Witam

Zapraszamy do przedstawienia się.
Wiadomość
Autor
zigu007
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 23, 2019 8:11 pm
Imię: Grzegorz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero

Witam

#1 Post autor: zigu007 »

Cześć wszystkim :)

Mam na imię Grzegorz, mam 27 lat. Jestem typem outsidera, z zawodu informatyk/programista (pracoholik/perfekcjonista :p).
Bardzo lubię wędrówki górskie, jazdę na rowerze, filozofię, psychologię oraz oczywiście tematy związane z IT i technologiami.

Od zawsze marzył mi się motor i w tym roku postanowiłem, że może pora spełnić to marzenie.
Rok temu miałem okazję pojeździć chwile na placu do nauki jakimś Junakiem i Gladiusem.
Dostałem pochwałkę od instruktora i zarazem opieprz - czemu nie mam moto!? :why:
Chciałbym zamienić auto na moto, a w weekendy trochę pozwiedzać, polatać bez szaleństw ;)
Codziennie dojeżdżam do pracy w pojedynkę. Trasa przez małe miasteczko, jakieś 2-3 km. Pod pracą jest mało miejsc parkingowych.

Dużo czytałem i chciałbym nabyć legendarną Honde Varadero o poj. 125, bo nie mam prawka na moto (ale raczej będę chciał zrobić).
Przyznam się szczerze, że nie znam się za bardzo na mechanice i chciałbym prosić o jakieś porady na co zwracać uwagę przy zakupie.
Będę wdzięczny za każdą poradę lub wskazanie jakichś tematów do poczytania :)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 992
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Witam

#2 Post autor: PEPE64 »

Witaj Grzegorz. Kombinujesz dobrze, do zwiedzania, jak nie masz prawka, Varadero 125 to najlepszy wybór w swojej klasie.
Natomiast na dojazd do pracy, już niekoniecznie. Targać wiadro, nawet małe na 2-3 km, jest bez sensu. Tu, jeśli nie rower to lepszy skuter.
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

zigu007
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 23, 2019 8:11 pm
Imię: Grzegorz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero

Re: Witam

#3 Post autor: zigu007 »

Hmmm, ostudziłeś mnie trochę. Co do rowera to śmigam zamiast autem w cieplejsze dni i jak nie trzeba podwieźć akurat siostry do szkoły. A co do skutera, to nie czuje tych pojazdów... już wole rower ;)

A możesz polecić inną 125tkę, która mogła by się sprawdzić w moim przypadku? Myślałem też o Yamaszce YBR 125. Czy to również jest wytaczanie działa na muchę?

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 992
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Witam

#4 Post autor: PEPE64 »

Na temat YBR 125 się nie wypowiem. Natomiast nie było moim celem, odwodzić Cię od zakupu tak wspaniałego motocykla, jak Honda Varadero. Wspomniałeś coś o dalszej turystyce, więc to jest dobry wybór. Zresztą jak obczaisz moto, to i 500 metrów po piwo do kiosku nie będzie problemem :isok2:
Co zaś do skuterów, to też mi nie podchodzą. Chociaż mam znajomego, co na skuterze zjechał Bałkany, a w tym roku chce jechać bodajże do Gruzji. Skuter to oczywiście Honda Silver Wing 600.
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

zigu007
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 23, 2019 8:11 pm
Imię: Grzegorz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero

Re: Witam

#5 Post autor: zigu007 »

No tak, dla chcącego (zapaleńca) nic trudnego ^^

O YBR 125 słyszałem, że też dobra na początek. Jednak cały czas czuję, że lepiej byłoby wziąć jakieś Varadero w dobrym stanie - takie mam podejście.

A co do skutera, to wygląda rzeczywiście "poważniej" i bardziej turystycznie, ale to mnie nadal nie przekonuje do tego typu pojazdów ;)

staszek
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 99
Rejestracja: sob paź 29, 2016 5:35 pm
Imię: Staszek
Marka motocykla: BMW
Model: R 1200 GS
Rocznik: 2018

Re: Witam

#6 Post autor: staszek »

Wg mnie małe Viaderko się nada i nie przejmuj się, że to blisko. Do, a zwłaszcza z roboty można jechać naokoło i mieć dużo frajdy z tego :) Do miasta jest ok a przy okazji masz super maszynkę na weekendowe wypady za miasto, ja bym nie szukał niczego innego ale musisz się przymierzyć i przejechać, troszkę to waży jak na 125'kę.

zigu007
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 23, 2019 8:11 pm
Imię: Grzegorz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero

Re: Witam

#7 Post autor: zigu007 »

Dzięki za odpowiedź. Właśnie sporo osób zwraca uwagę na ciężar tego motocykla. Ciężko podnieść te maszynę jak się wywróci?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitalnia”