Wydech

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wydech

#1 Post autor: Pretor »

Może tak na nowy sezon zmienić nieco brzmienie?
Co kto poleca?
Leo Vince, Mig, Remus, Dino, Akrapovic, Sebring, BOS ???
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Hun996
Udaje motocyklistę
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 17, 2007 4:02 pm
Lokalizacja: Komorów

#2 Post autor: Hun996 »

Podłączę się do posta.
Szukałem jeszcze na stronie Arrow. Ale do SD01 bardzo ubogi wybór. :?
>> Skierniewice's Brotherhood of Beer <<

MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

#3 Post autor: MarekM »


Awatar użytkownika
endurasek
Udaje motocyklistę
Posty: 119
Rejestracja: sob lis 24, 2007 7:47 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

końcówki rezonansowe

#4 Post autor: endurasek »

polecam zmiane brzmienia tanim kosztem przez koncowki rezonansowe
fajny klank jak schodzi z obrotow ;) jesli ktos zainteresowany to podesle rysunek. Mialem to juz we wiaderku z 2001r ale sprzedalem teraz mam z 2003r i na bank zrobie sobie to jeszcze raz. Ja sobie to jestem w stanie zrobic sam ale gdzie kolwiek gdzie maja tokarki to zrobia za male pieniadze + chromowanie lub zrobic z nierdzewki

MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: końcówki rezonansowe

#5 Post autor: MarekM »

endurasek pisze:polecam zmiane brzmienia tanim kosztem przez koncowki rezonansowe
fajny klank jak schodzi z obrotow ;) (...)
Mam z nierdzewki. Używane jeden sezon. Jeżeli ktoś zainteresowany chętnie sprzedam - 100 zł za kpl. plus przesyłka.

Awatar użytkownika
endurasek
Udaje motocyklistę
Posty: 119
Rejestracja: sob lis 24, 2007 7:47 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

RYSUNEK KOŃCÓWKI

#6 Post autor: endurasek »

PRZESYLAM RYSUNEK KOŃCÓWKI WYDECHU
Obrazek

MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RYSUNEK KOŃCÓWKI

#7 Post autor: MarekM »

endurasek pisze:PRZESYLAM RYSUNEK KOŃCÓWKI WYDECHU
Dokładnie takie robiliśmy w ubiegłym roku. Opis i rysunki na niemieckim forum Varadero.

Awatar użytkownika
endurasek
Udaje motocyklistę
Posty: 119
Rejestracja: sob lis 24, 2007 7:47 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

końcówka

#8 Post autor: endurasek »

zgadza sie!!! rysunek zaczerpniety z niemieckiego forum.
Pasuje idealnie tak jak ma!!! jesli tokarz bedzie czymac sie tych miar to koncówka powinna wejść przy lekkim użyciu młotka :D

Awatar użytkownika
boras
Uczy się jeździć
Posty: 83
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:58 pm
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Świnoujście

Re: końcówki rezonansowe

#9 Post autor: boras »

endurasek pisze:polecam zmiane brzmienia tanim kosztem przez koncowki rezonansowe
fajny klank jak schodzi z obrotow ;) jesli ktos zainteresowany to podesle rysunek. Mialem to juz we wiaderku z 2001r ale sprzedalem teraz mam z 2003r i na bank zrobie sobie to jeszcze raz. Ja sobie to jestem w stanie zrobic sam ale gdzie kolwiek gdzie maja tokarki to zrobia za male pieniadze + chromowanie lub zrobic z nierdzewki

Wracając do temayu
Masz już te końcówki??
Powiedz mi czy długość ma wpływ dźwięk myślę nad takim czymś i może dłuższe zrobić??

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

Re: końcówki rezonansowe

#10 Post autor: Zimny »

endurasek pisze:polecam zmiane brzmienia tanim kosztem przez koncowki rezonansowe
fajny klank jak schodzi z obrotow ;) jesli ktos zainteresowany to podesle rysunek. Mialem to juz we wiaderku z 2001r ale sprzedalem teraz mam z 2003r i na bank zrobie sobie to jeszcze raz. Ja sobie to jestem w stanie zrobic sam ale gdzie kolwiek gdzie maja tokarki to zrobia za male pieniadze + chromowanie lub zrobic z nierdzewki

Fajne brzmienie mam coś takiego od dobrego znajomego :lol: :lol: :lol:

Viktor

Re: końcówki rezonansowe

#11 Post autor: Viktor »

Zimny pisze:
endurasek pisze:polecam zmiane brzmienia tanim kosztem przez koncowki rezonansowe
fajny klank jak schodzi z obrotow ;) jesli ktos zainteresowany to podesle rysunek. Mialem to juz we wiaderku z 2001r ale sprzedalem teraz mam z 2003r i na bank zrobie sobie to jeszcze raz. Ja sobie to jestem w stanie zrobic sam ale gdzie kolwiek gdzie maja tokarki to zrobia za male pieniadze + chromowanie lub zrobic z nierdzewki

Fajne brzmienie mam coś takiego od dobrego znajomego :lol: :lol: :lol:
Zimny mozesz wrzucić jakieś foto jak to wyglada u Ciebie ... kiedyś jeżdziłem plastikiem i tam dobry dzwiek dużo dawał hehheehe ,tzn było o wiele milej latać z dobrym bassem... teraz komplet wydechów renomowanych firm do varanka kosztowałby mnie około 1000-1500 pln wiec ..... trzeba moze pokombinować na inny sposób .. 8)

rambo

#12 Post autor: rambo »

za 1000/1500zł to daj jakis namiar bo ponizej 1600zł nic nie znalazłem renomowego producenta z homologacją

Viktor

#13 Post autor: Viktor »

rambo pisze:za 1000/1500zł to daj jakis namiar bo ponizej 1600zł nic nie znalazłem renomowego producenta z homologacją
w lutym jak ściagnołem mojego varana do servisu to była okazja na kupno końcowych tłumików firmy leoVinci za komplet gość chciał 900pln (nie miałem niestety tyle kasy), teraz żałuje :cry: ... ale nic straconego... okazje sie zdarzaja.... i tak dla przykładu mogę tylko napisać ze do mojej poprzedniej maszyny YamahaT-cat zakupiłem u tego samego gości tłumik (oczywiście używka,bez jakichkolwiek śladów zadrapań czy tym podobnych)bosa za śmieszne pieniadze 200pln (na allegro 700 -tez używka)... jak bedzie jakiś "duo-pakiet" :wink: to nie zapomne poinformować .... pozdrawiam
PS:na allegro ostatnio też widziałem jakieś ogłoszenie i z tego co pisali to maja tłumiki wielu firm i do wielu sprzetów... koszta nie do końca sie orientuje... ale spróbuje zasiegnąć jezyka... pozdrawiam serdecznie 8)

Awatar użytkownika
longus
Uczy się jeździć
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 20, 2008 11:03 pm
Lokalizacja: olsztyn

#14 Post autor: longus »

a możecie wrzucic , bądx na forum, badź na prywatnego maila instrukcje montażu takich przedłużek?
nie znalazłem tego na niemieckim forum
rozumiem, ze z oryginaknych tłumików należy wpierwej coś wyciąć, wymontować...
nie chciałbym robić tego po partyzancku, a slusarza mam który na bazie tego rysunku coś by sklecił.
dzieki
Honda XL1000VA Varadero SD02

http://www.swiatpodrozy.pl/a.php?id=1857

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#15 Post autor: smutek »

wmisiuk pisze:
rambo pisze:za 1000/1500zł to daj jakis namiar bo ponizej 1600zł nic nie znalazłem renomowego producenta z homologacją
w lutym jak ściagnołem mojego varana do servisu to była okazja na kupno końcowych tłumików firmy leoVinci za komplet gość chciał 900pln (nie miałem niestety tyle kasy), teraz żałuje :cry: ... ale nic straconego... okazje sie zdarzaja.... i tak dla przykładu mogę tylko napisać ze do mojej poprzedniej maszyny YamahaT-cat zakupiłem u tego samego gości tłumik (oczywiście używka,bez jakichkolwiek śladów zadrapań czy tym podobnych)bosa za śmieszne pieniadze 200pln (na allegro 700 -tez używka)... jak bedzie jakiś "duo-pakiet" :wink: to nie zapomne poinformować .... pozdrawiam
PS:na allegro ostatnio też widziałem jakieś ogłoszenie i z tego co pisali to maja tłumiki wielu firm i do wielu sprzetów... koszta nie do końca sie orientuje... ale spróbuje zasiegnąć jezyka... pozdrawiam serdecznie 8)
900 to chyba za jeden :wink:
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”