Diapasonracing w SD02

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
maryo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 321
Rejestracja: ndz paź 25, 2015 4:55 pm
Imię: V@ryo
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Ciechanów

Diapasonracing w SD02

#1 Post autor: maryo »

Kupiłem moto z w/w opcją w zestawie. Nie znalazłem nigdzie informacji o możliwym użyciu w SD02 urządzenia do poprawy parametrów dynamiki jazdy, może któryś z kolegów się spotkał?
Prośba o informację.
diapasonracing.jpg
diapasonracing.jpg (8.79 KiB) Przejrzano 4578 razy
*** Motocykl to nie wszystko liczy się pasja ... ***

bakszysz
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 25, 2015 9:24 pm
Imię: Szymon
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków

Re: Diapasonracing w SD02

#2 Post autor: bakszysz »

Na stronie producenta stoi ,że produkują gadżety dla Yamahy.....sam byłbym zainteresowany podniesieniem nieco mocy w Varadero bo mam wrażenie ,że mogłoby byc lepiej ;D

Awatar użytkownika
maryo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 321
Rejestracja: ndz paź 25, 2015 4:55 pm
Imię: V@ryo
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Diapasonracing w SD02

#3 Post autor: maryo »

Tak, dotarłem do tych informacji. Układ dedykowany jest dla sprzętów Yamahy. Brakuje mi tylko szczegółowych informacji kto może coś więcej na ten temat powiedzieć, lub sprawdzić mi to urządzonko i powiedzieć czy działa poprawnie, bo takiej informacji i pewności ze tak jest nie mam. Dotarłem na stronach ???.it i ichnich forach <Yamah-owców.it> do informacji że stosowane są często w motocyklach "Yamaha XT1200ZE", ale u nas nic póki co nie namierzyłem. Nie mam większych obiekcji co do pracy urządzenia, bo czuć że jeeeeedzie tak jak kręcę, ale ...
... no właśnie jest jakieś ale:
  • idzie za tym zużycie paliwa przy ostrej jeździe nawet do 9.0l/100 (spokojna schodzę do ~6l) zdają sobie sprawę, ze muszę dorzucić koksu jak chcę pojechać, konsultowałem też zużycie na >http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/view ... 7&start=30< i przy spokojniejszej jeździe ma podobne do kolegów ale wydaje mi się, że te urządzonka powinny jednak je trochę ograniczyć, tak jak to ma miejsce w autach.
  • czasami mam wrażenie że mi nie dopala i wyrzuca paliwo, bo czuję "jak jadę" zapach świeżej benzyny, chciałbym to sprawdzić
  • nie mam informacji o tym czy układ działa poprawnie, czy wszystkie mapy są właściwe, i dedykowane właśnie do mojego moto.
chciałby mieć świadomość, że zrobiłem co w mojej mocy by poznać, zdiagnozować i zrobić to co mogę by za każdym razem jeździć spokojny o kolejne pochłaniane kilometry.
*** Motocykl to nie wszystko liczy się pasja ... ***

messix
Udaje motocyklistę
Posty: 137
Rejestracja: śr mar 30, 2016 5:40 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Husaberg-Honda
Model: FE 450-Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Łódź

Re: Diapasonracing w SD02

#4 Post autor: messix »

Z tego co widze to urzadzonko to po prostu czip tuning, zmienia mapy i tyle. Sa w kraju na pewno spece od tuningu ktorzy moga zmienic mapy na bardziej sportowe

Awatar użytkownika
maryo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 321
Rejestracja: ndz paź 25, 2015 4:55 pm
Imię: V@ryo
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Diapasonracing w SD02

#5 Post autor: maryo »

messix pisze:Z tego co widze to urzadzonko to po prostu czip tuning, zmienia mapy i tyle. Sa w kraju na pewno spece od tuningu ktorzy moga zmienic mapy na bardziej sportowe
Tak, jest ich wielu, tylko boję się testować fachowców na swoim moto, nie mając przekonania co do skutku ich działań. Dlatego pytam o Wasze doświadczenia i wiedzę. Nie chodzi mi o bardziej sportowe, bo sporta to mam chyba nawet za dużo jak na turystyka, ale chodzi mi o rozwianie wątpliwości i odpowiedzi do pytań, które podałem.
*** Motocykl to nie wszystko liczy się pasja ... ***

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”