Zamówilem

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
biedrona
Uczy się jeździć
Posty: 95
Rejestracja: pn lis 06, 2006 12:54 am
Lokalizacja: Knurów

Zamówilem

#1 Post autor: biedrona »

Czekam na Uvexa Enduro z Niemiec.Wiem ze Pretor w nim smiga.Moze ktos jeszcze w nim jezdzi? Licze na wasze opinie.

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#2 Post autor: Przemek »

Bardzo fajny, wygodny kask. Po pół roku użytkowania pojawia się niewielkie parowanie na dole wizjera ale dopiero w bardzo zimne wilgotne dni. Podobny efekt miałem również w poprzednich kaskach (Nolan 103, i jakiś Nitro). Lekkie uchylenie szyby lub użycie jakiegoś antifogu w sprayu załatwi sprawę. Możesz poprawić mocowanie daszka przez podłożenie pod śrubę mocującą gumowej podkładki. Daszek mógłby być bardziej sztywny. Szyba jest lekko przyciemniana co fajnie wygląda ale niespecjalnie nadaje się do jazdy nocą. Zaletą jest to, że gogle można zakładać bez wypinania szyby, choć wyjęcie wizjera to pikuś. Przymierzałem się również do Horneta DS, pojeździłem jeden dzień i stwierdziłem, że jest nieco lepszy od Uvexa (lepsze wyciszenie i wentylacja, różnica w wadze niezauważalna) ale te niewielkie korzyści nie uzasadniają dużo wyższej ceny.

Ile w niemcowni kosztuje ten kask?
nieaktualne

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#3 Post autor: smutek »

Ja też jeżdże w uvex-sie ,byłem z niego zadowolony ale niestety ten model po dwóch latach jest do wymiany .
Szyba sie wyrobila , połamałem dwa daszki ... ale to może moja wina :)
Teraz myślę o wyższym modelu , bo uvex wprowadził cos pomiędzy tym co mam i carbonem , lub pójde w horneta :wink: :D
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#4 Post autor: Dukii »

smutek pisze:Ja też jeżdże w uvex-sie ,byłem z niego zadowolony ale niestety ten model po dwóch latach jest do wymiany .
Szyba sie wyrobila , połamałem dwa daszki ... ale to może moja wina :)
Teraz myślę o wyższym modelu , bo uvex wprowadził cos pomiędzy tym co mam i carbonem , lub pójde w horneta :wink: :D
to fakt że szyba się wyrabia mi zaczęła wibrować
KTM 690 R.... istny diabeł! Mój pierwszy raz..... 10.04.2013

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: kolim »

smutek pisze:... ale to może moja wina :)
Teraz myślę o wyższym modelu , bo uvex wprowadził cos pomiędzy tym co mam i carbonem , lub pójde w horneta :wink: :D
Bo kaskami się nie rzuca..........

A co do Horneta ja szczerze polecam... Kasa kasą ale moim zdaniem warto... Nic sie nie rozłazi, parować nie paruje nawet po dwóch latach... Słyszałem że z wiekiem pinlock dostaje dziwnych paseczków i nie da się w słońce jeździc.... Pozatym wymiana pinlocka to 100zl :) u Mnie tych objawów na razie brak... Darmowy serwis i czyszczenie u większych dilerów i na każdej dużej imprezie motocyklowej. Wymiana śrubek filterka itd...

Pozatym fajnie się szybką o asfalt szaruje.... a glowa cała :) sprawdzone i działa :) i nawet po upadku daszek nie odpadł... co mnie zdziwiło... był "tylko" porysowany bardzo :)
Obrazek

giemziorek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 369
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 12:37 pm
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: giemziorek »

Biorąc pod uwagę test scieralmosci i wytrzymałości zderzeniowej śmiało mogę polecić Arai TourX :D

Cenowo podobnie jak Hornet a wydaje mi sie cichszy.

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#7 Post autor: smutek »

kolim pisze:
smutek pisze:... ale to może moja wina :)
Teraz myślę o wyższym modelu , bo uvex wprowadził cos pomiędzy tym co mam i carbonem , lub pójde w horneta :wink: :D
Bo kaskami się nie rzuca..........

)
Nie rzucałem ... sam spadł ... 35 razy :D
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: Pretor »

Nie wiem ile Wy jeździcie w swoich kaskach ale ja wymieniam je co 2-3 lata. Jaki by kask nie był to się zwyczajnie nudzi i wyrabia. Szybka tak jak PinLock jest elementem wymiennym i żaden producent nie sugeruje, że będzie działać sto lat i jeden dzień dłużej.

Co do głośności to bardzo względna kwestia. Zatyczki do uszu za 10 zł. dają lepsze efekty niż najdroższy Shoei, Arai czy Bella:)
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#9 Post autor: smutek »

Pretor pisze:Nie wiem ile Wy jeździcie w swoich kaskach ale ja wymieniam je co 2-3 lata. Jaki by kask nie był to się zwyczajnie nudzi i wyrabia. Szybka tak jak PinLock jest elementem wymiennym i żaden producent nie sugeruje, że będzie działać sto lat i jeden dzień dłużej.

Co do głośności to bardzo względna kwestia. Zatyczki do uszu za 10 zł. dają lepsze efekty niż najdroższy Shoei, Arai czy Bella:)
Podpiszę się pod tym rękami i nogami :D
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

biedrona
Uczy się jeździć
Posty: 95
Rejestracja: pn lis 06, 2006 12:54 am
Lokalizacja: Knurów

#10 Post autor: biedrona »

Mam rozmiar M i taki zamowilem,mam nadzieje ze bedzie dobry bo czytalem na forach ze niktorzy kupuja rozmiar wiekszy ponoc cisno wchodzi na glowe.Wy braliscie swoje rozmiarowki?

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#11 Post autor: smutek »

biedrona pisze:Mam rozmiar M i taki zamowilem,mam nadzieje ze bedzie dobry bo czytalem na forach ze niktorzy kupuja rozmiar wiekszy ponoc cisno wchodzi na glowe.Wy braliscie swoje rozmiarowki?
To prawda . Ja mam rozm S a musiałem kupic M bo nie byłem w stanie wcisnąc S na głowę
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: Pretor »

A z L przeszedłem na M :lol: :lol:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#13 Post autor: smutek »

Pretor pisze:A z L przeszedłem na M :lol: :lol:
Ale ty masz carbona
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#14 Post autor: Przemek »

biedrona pisze:Mam rozmiar M i taki zamowilem,mam nadzieje ze bedzie dobry bo czytalem na forach ze niktorzy kupuja rozmiar wiekszy ponoc cisno wchodzi na glowe.Wy braliscie swoje rozmiarowki?
Trzeba było najpierw przymierzyć w jakimś sklepie, rozmiar to jedno ale chodzi też o dopoasowanie kasku do kształtu dyńki
Nitro miałem XL, Nolana M, a Uvexa L :)
nieaktualne

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15 Post autor: Pretor »

Ale Ty Przemek jesteś elastyczny :lol:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”