Podwyższona kanapa

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ptah
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: czw cze 20, 2013 3:20 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Police

Podwyższona kanapa

#1 Post autor: ptah »

Jako że jestem lekko nadgabarytowym użytkownikiem varadero chciałbym zwiększyć odległość między setami a zadkiem w celu łatwiejszego zmieniania biegów. W tej chwili żeby zbić bieg w dół muszę oderwać nogę od podnóżka. Rozważałem przestawienie dźwigni ale byłaby wtedy ustawiona mocno pod kątem w stronę gleby. Jak siadam na siedzeniu pasażera dostęp do biegałki jest idealny – stąd pomysł podwyższenia kanapy …. Czy ktoś już ćwiczył takie rozwiązanie ? Jaki to może mieć wpływ na prowadzenie motocykla (inne rozmieszczenie środka ciężkości)?
Na chłopski rozum nie powinno być problemu skoro się kanapy obniża to czemu nie podwyższyć ?

Awatar użytkownika
Gregor
Zapalony motocyklista
Posty: 1656
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 11:01 pm
Imię: Grzesiek
Marka motocykla: Triumph
Model: Tiger 1200
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Krzeszów k. Wałbrzycha

Re: Podwyższona kanapa

#2 Post autor: Gregor »

Bagster czy Mariomoto poldnoszą kanapy więc na pewno można. Myślę, że te parę centymetrów (przy pewnie słusznej wadze ;) nie powinno robić znacznej różnicy hihihi :cool1:
Romet Kadet >> CZ 350 >> junak M 10 >> junak M 10 z koszem >> dniepr MT16 (kosz) >> kawasaki KZ 550 >> suzski GS 1000 >> honda Varadero >> TEX 1200

O'Ren
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 142
Rejestracja: wt cze 10, 2008 1:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Podwyższona kanapa

#3 Post autor: O'Ren »

Witaj kolego, a z których Polic jesteś? Tych koło Szczecina? Bo jeśli tak to jest dobry tapicer w Szczecinie, u którego przerabiałem kanapę w zeszłym roku. Facet wykonuje dobrą robotę. Godzinę z nim spędziłem na "projektowaniu" siedzenia :))
Baqeńczak!

Awatar użytkownika
ptah
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: czw cze 20, 2013 3:20 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Police

Re: Podwyższona kanapa

#4 Post autor: ptah »

@Gregor hehe :) co do wagi to rzeczywiście nie mam problemów z trakcją tylnej gumy .... na wadze łazienkowej z lidla sie w skali nie mieszczę ;D .... też nie spodziewam się wielkiej różnicy bo geometria się przecież nie zmieni, co najwyżej w bańkę będzie mocniej wiało ;)

@O`Ren niektórzy uważają że to Szczecin jest koło Polic ale co tam :) jak możesz to podaj proszę namiary na tego tapicera, bo jak jest sprawdzony to nie ma co eksperymentować ....

dzięki za odpowiedzi....

Awatar użytkownika
Gregor
Zapalony motocyklista
Posty: 1656
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 11:01 pm
Imię: Grzesiek
Marka motocykla: Triumph
Model: Tiger 1200
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Krzeszów k. Wałbrzycha

Re: Podwyższona kanapa

#5 Post autor: Gregor »

Tak właśnie myślałem, że skoro nogi Ci się na wiadrze nie do końca mieszczą to 40 kilo nie ważysz ;)
Romet Kadet >> CZ 350 >> junak M 10 >> junak M 10 z koszem >> dniepr MT16 (kosz) >> kawasaki KZ 550 >> suzski GS 1000 >> honda Varadero >> TEX 1200

O'Ren
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 142
Rejestracja: wt cze 10, 2008 1:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Podwyższona kanapa

#6 Post autor: O'Ren »

Ryszard Ulacha, ul. Łukasińskiego 76, 71-215 Szczecin, tel. 091-487-93-63, email@tapicer.szczecin.pl.
Baqeńczak!

Awatar użytkownika
ptah
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: czw cze 20, 2013 3:20 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Police

Re: Podwyższona kanapa

#7 Post autor: ptah »

Przepraszam za nieobecność ale wygoniła mnie robota w świat ....

@O'Ren - wielkie dzięki za namiary - skorzystam

chyba kupię jakąś używaną kanapę żeby nie eksperymentować na swojej ...

lotnik
Udaje motocyklistę
Posty: 167
Rejestracja: sob paź 03, 2009 8:09 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Podwyższona kanapa

#8 Post autor: lotnik »

Myślę , że lepszym rozwiązaniem jest obnizenie podnóżków. Szukam takiego ustrojstwa tylko nie wiem kto sprzedaje do Varadero.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1488
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Podwyższona kanapa

#9 Post autor: melon1968 »

Jeżeli obniżysz podnóżki to w zakręt będziesz wchodził jak chopperem.

O'Ren
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 142
Rejestracja: wt cze 10, 2008 1:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Podwyższona kanapa

#10 Post autor: O'Ren »

melon1968 pisze:Jeżeli obniżysz podnóżki to w zakręt będziesz wchodził jak chopperem.
Poza tym do obniżonych podnóżków trzeba by także dopasować dźwignie zmiany biegów i hamulca.
Baqeńczak!

lotnik
Udaje motocyklistę
Posty: 167
Rejestracja: sob paź 03, 2009 8:09 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Podwyższona kanapa

#11 Post autor: lotnik »

O'Ren pisze:
melon1968 pisze:Jeżeli obniżysz podnóżki to w zakręt będziesz wchodził jak chopperem.
Poza tym do obniżonych podnóżków trzeba by także dopasować dźwignie zmiany biegów i hamulca.
Nie obnizasz o pół metra ;) Widziałem takie rozwiązanie w BMW GS i Suzuki DL1000 ( około 2-3cm) w obu przypadkach działało super i jak znajdę do Varadero w ludzkich pieniadzach to pewnie kupię.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”