Co myslicie o tym komplecie?

Opinie, doświadczenia dotyczące odzieży motocyklowej
Wiadomość
Autor
binio

Co myslicie o tym komplecie?

#1 Post autor: binio »

Witam
Prosze o opinie o tym zestawie ktory chce kupic i ewentualne propozycje innych produktow. Moto to Honda Varadero 1000, cel to raczej dlugie podroze.
1. Kask - Shoei xr-1000 - cena ok 1500zl - najwiekszy problem, rozne opinie o nim slyszalem, zalezy mi na komforcie i bezpieczenstwie /jak kazdemu/, znacie cos lepszego w poodbnej cenie?
2. Buty - Alpinestars 2008 SMX 4 http://www.4bikes.pl/product_info.php?c ... ts_id=1732 cena ok 600zl
3. Kurtka - cena ok 1000-1500zl
- Alpinestars Sigma Drystar http://www.4bikes.pl/product_info.php?c ... ts_id=1792
- Alpinestars Space Drystar 2008 http://www.4bikes.pl/product_info.php?c ... ts_id=2633
- Alpinestars Vantage http://www.4bikes.pl/product_info.php?c ... ucts_id=95 (pod warunkiem ze ten rozmiar bedzie pasowal bo ponad 2tys za kurtke nie dam)
4. Spodnie Alpinestars ST-5 Drystar http://www.4bikes.pl/product_info.php?c ... cts_id=168 cena ok 830zl
5. Rekawice ALPINESTARS SP-3 http://www.4bikes.pl/product_info.php?c ... ts_id=2663 cena ok 300zl

I teraz tak. Prosze o uwagi dot tego sprzetu, opinie osob ktore go uzywaja/uzywaly i propozycje zmiany na inny w podobnej cenie. Kupuje to raczej pod katem dlugich wypraw letnich w cieple rejony Europy, ale zalezy mi zebym mogl tez pod to wlozyc jakis polar bielizne termoaktywna i jezdzic tez w nizszych temperaturach.
Z gory wielkie dzieki.
Ostatnio zmieniony wt mar 24, 2009 1:04 pm przez binio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Pretor »

Linki nie działają. :?
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#3 Post autor: Zimny »

Pretor pisze:Linki nie działają. :?
Nie działa :cry:

binio

#4 Post autor: binio »

juz dzialaja :)

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Pretor »

Jeśli już to brałbym tą bo bezapelacyjnie Goretex jest najlepszy.
Alpinestars Vantage

Co do innych to najważniejsze czy jest dobra membrana i czy jest wypinana. Obecnie w dobrych ciuchach membranę się wypina.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

binio

#6 Post autor: binio »

Wiem tylko ze drogo bardzo, a mozesz jakas inna firme robiaca dobre kurtki na goretexie polecic?

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#7 Post autor: Zimny »

Moim zdaniem Alpinestars jest przereklamowany i drogi :cry:
Można kupić lepsze ciuchy za mniejsze pieniądze :lol:

binio

#8 Post autor: binio »

Na to czekalem :)
Zamieniam sie w sluch... :)
W poniedzialek kupuje motocykl i robie zakupy wiec prosze o wszystkie propozycje.

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: Pretor »

Binio. Wszystko na GORE TEXIE jest drogie. Z tego co piszesz nie chcesz wydawać 2-3 tys na kpl.

Proponuję osobiście firmę BUSE z niemiec. Za kpl. zapłacisz ok 2000 zł.
Dobra membrana, wszystko wypinane i jakość 1 klasa.

Jeśli chcesz obejrzeć taki kpl. prawie nowy to zapraszam na jakąś przejażdżkę z moim udziałem lub zapraszam do mnie na Wawer. Jesteś z wawy więc chyba problemu nie będzie. :wink:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

binio

#10 Post autor: binio »

Dzieki, pewnie skorzystam kolo weekendu :)
Poczytalem troche o tej firmie, niedroga, solidnie wykonana, znalazlem minus w postaci podobno slabej wentylacji podczas jazdy w bardzo cieple dni - prawda to? I sa modele tej firmy na membranie gore? Pytam bo nie znalazlem nigdzie wzmianki o gore.
A co myslicie o skorze?

binio

#11 Post autor: binio »

Przymierzalem ubrania Buse w Sekocinie i zachwycony nie bylem. Po pierwsze jak na dilera Buse na Warszawe to 3fun ma wyjatkowo maly wybor rozmiarow. Po drugie znowu dal znac o sobie moj mega problem ;) tzn mam bardzo szerokie barki w stosunku do talii i standardowe ubrania jak sa dobre w barkach to sa na 130 w pasie chyba ;) i wisza bardzo na mnie. Buse to potwierdza wiec ostatecznie decyduje sie na alpinke, na Łopuszanskiej przymierzalem i byla dosyc dopasowana. Mysle ze model Sigma Drystar wezme bo nie lubie dlugich kurtek, do tego spodnie st-5 drystar, buty web na gore-texie i kask chyba jednak agv gp-tech, shoei troche za drogi jest.

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: Pretor »

Binio zachwycony nie jesteś z ciuchów BUSE czy z obsługi dealera i swoich niestandardowych wymiarów. Bo to dwie różne kwestie :wink:

Ja wczoraj oglądałem w domu nowe Raylly Pro II BMW z goretexem za cenę 4000 zł. i bym powiedział, że mnie na kolana nie rzuciły.

Fajne bo fajne ale max 2500 tysia bym dał.

Co natomiast mnie zaintrygowało. Ciężar. Co ciekawe nie ważą cichy lecz ochraniacze. Model ten należy do topowych produktów BMW. Warto więc zastanowić się dlaczego są takie a nie inne protektory.

Większość ubrań na ochraniacze z certyfikatem CE tylko w rękawach. Na plecach zazwyczaj jest jakaś miękka gąbka. Proponuję sprawdzić.

BMW natomiast w plecy wstawiło ŚCIANĘ z atestowanego materiału. Dość, że ma on kształt prostokąta i ochrania całe plecy a wręcz zachodzi na dole na boli to jest grubości ok 4-5 cm i składa się z 4 warstw.
Ten ochraniacz w stosunku do tego co mam w BUSE to jak hmmm kartka papieru do grubego kartonu.

Przy upadku ważniejszy jest kręgosłup niż ręce. Warto więc zajrzeć co się nosi na plecach.

Ja osobiście spróbuję z tym coś zrobić lub będę na dłuższe jazdy zakładał żółwika od zbroi.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

binio

#13 Post autor: binio »

Do obslugi nic nie mam bo nie potrzebowalem pomocy, na moje pytanie o rozmiar uslyszalem ze za trzy tygodnie. Przymierzalem inne modele w podobnej cenie (na marginesie w zakresie 1000-1200zl byly chyba ze trzy albo cztery modele tej firmy i roznicy nie wylapalem) i niestety wisialy na mnie bardzo i byly dlugie (wiem ze to lepiej na dlugie trasy). Ogladajac w necie plusem byly wlasnie ochraniacze na kregoslup ale jak je pomacalem to stwierdzilem ze to tylko iluzoryczna ochrona, rownie dobrze w alpinke tez moge kawalek gabki wsadzic.
Spodnie nawet nie moglem przymierzyc bo najwiekszy rozmiar to bylo L :/
No i cena... porownywalna do alpinki, a byc moze uda mi sie alpinke po promocyjnej cenie zalatwic.
Okazalo sie ze troche sie z kasa przeliczylem i musze na czyms oszczedzic. Na marginsesie... ile kosztuje przeglad przedsezonowy z przygotowaniem moto do sezonu w serwisie? Wiem ze na pewno zmienia mi naped bo te co jest nie nadaje sie w sumie do jazdy. Cos wiecej jeszcze kazac im robic czy lepiej samemu sie pobawic?
pozdr

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#14 Post autor: zalmen3 »

Zastanow sie nad Shoei Multitec zamiast XR1000, ten drugi jest raczej "usportowiony" a do turystyki otwierana szczeka Multitec'a bedzie wygodniejsza (czeste postoje na podziwianie okolicy i sciaganie kasku).
Sam jezdze w XR1000, ale jak tylko stwierdze ze sie juz zuzyl i trzeba zmienic to pomysle o Multitec'u. Z minusow Multitec'a to zdecydowanie wieksza masa od XR1000, za to XR1000 jest dosc glosny (ja jezdze na dlugich przelotowkach ze stoperami w uszach). Generalnie osprzet (szyby, pinlocki, deflegmatory itp.) do obu jest taki sam, wiec kwestia tylko wybrania tego czego oczkujemy pod kontem funkcjonalnosci.

Pozdrawiam

binio

#15 Post autor: binio »

No i kupilem :)
Buty Alpinki WEBy na gore-texie: super wygodne, w gorace dni jest mi w nich bardzo cieplo, ale noga sie jeszcze nie spocila.
Kurtka Alpinki NS-5 Drystar: z Sigmy nie bylo rozmiaru, tez lekka i wygodna, suwaki z nawietrznikami w rekawach (na bicepsie) super sprawa, podczas jazdy bardzo fajnie wiatr chlodzi cale cialo.
Spodnie ST-5: wygoda itp ok, ale jestem z nich niezadowolony bo nie maja zadnych mozliwosci nawiewu, jest w nich po prostu za goraco :/
Rekawice SP-3: pancerne, na poczatku troche za twarde ale jak sie rozbily sa bardzo wygodne, reka sie w nich nei poci.
Kask Shoei RF-1000 (amerykanski odpowiednik XR-1000 ale bez antyfoga) + szybka lustrzanka srebrna: zamowilem w sklepie w usa na ebayu, z przesylka wyszlo ok 1200zl, w PL 2100 :/, narazie jest gdzies na atlantyku, mam nadzieje ze zadni piraci nie przechwyca statku ;)
Ogolnie ubrania kupowalem "po znajomosci", komplet wyszedl ok 700zl taniej niz w sklepie.

Teraz jeszcze musze dokupic zbroje i ochraniacze na kolana bo nie wyobrazam sobie w lato jezdzic w tym sprzecie :)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”