Schuberth

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#16 Post autor: JAQB »

Medman pisze:Wszedłem w posiadanie Schubertha c3. Ponieważ jeszcze nie ujeżdziłem go będe pisał na bieżąco. Jak narazie lekki. Mam równiez nolana 102- bedzie małe porównanko. Obydwa "szczękowce".

Medman, jak tam testy wypadły. Jestem ciekawy wyników. Dla mnie nolan 102 jest głośny, tylko że nie mam porównania :cry: .

Awatar użytkownika
Medman
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 466
Rejestracja: pt sty 02, 2009 11:19 pm
Lokalizacja: 3miasto

#17 Post autor: Medman »

Opisuję test wg mnie. Nolan - cięższy, głosniejszy ale chyba nieco lepsza wentylacja. C3 - lepsza widoczność, blenda daje korzystniejsze światło. W C3 mozna swobodnie rozmawiać prze tel przy prędkości 160. Do 140 rozmówca nie wie że rozmawiam z motocykla. Przy dłuższej jeżdzie nie czuć ciężaru kasku. Wg mnie wart ceny i nie ma co oszczędzać na komforcie i bezpieczeństwie. Dobra inwestycja. JAQB jak możesz to wchodż w posiadanie. Nie bedziesz żałował. Nolan był moim 1szym kaskiem.
Schubeth ma nieco "ciasniejsze" dopasowanie. Mam szybę oryginalną. Przy lekkim opuszczeniu głowy rzeczywiście ciszej podaczas jazdy w całym zakresie prędkości.
Moge powiedzieć że tak wyciszony że nie słychać silnika tylko szum wiatru. Lekki.
Jutro to dziś tyle że jutro !! (Lem)

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18 Post autor: kolim »

binio pisze:Jezdze w Shoei'u
Wcale nie jest cichy! Zeby byl, trzeba dokupic whiper striper (czy jak to sie tam zwalo - taki kolnierz). Troche boli fakt, ze kask za prawie 2tsy nie jest wyposazony w ten caly whiper, nosek czy ta siatke co sie pod brode zaklada.
No ale po wydaniu 300zl ekstra na te 3 rzeczy jest gicior :)
Odradzam kupowanie kasow w Polsce. Ja za swojego Shoei'a RF-1000 (amerykanski odpowiednik XR-1000) dalem z przesylka 300$,a gdybym zaspal to bym mial za 190$ Shoei RF-1000 w malowaniu Camino (w Polsce ponad 2tys)
W Hornecie kolnierza nie ma.... trzeba dokupic, ale nosek i siatka pod brode jest w zestawie przy kupieniu kasku w PL :) Siatka pod brode bez problemu wystarcza i nic nie wieje...

To takie moje odczucia.
Obrazek

Arex

#19 Post autor: Arex »

Tak naprawde zalezy gdzie kupujesz ten kask.
Jak ja kupowalem swojego Shoeia XR-1000 to mialem w zestawie i nosek i siatke pod brode.
Byc moze firma z ktorej kupowalem dorzucila to sama z siebie. Co nie zmienia faktu ze juz bylo.

Ja tam jestem ogromnie zadowolony. Jeszcze w tak wygodnym kasku w zyciu nie jezdzilem (a mialem kilka roznych fajnych garnkow).
Wentylacja jest fenomenalna. Fakt, jak wszystko pootwieram to ciut swiszczy, ale to i tak pikus w porownaniu z Nolanem N100 ktorego kiedys mialem.

Generalnie jak juz wspomnialem kazdy powinien dobierac kask wedlug wlasnego uznania bo nie ma uniwerslanego rozwiazania dla wszystkich.

Awatar użytkownika
atego815
Uczy się jeździć
Posty: 85
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 10:21 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: 1000 SD1
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczólki k/Gdanska

#20 Post autor: atego815 »

Jezdze 2 tyg w R1. Wczesniej jezdzilem w Airohu.Przed zakupem R1 pojechalem na jazde Nolanem N103.(glosny). R1 jest ok. Jazda 140-50 w poz wyprostowanej jest do przyjecia.Nawietrzanie kanalami-super. Blenda,rewelka.Nigdy wiecej zadnych okularow! :D (cena tez do przyjecia-allegro).

aslanpl
Udaje motocyklistę
Posty: 169
Rejestracja: śr sie 18, 2010 8:46 pm
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

#21 Post autor: aslanpl »

Co dziwne zauważyłem to u kilku dealerów. U niektórych ku mojemu zdziwieniu tych bardziej autoryzowanych cwaniaki wyciągają te części. Ja mam multitec i kupiłem go z kołnierzem i siatką na brodę oraz z przyciemnianą szybą sportową, a jak sprawdzałem u jednego w Gdyni to te części trzeba było dokupić. Nawet nie było szyby sportowej.
Osobiście polecam multiteca na trasę. Jest bardzo wygodny, lekki, cichy i przede wszystkim bardzo uniwersalny. Przynajmniej jak chcę się napić nie muszę ściągać kasku :P
Jutro to dziś, tyle że jutro.

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#22 Post autor: JAQB »

aslanpl pisze:... jak chcę się napić nie muszę ściągać kasku :P
Ja jak chcę się napić, to kasku nie zakładam. Ot taka różnica w kaskach :lol: :wink:

Awatar użytkownika
tomkos100
Udaje motocyklistę
Posty: 154
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 6:14 pm
Marka motocykla: varadero 1000
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#23 Post autor: tomkos100 »

użytkuje od początku sezonu schubertha c3 , szczękowca , miałem na trzy dni shoia multiteca , róznicę napewno widać w cenię na korzyśc shoia , jest tańszy , ma napewno więcej dodatków , ale schuberth jest o niebo lepszy , a jak tylko kasa pozwoli po założeniu zestawu grającego ( mam na myśli orginalnego intercoma ) do wewnątrz , to dopiero będzie odlot , polecam napewno c3

jawa
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 7:02 pm
Lokalizacja: Birmingham - UK
Kontakt:

#24 Post autor: jawa »

tomkos100 pisze:użytkuje od początku sezonu schubertha c3 , szczękowca , miałem na trzy dni shoia multiteca , róznicę napewno widać w cenię na korzyśc shoia , jest tańszy , ma napewno więcej dodatków , ale schuberth jest o niebo lepszy , a jak tylko kasa pozwoli po założeniu zestawu grającego ( mam na myśli orginalnego intercoma ) do wewnątrz , to dopiero będzie odlot , polecam napewno c3
Uzytkuje ponad rok Schubertha C3.. nie mam doswiadczenia w innych kaskach (poprzednio uzywalem taniego Airoh'a przez rok). Jak dla mnie jedyna wada schubertha jest to ze ta blenda sloneczna szybko sie rysuje od samego jej wysuwania/wsuwania....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”