Jaki kask szczękowy w kwocie 650 - 700zł ??

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
Jaro
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 14
Rejestracja: pt lip 03, 2015 6:59 am
Imię: Jarek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2006

Re: Jaki kask szczękowy w kwocie 650 - 700zł ??

#46 Post autor: Jaro »

Chyba to nie najlepszy pomysł bo wstyd ale obecnie mam kask na skuter, bez szczęki. Dostałem w gratisie do skutera. Wiec z bezpieczeństwem nawet minimalnym nie sadzę żeby miał coś wspólnego.
Zdecyduje sie jednak na ls2 ale kwestia który model polecacie..
Always do what you are afraid to do.
Honda Varadero XL 125 V 06r.

Awatar użytkownika
ADAMO16
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 407
Rejestracja: czw lut 19, 2015 3:55 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki kask szczękowy w kwocie 650 - 700zł ??

#47 Post autor: ADAMO16 »

Kolega kupił ten model, zrobił ok 2000km i jest zadowolony. http://allegro.pl/szczekowy-kask-ls2-ea ... 99179.html
Varadero XL 1000 juz jest :)
Africa Twin byla :-(

Awatar użytkownika
firemanek1972
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 14, 2014 10:13 am
Imię: Darek
Marka motocykla: Varadero
Model: SD 02
Rocznik: 4
Lokalizacja: Mazury

Re: Jaki kask szczękowy w kwocie 650 - 700zł ??

#48 Post autor: firemanek1972 »

ADAMO16 pisze:Kolega kupił ten model, zrobił ok 2000km i jest zadowolony. http://allegro.pl/szczekowy-kask-ls2-ea ... 99179.html
Przejechałem w tym "kasku" około 1kkm - miałem wrażenie że jest głośniejszy kiedy zamykałem szybę, w nocy światła pojazdów z przeciwka dawały takie refleksy na szybie że momentami nie dało się jechać. Wentylacja ujdzie, poza tym ciężki, trzeszczący, przy zdejmowaniu szyby do mycia wysypały się jakieś elementy z blokad. Ogólnie wrażenie...CHRL i to z dolej półki. NIE POLECAM.

Jaro
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 14
Rejestracja: pt lip 03, 2015 6:59 am
Imię: Jarek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2006

Re: Jaki kask szczękowy w kwocie 650 - 700zł ??

#49 Post autor: Jaro »

firmenanek1972 a jaki kask w takim razie możqesz polecicć?
Always do what you are afraid to do.
Honda Varadero XL 125 V 06r.

marcen01
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 80
Rejestracja: czw lut 06, 2014 4:51 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda Varadero
Model: XL1000 SD02
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Jaki kask szczękowy w kwocie 650 - 700zł ??

#50 Post autor: marcen01 »

To i ja 3 grosiki dorzucę...
Mogę Ci polecić Givi X01 Tourera. Po dopasowaniu - długo trwało, ale jak już się dopasował jest wygodny. Jeżdżę z dolną szczęką (odpinana), zakładanie bez okularów, potem okularki - jest miejsce na zauszniki, dodatkowo głośniki zestawu na rzepach - łeb mnie nie boli i nic ze sobą nie koliduje. Jedyny mankament - podwiewa szczękę nie ma podbródka uszczelniającego jak niektóre kaski integralne. Po zamontowaniu na szybę deflektora się nie skarżę, muzy w czasie jazdy słucham na poziomie niegłuszącym :) Blenda działa ok, nie koliduje z okularami, wyściółka wygodna.
pozdr

Awatar użytkownika
Neno
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 224
Rejestracja: sob mar 01, 2014 8:24 pm
Marka motocykla: Yamaha
Model: XT660R
Rocznik: 2005

Re: Jaki kask szczękowy w kwocie 650 - 700zł ??

#51 Post autor: Neno »

firemanek1972 pisze:
ADAMO16 pisze:Kolega kupił ten model, zrobił ok 2000km i jest zadowolony. http://allegro.pl/szczekowy-kask-ls2-ea ... 99179.html
Przejechałem w tym "kasku" około 1kkm - miałem wrażenie że jest głośniejszy kiedy zamykałem szybę, w nocy światła pojazdów z przeciwka dawały takie refleksy na szybie że momentami nie dało się jechać. Wentylacja ujdzie, poza tym ciężki, trzeszczący, przy zdejmowaniu szyby do mycia wysypały się jakieś elementy z blokad. Ogólnie wrażenie...CHRL i to z dolej półki. NIE POLECAM.
Ja dobijam do 100kkm ;)
Szybę demontuję średnio raz w miesiącu (do mycia) i nic mi nie odpada, mam dopiero drugą sztukę co świadczy o jej pancerności. Przydaje się antifog za to w chłodniejsze dni bo szyba paruje.
Kask używany w ciężkich afrykańskich (zapiaszczonych) warunkach - wszystkie mechanizmy chodzą lepiej niż dobrze.
Jeżdżony w temp. od -9*C (900km) do +43*C (tysiące km), w śniegu, deszczu...
Ja POLECAM.

Jaro
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 14
Rejestracja: pt lip 03, 2015 6:59 am
Imię: Jarek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2006

Re: Jaki kask szczękowy w kwocie 650 - 700zł ??

#52 Post autor: Jaro »

Dziś oglazałzm kaski hjc. W sumie zainteresowały mnie modele is-max ll oraz FG-ST. Wiem jeden szczekowy drugi integral.. Przymiezylem i IS fajnie lezal, okulary weszly bez problemu natomias za FG przemawia włukno szklane z ktorego jest zrobiona skorupa oraz miejsce otwierania/zamykania blendy. Chlopak w sklepie zwrocil uwage że mieli kilka reklamacji bo kask spadł z luzterka i ułamał mechanizm blendy. Fakt założenie okularow juz nie bylo tak proste fakt ze kask był za mały.
cena też sie rożnią jednak 300zł to spora różnica.
Always do what you are afraid to do.
Honda Varadero XL 125 V 06r.

Awatar użytkownika
MisieqMP
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: pn kwie 20, 2015 12:18 pm
Imię: Maciek
Marka motocykla: HONDA
Model: XL1000
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Tarnów

Re: Jaki kask szczękowy w kwocie 650 - 700zł ??

#53 Post autor: MisieqMP »

To może teraz ja, na początek napiszę że kaski sprzedaję od kilku lat, przerobiłem też kilka szczękowców, teraz mam Caberga tourmaxa strasznie go nie lubię bo nie ma kompletnie wentylacji, miałem przedtem nolana N103 i też nie był rewelacyjny. Nie kupicie panowie szcząkowego kasku za mniej niż 1000zł. Jest to dość skomplikowana konstrukcja, wymaga dobrych uszczelnień, i producent krtórego końcowa cena opiewa na pułapie 300zł nie jest w stanie zrobić dobrego, cichego, bezpiecznego, lekkiego kasku. Tak że nie wymagajcie od tych nocników zbyt wiele.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”