kask jaki najlepiej polecacie do Varadero 1000

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#16 Post autor: JAQB »

kjuik pisze:Dawno temu mialem Nolana z n-com i mialem wrazenie ze pomimo ustawienia glosnosci na max glosniczki jakies lipne sa.
Ciekawym opinii innego uzytkownika.

Ja mam nolana 102 z n-comem, i tak do złoty osiemdziesiąt jest słyszalny. Powyżej to już tylko mnie słychać. Z drugiej strony się trochę sfrajerowałem nabywając dziadostwo, bo przecież wyjeżdża się motocyklem odetchnąć od prozy życia, a tu co chwilę jakieś telefony i blablanie. No chyba że ktoś jeździ motocyklem w pracy. Teraz jestem posiadaczem, który tego nie używa :D .

tigana
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 21, 2012 10:54 am
Lokalizacja: poznań

Re: kask jaki najlepiej polecacie do Varadero 1000

#17 Post autor: tigana »

HJC R-PHA MAX oglądałem i troszke poczytałem nowa poprawiona wersja chyba sie na niego skuszę co sądzicie ???

Bartek_31
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 25, 2013 11:03 pm
Imię: Bartek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Zamość

Re: kask jaki najlepiej polecacie do Varadero 1000

#18 Post autor: Bartek_31 »

Z HJC miałem kiedyś integrala kupionego razem z motocyklem - szybko się do niego przyzwyczaiłem, jakość materiałów ok, dobre leżał na głowie i miał fajne malowanie jeśli Ci się podoba i dobrze leży to nie ma co się zastanawiać.Na Varadero kupiłem Shoei'a Neo i na początku faktycznie zapięcie trochę mnie 'gryzło' ale teraz nie czuję żebym miał coś na głowie. Podczas jazdy jako że mam wysoką szybę panuje taki spokój w kasku że aż mi się nudzi ;-) A mam 178 cm. Oczywiście powiedzmy do tych 140 km/h. Mierzyłem C3 i wcale mi nie przypadł do gustu -wg mnie c3 i neotec to dwa całkowicie różne kaski.

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: kask jaki najlepiej polecacie do Varadero 1000

#19 Post autor: eneron »

Bartek_31 pisze:Na Varadero kupiłem Shoei'a Neo i na początku faktycznie zapięcie trochę mnie 'gryzło' ale teraz nie czuję żebym miał coś na głowie.
Napisz, proszę czy te zapięcie gryzło i się rozciągnęło czy może wypiłowało w szyi kanałek i teraz już nie wpija się? (joke ;) )
Mierzyłem C3 i Neoteca no i po kilku podejściach przerażony wpijającym się zapięciem porzuciłem plan zakupu owych garnków :(
Z początku "gryzło" a po ilu km (setek, tys) przejechanych w tym kasku zapięcie "ułożyło" się ? W C3 jakby bardziej zapięcie wrzynało się niż w Neotec'u ale i w tym drugim nie wyobrażam jakoś sobie (po kilkustopniowym regulowaniu) jazdy dalszej zwłaszcza gdzie trzeba by było często spoglądać na boki oraz w dół.

Napisz więcej o tym zapięciu, strasznie mnie ciekawi ten temat :slini:
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Bartek_31
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 25, 2013 11:03 pm
Imię: Bartek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Zamość

Re: kask jaki najlepiej polecacie do Varadero 1000

#20 Post autor: Bartek_31 »

Wgryzło się na stałe i teraz bez kasku nigdzie się nie ruszam ale jak mówiłem i tak go nie czuć ;-)

A tak całkiem poważnie to sam nie wiem - wcześniej miałem zapięcie DD któro jest o niebo wygodniejsze podczas jazdy i po założeniu i zapięciu neoteca odczułem dyskomfort irytację i wku..wienie że mnie coś uciska bez sensu a do tego kosztuje tyle pieniędzy - zawsze jednak daję drugą szanse więc zmierzyłem jeszcze kilka innych modeli i wróciłem do neoteca , pochodziłem w nim po sklepie delikatnie ( naprawdę ) poluzowałem zapięcie , ułożyłem kask na głowie ( docisnąłem od góry i na boki) i okazało się że jest prawie okey. Sprzedawca wspominał o tym ,że większość ludzi narzeka właśnie na zapięcie i każdego coś tam uciska. Po godzinie na moto zapomniałem praktycznie że coś tam było nie tak. Przed chwilą założyłem żeby sobie przypomnieć i faktycznie coś tam czuję - także idealnie nie jest ale jakoś tak specjalnie nie przeszkadza. Taka to historia.Przejeździłem w nim cały poprzedni sezon od kwietnia do października i na wspomnienie o kasku myśli są jak najbardziej pozytywne.
Podejrzewam że jeśli odczuwasz duży dyskomfort to raczej po dłuższym użytkowaniu nie wiele się zmieni

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: kask jaki najlepiej polecacie do Varadero 1000

#21 Post autor: eneron »

Bartek_31, dziękuję za informacje. Jednak jestem chyba wygodnicki i jeśli jak piszesz, zapięcie nadal trochę uwiera to... no właśnie - pytanie całkiem poważne i może wydać się śmieszne i chore ale... czy ktoś się z Was zastanawiał czy aby ominąć problem wrzynającego się zapięcia, po prostu wymienić je na "neutralne" czyli typu DD ??
W sumie kupno kasku za ~2000 PLN i wymiana zapięcia może wydać się dziwne ale jednak chcę mieć konkretny kask oraz całkowicie nieinwazyjne zapięcie, które nie będzie odbierało frajdy z jazdy motocyklem i które nie uszkodzi szyi :)

Obrazek
Tego typu zapięcie jak dla mnie jest bardzo wygodne w użyciu jak i nie powoduje najmniejszego dyskomfortu więc przeszła przez myśl wymiana micro na DD :boss:

Co o tym sądzicie ?
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

daro
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 521
Rejestracja: wt sty 22, 2013 9:01 pm

Re: kask jaki najlepiej polecacie do Varadero 1000

#22 Post autor: daro »

Kolego eneron może źle coś rozumiem ale fotka która zamieściłeś nie dotyczy zapiecia "DD"

zapięcie ''DD" to w/g mnie to coś takiego :
Załączniki
dd.jpg
dd.jpg (93.7 KiB) Przejrzano 8121 razy

Bartek_31
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 25, 2013 11:03 pm
Imię: Bartek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Zamość

Re: kask jaki najlepiej polecacie do Varadero 1000

#23 Post autor: Bartek_31 »

Zapięcie DD to faktycznie to na zdjęciu powyżej - ja też lubię wygodę w końcu nie po to się wydaje troszkę więcej na ubranie buty kaski żeby być modnym - mi chodzi głównie o bezpieczeństwo , wygodę i komfort. W tym kasku jest mi bardzo wygodnie tak wygodnie że tak jak mówię zapominam o delikatnym uwieraniu - które występuje chyba tylko bez motocykla hehe. Jeśli podoba Ci się HJC dobrze Ci leży na głowie i ma fajne nie uwierające zapięcie to ja bym się nie zastanawiał. :))

Awatar użytkownika
kriss
Uczy się jeździć
Posty: 56
Rejestracja: sob sie 27, 2011 2:04 pm
Lokalizacja: Opole

Re: kask jaki najlepiej polecacie do Varadero 1000

#24 Post autor: kriss »

Z uwagi na charakter naszych motocykli ja wybrałem kask typu 3w1, moje propozycje:
http://moto.allegro.pl/kask-arai-tour-c ... 39772.html
http://moto.allegro.pl/kask-shoei-horne ... 83785.html
http://moto.allegro.pl/kask-uvex-enduro ... 38565.html
http://moto.allegro.pl/kask-off-road-ai ... 58398.html
ja mam Airoha i jest ok ,mam też szczękowca ale na co dzień wolę S4

Awatar użytkownika
olo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 609
Rejestracja: śr lis 25, 2009 8:00 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2007
Lokalizacja: tarnów

Re: kask jaki najlepiej polecacie do Varadero 1000

#25 Post autor: olo »

ja uzywam shark evoline i też jestem zadowolony...potestuj, przymierz i dokonaj najlepszego dla Ciebie wyboru :cool1:

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Re: kask jaki najlepiej polecacie do Varadero 1000

#26 Post autor: Wojo »

Witam
Kiedy szukałem dla siebie kasku uwierzcie mi ze, wybierałem bardzo długo, szukałem, czytałem, przymierzałem. Musze przyznać ze w necie jest naprawde bardzo mało treściwych, merytorycznych, profesjonalnych opinii na temat kasków a juz napewno na temat kasków szczekowych czy typu enduro.
Wybrałem kask szczękowy czy inaczej modularny ze względu na wygodę (stacja benzynowa, rozmowa z kolegami) i co najważniejsze w ciepłe dni nic lepiej nie chłodzi jak otwarta szczęka (to samo miejskie korki itp.)
Firm produkujących kaski jest wiele, opinii o firmach też wiele, jedni opierają sie na testach sharp, inni na opinii, inni na parametrach, inni na znanej i lubianej firmie. Na pewno pierwsza liga wśród kasków modularnych to Schubertch, shoei czyli c3 lub c3 pro oraz multitec lub neotec. Ale te kaski maja wadę - kosztuja ponad 2tysiące złotych (wiem że, za jakosc należy zapłacić le nie każdego na tę jakość stać). Potem mamy producentów takich jak nolan, scorpion, shark, ls2, caberg, agv, hjc i inni. Jedne są plastikowe i trzeszczą, inne nie pasują na dany łeb, inne manie maja blendy, inne sa cieżkie, inne mają słabe przewietrzanie, inne zaś parują, inne są głośne itp. Kaski szczękowe po pierwsze na pewno są głosniejsze od integralnych, na pewno cięższe. Po raz drugi wybrałem scorpiona exo-900 air - naprawde doskonała wentylacja która po otwarciu wszystkich kanałów wieje huraganowo, nie parująca szyba z dobra widocznością i fajny bajer z pompkami które zacieśniają kask na łepetynie. Wady - cięzki i głosny. Cena ok. 1000zł, wyjmowany środek, blenda, i co ciekawe ma homologacje na zdjecie szczęki założenie daszku i można smigac spuszczając na oczy blendę czyli jako kask otwarty typu jet. Ponoc fajny jest tez nolan n104 oraz ls2 ale nie znam produktów.
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

Awatar użytkownika
Artur O-ka
Uczy się jeździć
Posty: 92
Rejestracja: ndz sie 26, 2012 9:06 pm
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: kask jaki najlepiej polecacie do Varadero 1000

#27 Post autor: Artur O-ka »

Czołem,
podobny problem z doborem miałem do poprzedniego weekendu. Schuberth C3 czy SHOEI Neotec. Oba fajne, bardzo wygodne. Jechałem z założeniem że będzie to C3 że niby najcichszy i wogóle, wogóle. Po rozmowie na miejscu i przymiarkach zdecydowałem się na Neoteca. Droższy jest niestety o 3-stówki od C3 ale miałem wrażenie że jest bardziej spasowany na głowie co najważniejsze, również w rękach czuć lepsze materiały. Dodatkowym argumentem przemówił do mnie serwis SHOIA dostępny w Wa-wie oraz wszelkie darmowe akcje serwisowe. Chciałbym jednak podkreślić, że oba są świetne i jest to tylko moja subiektywna opinia zakończona decyzją zakupu.
Varadero XL 1000 VA DS 02

Awatar użytkownika
KoSS
Uczy się jeździć
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 25, 2011 12:01 am
Marka motocykla: XL1000
Model: SD01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: kask jaki najlepiej polecacie do Varadero 1000

#28 Post autor: KoSS »

Ja się przyłączę do tematu.
Została mi NAXA bez szczęki po chopperze i latanie koło komina jest ok ale jak pojechałem na Chorwację i przeloty dzienne trochę dłuższe i szybsze okazało się że jest to bardzo głośny kask i po całodziennej jeździe czułem się jak po koncercie rockowym takie kluski w uszach. Chciałbym zmienić kask i mam dylematy, strasznie mało kasy i co z tym związane wybór kasku.
Na pewno musi mieć szczękę ale chciałbym otwieraną jakoś dziwnie się czuję w kaskach całkiem zamkniętych, wpadło mi kilka kasków może je ktoś zna?

Kask LS2 model: MX433.3 ten mi się podoba najbardziej ale nic o nim nie wiem.
http://allegro.pl/kask-cross-ls2-mx433- ... 14566.html

NAXA otwierana szczęka F02
http://allegro.pl/kask-naxa-f02-czarny- ... 49514.html

NAXA odpinana szczęka SX1/B
http://allegro.pl/kask-naxa-sx1-b-odpin ... 57283.html

NOX szczęka podnoszona
http://allegro.pl/kask-nox-n956-matt-bl ... 48873.html

NAXA F01/A
http://allegro.pl/kask-naxa-szczekowy-c ... 66983.html

Pomożecie :) tylko mi nie piszcie o nolanach za 2000zł wiem że to dobre kaski ale mam straszny brak gotówki.
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.
http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: kask jaki najlepiej polecacie do Varadero 1000

#29 Post autor: Nuno »

Kolego z kasków niskobudżetowych najlepsze są LS2. Zapomnij o Naxie.
Ja polecam LS2 FF370 easy. Za taką kasę nic lepszego nie znajdziesz...
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re:

#30 Post autor: Merlin »

kjuik pisze:Dawno temu mialem Nolana z n-com i mialem wrazenie ze pomimo ustawienia glosnosci na max glosniczki jakies lipne sa.
Ciekawym opinii innego uzytkownika.
Mam N43 z N-com i słyszymy się z żoną świetnie, nawet przy 130 km/h, potem gorzej ale zawsze ustawiam go w obu kaskach na max głośność.
Zawsze jeździłem w Nolanach, są bardzo wygodne, mają świetną blendę nie dotykającą okularów korekcyjnych (np w Cabergu downtown blenda dotyka ramki okularów :thumbdown: )

Do Varaderki chcę przetestować Sharka EvoLine III z interkomem dedykowanym, ma go kolega i jest bardzo zadowolony.
Jako interkomu używa Seny i też chwali.
Ma ktoś to ustrojstwo?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”