Kurtka:RetBike(RetVoyage),UVEX(TransWorld),Modeka (Discovery

Opinie, doświadczenia dotyczące odzieży motocyklowej
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#16 Post autor: zalmen3 »

Polecam zdecydowanie Uvexa. Jezdze od 2 sezonow w modelu Gran Turismo (poprzednik Trans World), a teraz kupilem komplecik Trans World dla mojego plecaczka. Jestem maksymalnie zadowolony, pomimo ze moj komplet nie ma jeszcze Sympatexu spisuje sie rewelacyjnie, mialem w nim jednego szlifa i zero przetarc, ponadto swietnie sie sprawdza system RAS (Ram Air System) do przewietrzania ciuchow, a po zamknieciu wszystkich wywietrznikow i zalozeniu podpinek (w moim kurtka ma dwie - membrana regulator i ocieplina outlast - a spodnie jedna - membrana - trans world juz ma sympatex zintegrowany z outlastem w jedna podpinke) jest cieplutko i sucho. Jedyny minus membrany regulator (Gran Turismo) jest to ze nasiaka woda, ale jej nie puszcza do srodka, taki ciekawy efekt, jednak jak przestanie padac to schnie w mgnieniu oka. W Trans world juz raczej nie bedzie tego problemu bo sympatex nie nasiaka ;)

Co do cen to mozna wyrwac znacznie taniej niz za 2200 komplet, naprzyklad kupujac w sobote (14 luty) spodnie dla mojej kobitki zaplacilem po rabacie 650 PLN (normalnie 699), a kurtka kosztuje 899, a wszystko tutaj:

http://motocykle.redes.com.pl/show.php?id=198

Polecam faceta, bo jest konkretny. Ja mialem blisko wiec podskoczylismy do niego i zrobilismy przymiarke, ale on preferuje sprzedaz wysylkowa. Spodni nie ma w ofercie w internecie ale ma w magazynie:)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Medman
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 466
Rejestracja: pt sty 02, 2009 11:19 pm
Lokalizacja: 3miasto

#17 Post autor: Medman »

A ja mam kurtkę i spodnie Tarbor. Skórzane oczywiście. kurtka typu Ramoneska z podpinką. Spodnie z outlastem. Outlast super sprawa. Jeżdziłem w nich po mieście w temp 34 i nic mi sie nie przegrzało! W zimie przy tem 4 zakładałem kalesonki i było ok. Kurtko OK. W średnim deszczu nie przemaka. W lato 34 w mieście odpinam podpinkę. Skóra to skóra. Czy ktoś widział kombinezon supersporta z materiału??
Jutro to dziś tyle że jutro !! (Lem)

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18 Post autor: Pretor »

Tak oczywiście większość kolegów motocyklistów endurowców na całym bożym świecie jeździ w skórach.:lol: :lol:

Panowie jutro jedziemy do Tarbora. :wink: :lol: :lol:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#19 Post autor: Pretor »

Właśnie się dowiedziałem, że UVEX kończy szycie odzieży.
:cry:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Yaro
Rekrut
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 8:18 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#20 Post autor: Yaro »

Mam spodnie STR, materiał drytex - schnie rzeczywiscie szybciucho, wpinana membrana p.deszczowa i kolejna ocieplająca, Wiadomo - ta p deszczowa to bardziej p.wiatrowa :) bo na deszcz to po prostu kondon sie zakłada i ... jest sie mokrym od środka :)). W tych spodniach NIC sie nie popruło, mają ochraniacze na biodra i kolana tyle tylko ze nakolanniki w tych kieszonkach mogłyby mniej sie mniej przesuwać. bez wpinanych czesci latem komfort, w dobrych miejscach wywietrzniki, kieszenie wewnętrzne szt 2, kieszenie zewn na udach szt 2 i na nogawkach po jednej. generalnie spodnie są OK.

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#21 Post autor: Pretor »

A co powiecie o ciuchach VANUCCI

Cena w miarę dobra i z Sympatexem

http://www.moto-akcesoria.pl/index.php? ... lter_id=50
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22 Post autor: kolim »

Ja wlasnie planuje zakup kurtki ventus III :) zobaczymy jak sie bedzie sprawowac w turcji i na rozpoczeciu sezonu ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtek
Udaje motocyklistę
Posty: 179
Rejestracja: czw lip 06, 2006 9:46 am
Lokalizacja: Kraków

#23 Post autor: Wojtek »

od wielu lat uzywam BUSE strona to
strona www.buese.com

Dobra stara marka germanska w przywiotych cenach np w www.louis.de

[/code]
Pozdrawiam Wojtek

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#24 Post autor: Pretor »

Z tego co widziałem w sklepie to mam membranę Reissa. hmmm no tylko te niższe modele. :lol:

No ale taka nie jest zła
http://www.motoakcesoria.com/data/article/2531_cn.img
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#25 Post autor: Zimny »

Jacek patrzyłeś na test kurtek w lutowym motocyklu ja myślałem o wygranej w teście IXS SIRAKUS II
:lol: :lol:
A co Wy nato :wink:

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#26 Post autor: Pretor »

Zimny pisze:Jacek patrzyłeś na test kurtek w lutowym motocyklu ja myślałem o wygranej w teście IXS SIRAKUS II
:lol: :lol:
A co Wy nato :wink:
Może i fajna i może i fajne mają jeszcze inne kurtki ale na szybcika to żadnego sklepu z tym nie znalazłem.

Przeraża mnie fakt, że ciągle Polska za wielką wiochą łącznie ze stolicą. Jedziesz kurna do wielkiego sklepu np. moto-akcesoria który sprzedaje Louisa i jak chcesz coś kupić a nie ma akurat na stanie to musisz wpłacić zaliczkę aby towar obejrzeć. W innym wypadku możesz sobie przymierzać i oglądać w myślach i wg katalogu.
Ja wiem, że to dużo kosztuje wyposażyć sklep od a do z ale czy naprawdę ciągle taki mały jest rynek?
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
KrzesieK
Udaje motocyklistę
Posty: 124
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 9:45 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Marki

#27 Post autor: KrzesieK »

Witam!Co do marki Vanucci to średnia półka.Mam ich buty właśnie z sympa-tex'em i trzeba przyznać że ta membrana chyba działa(a mam sceptyczne podejście do wszystkich tex-ów).W upałach miejskich stopa się nie gotowała(wiadomo chłodnia to nie jest),a w deszczu też nie było źle,ale dostały na dzień-dobry impregnatem.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 360
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 6:55 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#28 Post autor: Krzysiek »

A ja dziś byłem w Modece i zobaczyłem komplecik o nazwie Melville. Wygląda fajnie, cena ok 1600, nanotex, humax, avertex itd. Szczegóły tutaj:
http://modeka.pl/pl/produkty/7/melville.html

Adaśko
Udaje motocyklistę
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 11:33 pm
Lokalizacja: RP

#29 Post autor: Adaśko »

Pretor pisze:
Ja wiem, że to dużo kosztuje wyposażyć sklep od a do z ale czy naprawdę ciągle taki mały jest rynek?
Własnie na tym polega problem....
G...no w sklepach jest wiec i klientow nie ma....Nie ma klientów...to i w sklepach g...no. Błędne koło !

Ktoś mi kiedyś mówił , że jak klient dotknie produkt , obejrzy , załozy etc...to budzi sie w nim chęć posiadania.....
U nas na opolszczyźnie bida z nędzą....
W samym Opolu nie ma nawet jednego sklepu z prawdziwgo zdarzenia....
Kupiłem kurtke IXS a na spodnie czekałem 3 m-ce / na szczescie od grudnia wiec sie nie gorączkowałem / bo miała pojawić sie DUŻA dostawa ciuszków...
Samych spodni przyszło az 5 par z czego nie było w dodatku rozmiaru XL !!
Gwarancją sukcesu jest dobrze zaopatrzony sklep...potem plotka sie roznosi....i klienci juz nie szukaja tylko wiedza ze u "Kowaskiego w moto cos tam " jest duzy wybór...
Zeby zarobić...trzeba zainwestować....ale to chyba wszyscy wiedzą....
Cóż... życie jak mawia moja córcia xD

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#30 Post autor: Pretor »

Zdecydowałem się na ciuchy firmy Büse.
Kurtka Ravenna
Obrazek

Spodnie Paso
Obrazek

Towar wygląda porządnie.

Dziękuję Wojtkowi za podpowiedź oraz przede wszystkim Grzesiowi za pomoc w zakupie.
Grzesiu całe szczęście że wziąłem do przymiarki również rozmiar 52 bo on jest akurat dla mnie.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”