Wydech - przerost treści nad formą ?

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Wydech - przerost treści nad formą ?

#1 Post autor: płock1964 »

Witam. Od pewnego czasu zadaję sobie pytanie ? dlaczego w wiaderku są dwa tłumiki ? ( układ 2 - 1 - 2 ). Przecież w niektórych litrowych sportach jest jeden? Mowa o sd1 bez katalizatora.

A może dać jeden tłumik do Edzia, coby go rozbebeszył, a drugi po prostu wywalić ? Zysk na masie niebagatelny ? Z 20 kg ?

Co wy na to ?

A przede wszystkim, co na to Edzio, jako niewątpliwy fachman od wydechów ? Można prosić o ustosunkowanie się do tego ? Były już jakieś przemyślenia ? próby może ? i skutek jaki ? nie daj Boże odwrotny ?
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Wydech - przerost treści nad formą ?

#2 Post autor: melon1968 »

płock1964 pisze:Witam. Od pewnego czasu zadaję sobie pytanie ? dlaczego w wiaderku są dwa tłumiki ? ( układ 2 - 1 - 2 ). Przecież w niektórych litrowych sportach jest jeden? Mowa o sd1 bez katalizatora.

A może dać jeden tłumik do Edzia, coby go rozbebeszył, a drugi po prostu wywalić ? Zysk na masie niebagatelny ? Z 20 kg ?

Co wy na to ?

A przede wszystkim, co na to Edzio, jako niewątpliwy fachman od wydechów ? Można prosić o ustosunkowanie się do tego ? Były już jakieś przemyślenia ? próby może ? i skutek jaki ? nie daj Boże odwrotny ?
Wg.mnie tyłek viaderka straci urok z jednym kominem.Ja kupiłem tytanowe akrapovice do remontu. Naprawiłem i dorobiłem doloty z oryginalnych tłumików.W ten sposób odchudziłem moto o jakieś 15kg i zyskałem przyzwoite brzmienie vałki.Koszt 1000zł.

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Wydech - przerost treści nad formą ?

#3 Post autor: płock1964 »

melon1968 pisze:
płock1964 pisze:Witam. Od pewnego czasu zadaję sobie pytanie ? dlaczego w wiaderku są dwa tłumiki ? ( układ 2 - 1 - 2 ). Przecież w niektórych litrowych sportach jest jeden? Mowa o sd1 bez katalizatora.

A może dać jeden tłumik do Edzia, coby go rozbebeszył, a drugi po prostu wywalić ? Zysk na masie niebagatelny ? Z 20 kg ?

Co wy na to ?

A przede wszystkim, co na to Edzio, jako niewątpliwy fachman od wydechów ? Można prosić o ustosunkowanie się do tego ? Były już jakieś przemyślenia ? próby może ? i skutek jaki ? nie daj Boże odwrotny ?
Wg.mnie tyłek viaderka straci urok z jednym kominem.Ja kupiłem tytanowe akrapovice do remontu. Naprawiłem i dorobiłem doloty z oryginalnych tłumików.W ten sposób odchudziłem moto o jakieś 15kg i zyskałem przyzwoite brzmienie vałki.Koszt 1000zł.
To nie jest odpowiedź na pytanie, tylko subiektywna opinia. [:DD]

Nie rozmawiajmy o urokach i ich braku, tylko bardziej technicznie.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Edzio
Rekrut
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 02, 2009 9:30 pm
Lokalizacja: Modlin Twierdza
Kontakt:

Re: Wydech - przerost treści nad formą ?

#4 Post autor: Edzio »

Zysk masy to 7-10kg. Większego znaczenia niema czy lepiej jeden czy dwa, aczkolwiek średnice dolotu do tłumków nie są za wielkiej średnicy ,przy jednej sztuce i litrze pojemności przydało by się większe FI oczywiście mówimy po zmodyfikowaniu tłumika na przelotowy. Bo bez modyfikacji średnica wylotu fabrycznego 25-28mm może przydławić tą sporawą Vałkę .Przy dwóch tłumikach niema tego problemu .Pewne jest jedno że ładniejszy dźwięk zawsze będzie na dwóch tłumikach przelotowych niż na jednym.
EdHaust-Nie ilość a jakość decybeli się liczy-506436737

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Wydech - przerost treści nad formą ?

#5 Post autor: płock1964 »

Edzio pisze:Zysk masy to 7-10kg. Większego znaczenia niema czy lepiej jeden czy dwa, aczkolwiek średnice dolotu do tłumków nie są za wielkiej średnicy ,przy jednej sztuce i litrze pojemności przydało by się większe FI oczywiście mówimy po zmodyfikowaniu tłumika na przelotowy. Bo bez modyfikacji średnica wylotu fabrycznego 25-28mm może przydławić tą sporawą Vałkę .Przy dwóch tłumikach niema tego problemu .Pewne jest jedno że ładniejszy dźwięk zawsze będzie na dwóch tłumikach przelotowych niż na jednym.
Dzięki za szybkie info. Podsumowując: jeden owszem, ale przelotowy i sporo większa średnica dolotu ( który trzeba powyginać - a to problem ) z kolektora do tłumika.

Jak na mój gust, za duża rzeźba.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”