Nolan N43 AIR

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
marcinas

Nolan N43 AIR

#1 Post autor: marcinas »

Witam,
przymierzam się do zakupu kasku. Teraz jeżdżę w szczękowcu Arioh który jest pieruńsko głośny. Zdaję sobie sprawę, że szczękowce są głośniejsze od integrali, ale jednak otwierana szczęka to wygoda. Zacząłem szukać pod tym kątem. Początkowo wybór padł na Sharka Evoline. Poszukałem opinii i kierowany głosem znawców nabierałem coraz bardziej wątpliwości. No nic. Pomyślałem może GIVI Xplus (wada: szczęka podnosi się razem z szybką) lub XZERO1 (zaleta: zawsze chciałem być pilotem x-winga). I już byłem bliski kupna tego drugiego, gdy kumpel pokazał mi Nolana 43 Air.
Obrazek
http://www.nolan.pl/product_info.php?products_id=517

Jak dla mnie to "świnie w kosmosie"!!! Tylu bajerów jeszcze nie widziałem.
Prawie się zdecydowałem. Na 99%. Niech tylko ktoś utwierdzi mnie w tym przekonaniu.
Czekam na Wasze opinie.

giemziorek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 369
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 12:37 pm
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: giemziorek »

Fajnie wyglada, ale czy przez te wszystkie bajery nie wazy 3kg???

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#3 Post autor: smutek »

Waga 1320 g.
Ja nie mam przekonania do takich transformers. Już widze jak mi upada i zbieram elementy po asfalcie :D
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Awatar użytkownika
bourne
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 268
Rejestracja: śr paź 14, 2009 11:23 am
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Katowice

#4 Post autor: bourne »

smutek pisze:Już widze jak mi upada i zbieram elementy po asfalcie :D
chyba Nolan to przetestowal. ze sie nie rozpada od razu ;)
tez sie zastanawialem nad tym kaskiem, moj obecny post-chopperowy troche ma kiepska aerodynamike, pow. 130 km/h zaczyna nim rzucac i glosno sie robi.
tylko sie zastanawiam jak cichy ten jest. z przymiarka nie ma problemu, bo w bielsku jest facet, ktory je sprzedaje.
eh, te dylematy... ;>
Marcin
vs750 '87 -> sd01 '99
50.286309,18.966692
--
kobiety dzielimy na te na sciane i te na zycie...
http://www.bykom-stop.avx.pl

Cavior
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 28, 2010 11:02 am
Lokalizacja: TORUŃ

#5 Post autor: Cavior »

Ja też chciałbym go kupić, więc jak ktoś może swoje wrażenia z jazdy wlepić, to będę happy. :D
Poza tym, że fajnie wygląda, nie tylko na własnym łbie, bo widziałem gościa na turystyku w takim modelu w kol białym. Naprawdę extra!
AMATOR :)

Awatar użytkownika
matti7012
Rekrut
Posty: 38
Rejestracja: śr mar 24, 2010 3:06 pm
Lokalizacja: ropczyce

#6 Post autor: matti7012 »

Cześc posiadam taki kask, wcześniej tez miałem Nolana (z tym że z blenda na zewnatrz), moje uwagi co do tego kasku, szyba ma dwa polozenia zamknięta lub otwarta, blenda juz mi sie porysowała, jest tylko troche cichszy niż poprzedni, ochraniacza brody nie używam wcale bo mnie wk... zapinaie i odpinanie jak chcesz łatwo na łeb założyć, jest lekki, dobrze wyntyluje, łatwo mozna zdjąc szybę i schować do kufra a potem wyjąć całą porysowaną :evil: , chyba nie ma nic lepszego w tym segmencie na rynku, też przymierzałem sie do sharka bo chciałem 2 w jednym i nie wiem cz dobrze zrobiłem rezygnując z niego ale mierzyłem go na początku sezonu i wydawal mi się strasznie ciężki a kark nie przyzwyczajony do kasku i może dlatego takie odczucie.

Cavior
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 28, 2010 11:02 am
Lokalizacja: TORUŃ

#7 Post autor: Cavior »

Dzięki kolego :)
Będąc ostatnio w składzie z art moto przymierzyłem Schuberta C3. Alez to jest bajerek!!! I jak dotąd nie miałem na głowie chyba nic lepszego, ALE! Ma jedną wadę, a nawet dwie: kosztuje ok 2000! a zestaw audio bluetooth drugie tyle!!! Troszkę przegieli pałkę. Ledwie wydałem wszystkie oszczędności na Viaderro, a już mam brać kredyt na helmet? Nie, nie, nie. Zostanę przy pomyśle Nolanowym. N103 jest też ciekawym tematem, zwłaszcza, że w jednym sklepie w moim mieście gość zaproponował mi kask z zestawem audio w cenie kasku. Prawdopodobnie ma spore marże, ale taki jest biznes.
Pozdrawiam
AMATOR :)

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

#8 Post autor: szuler »

Uważaj jeżeli oferta jest zbyt atrakcyjna. Pierwsza partia N103 miała wadę - nie pamietam juz jaką - było na forum, jak poszukasz to może znajdziesz. Później to poprawili. Jeżeli to jest kask z wadliwej partii to nie ma co brać.
Zestaw audio -pytanie co to jest za zestaw audio - n-com czy cos innego?

Cavior
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 28, 2010 11:02 am
Lokalizacja: TORUŃ

#9 Post autor: Cavior »

Jest to zestaw N-com, ale w najprosrzej wersji. Teraz jestem na etapie poszukiwania sklepu, który ma kaski shoei w celach testowych.
AMATOR :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”