Wydechy Dominator- co sądzicie?

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
Wiadomość
Autor
Edzio
Rekrut
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 02, 2009 9:30 pm
Lokalizacja: Modlin Twierdza
Kontakt:

Re: Wydechy Dominator- co sądzicie?

#16 Post autor: Edzio »

Wykręć je i obejrzyj. Niema co gdybać. A jak są dziury to zawsze można by je połatać. Dziwi mnie to bo te tłumiki obudowę zewnętrzną wraz z dolotami mają wykonane z dobrej jakości nierdzewki ale może jakimś cudem. Może gdzieś w soli jeździła kiedyś.

Kiedyś Dominatory miały dobrej jakości -grubości poszycia zewnętrzne. Gorzej było ze spawami bo były zeszlifowane i spolerowane przez co miejsca połączeń marnej wytrzymałości i zdażały się im pęknięcia i nieszczelności.Za to wnętrze-materiały to była zupełna porażka. W taki Varaderze myślę że 2000km nie wytrzymywały. Od początku 2013r poprawili jakość połączeń i materiałów i ciągle je poprawiają ,Chyba dają kilka lat gwarancji (trzeba by to sprawdzić na stronie czy na piśmie).Niestety z poprawą jakości mocno cena podskoczyła .Moim zdaniem nie adekwatnie wysoko do poprawy jakości.

http://www.dominator-wydechy.pl/
EdHaust-Nie ilość a jakość decybeli się liczy-506436737

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Wydechy Dominator- co sądzicie?

#17 Post autor: Merlin »

Wydechy padały po 2000 km ?

Edzio
Rekrut
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 02, 2009 9:30 pm
Lokalizacja: Modlin Twierdza
Kontakt:

Re: Wydechy Dominator- co sądzicie?

#18 Post autor: Edzio »

Tak bo rura peforowana była zrobionia z siatki ciętociągniunej 0,2-0,3mm grubości a powinna być 0,6-1mm której nie idzie zamocować-przyspawać i po wydmuchaniu wytłumień grzechotała .Wytłumienia to była tylko wełna mineralna ,wielce prawdopodobne że budowlana nie zabezpieczona niczym przed wydmuchiwaniem czyli 0 wełny stalowej i siateczki stalowej jak np w Leo Vince lub Mivv.
EdHaust-Nie ilość a jakość decybeli się liczy-506436737

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Wydechy Dominator- co sądzicie?

#19 Post autor: Nuno »

Zakupiłem wydechy Dominatora i mam mieszane uczucia.
Jakość puszek czy dolotów jest lepsza niż się spodziewałem.
Niestety montaż w moim przypadku trwał 6 godzin, bo okazało się że rury dolotowe są różnej długości, w obu wydechach są wygięte pod złym kontem. Starałem się jak mogłem, ale jak nie dotykają wachacza, albo stelażu pod boczne kufry albo plastików, po prostu masakra nic nie pasowało. W końcu po użyciu szlifierki kątowej i młotka udało mi się jakoś je zamontować. Niestety później okazało się że prawe kolanko przy wydechu jest za blisko plastiku i go topi na szczęście w niewidocznym miejscu, toteż zawinę je taśmą termoizolacyjną i będzie dobrze.
Przeklinałem te wydechy tak głośno że aż sąsiedzi przychodzili się skarżyć. Pomyślałem że jeśli brzmią tak jak są dopasowane do Viaderka to pojadę do siedziby firmy Dominator żeby komuś przywalić. Wszelka złość minęła jednak po odpaleniu silnika. Brzmią przepięknie. Na niskich obrotach basowo że aż w żołądku czuć wibracje, na wysokich ryczą jak płonący lampart, a przy schodzeniu z obrotów pięknie prychają. Dodatkowo przy ostrej jeździe podczas redukcji plują ogniem. :))
Tak więc jeśli poprawią rury dolotowe tak żeby pasowały to gorąco polecam, zwłaszcza w tej cenie.
Zrobiłem filmik, ale nie oddaje on tego co dzieje się na żywo. Zobaczymy jak będzie z trwałością, ale jest 5 lat gwarancji :)
http://youtu.be/11ZqI2TaRvU
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

axel1977
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 14, 2013 8:45 pm
Marka motocykla: HONDA
Model: XL 1000 VARADERO
Rocznik: 2007
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wydechy Dominator- co sądzicie?

#20 Post autor: axel1977 »

Witam wszystkich. Ja również miałem kiedyś do czynienia z tłumikiem Dominator, jednak nie we Wiaderku tylko w Suzuki Dr 650. Długo na nim nie polatałem. Tak jak ktoś wcześniej wspominał rozszczelniają się na spawach, brązowieją i są strasznie głośne (w środku puściutkie). Jeżdżąc po mieście musiałem używać wysokich biegów i delikatnie operować gazem, aby Policja się za mną nie oglądała. Możliwe, że ich technologia posunęła się trochę do przodu i obecnie ich jakość jest trochę lepsza, ale po raz drugi na ich kupno nie zdecydowałbym się. Jeśli chodzi o Edziowe przeróbki to polecam. Przerabiał mi tłumik firmy Scorpion z którego bardzo byłem zadowolony. Jednak trzeba się liczyć, że za jeden trzeba zapłacić nawet powyżej 300 zł, w zależności od tego co chcemy w nim przerobić. Można też zamówić u Edzia przy okazji Db killery.
Obecnie do Wiadra wstawiłem nowe Leovince za bardzo małe pieniądze. Jestem z nich bardzo zadowolony. Mają piękny basowy dźwięk, jedyny minus to trochę zwiększone zużycie paliwa, ale przy przelotowych tłumikach to normalne. Zauważyłem, że po założeniu dbkillerów zużycie paliwa wraca do tego co na oryginałach.

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Wydechy Dominator- co sądzicie?

#21 Post autor: eneron »

axel1977 pisze:[...] jedyny minus to trochę zwiększone zużycie paliwa, ale przy przelotowych tłumikach to normalne. Zauważyłem, że po założeniu dbkillerów zużycie paliwa wraca do tego co na oryginałach.
O ile wzrosło zużycie paliwa skoro jest zauważalny zwiększony apetyt na paliwo? :why: Dlaczego spalanie wzrastA? szybciej się napełnia komora spalania czy może część niespalonej mieszanki trafia do wydechów ? Z jakiej przyczyny spalanie rośnie ? Co ma na to wpływ ? :bag:
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

O'Ren
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 142
Rejestracja: wt cze 10, 2008 1:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Wydechy Dominator- co sądzicie?

#22 Post autor: O'Ren »

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że po ponad 6kkm przejechanych na wydechach Edka nie stwierdziłem żadnego wzmożonego apetytu na paliwo. Oprócz lekkiej poprawy elastyczności i fantastycznego dźwięku - innych zmian nie zauważyłem :isok:
Baqeńczak!

Awatar użytkownika
Red
Rekrut
Posty: 35
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 11:05 am
Marka motocykla: HONDA
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Wydechy Dominator- co sądzicie?

#23 Post autor: Red »

Zgadza się, też posiadam kominy od Edzia i spalanie się nie zmieniło, mam też gąbkowy filtr powietrza Pipercross, do momentu dogrzania silnika lubi huknąć z wydechu przy ujmowaniu gazu, później już nie, osobiście nie przeszkadza mi to, powiem szczerze że każda osoba która usłyszy na żywo basowy dźwięk tych kominów zaczyna się ślinić :slini: , a strzały są spowodowane przez zbyt ubogą mieszankę paliwowo-powietrzną (lepsza wentylacja komór spalania), można to zauważyć po kolorze świec, mowa oczywiście o SD 02 bez sondy lambda. Generalnie nie żałuję przeróbki wydechów, a jeżeli komuś jest zbyt głośno to zawsze można zapiąć dB killery.

O'Ren
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 142
Rejestracja: wt cze 10, 2008 1:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Wydechy Dominator- co sądzicie?

#24 Post autor: O'Ren »

No to dla uściślenia dodam, że wraz z założeniem Edkowych wydechów został też wymieniony filtr powietrza na K&N. Ale mnie kuper swędzi - jak nie będzie padać w sobotę to trochę pohałasuje :whatup:
Baqeńczak!

Edzio
Rekrut
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 02, 2009 9:30 pm
Lokalizacja: Modlin Twierdza
Kontakt:

Re: Wydechy Dominator- co sądzicie?

#25 Post autor: Edzio »

Dziś następne przerobione pojadą do Krosna.
EdHaust-Nie ilość a jakość decybeli się liczy-506436737

Awatar użytkownika
paulluz
Uczy się jeździć
Posty: 73
Rejestracja: czw lis 10, 2011 2:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Siedlce

Re: Wydechy Dominator- co sądzicie?

#26 Post autor: paulluz »

Nuno pisze:Zakupiłem wydechy Dominatora i mam mieszane uczucia.
Jakość puszek czy dolotów jest lepsza niż się spodziewałem.
Niestety montaż w moim przypadku trwał 6 godzin, bo okazało się że rury dolotowe są różnej długości, w obu wydechach są wygięte pod złym kontem. Starałem się jak mogłem, ale jak nie dotykają wachacza, albo stelażu pod boczne kufry albo plastików, po prostu masakra nic nie pasowało. W końcu po użyciu szlifierki kątowej i młotka udało mi się jakoś je zamontować. Niestety później okazało się że prawe kolanko przy wydechu jest za blisko plastiku i go topi na szczęście w niewidocznym miejscu, toteż zawinę je taśmą termoizolacyjną i będzie dobrze.
Przeklinałem te wydechy tak głośno że aż sąsiedzi przychodzili się skarżyć. Pomyślałem że jeśli brzmią tak jak są dopasowane do Viaderka to pojadę do siedziby firmy Dominator żeby komuś przywalić. Wszelka złość minęła jednak po odpaleniu silnika. Brzmią przepięknie. Na niskich obrotach basowo że aż w żołądku czuć wibracje, na wysokich ryczą jak płonący lampart, a przy schodzeniu z obrotów pięknie prychają. Dodatkowo przy ostrej jeździe podczas redukcji plują ogniem. :))
Tak więc jeśli poprawią rury dolotowe tak żeby pasowały to gorąco polecam, zwłaszcza w tej cenie.
Zrobiłem filmik, ale nie oddaje on tego co dzieje się na żywo. Zobaczymy jak będzie z trwałością, ale jest 5 lat gwarancji :)
http://youtu.be/11ZqI2TaRvU
Zgadzam się w 100% z kolegą, mam ten sam problem z rurami dolotowymi ale dziś u speca spróbuję ogarnąć temat. Ale brzmi zaje..... , tyle że za tą kasę powinne pasować idealnie i wtedy mógłbym z czystym sumieniem polecić.
ride to live

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”