Kask dla okularnika ;)

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
glazy
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 37
Rejestracja: wt wrz 01, 2015 8:43 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Poznań

Kask dla okularnika ;)

#1 Post autor: glazy »

Witam wszystkich.

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego kasku. Dodam, że noszę okulary na co dzień i dobrze by było, żebym mógł je nosić również w kasku ;) Czy ktoś z was ma kask w którym jeździ w okularach? Dzisiaj byłem w sklepie i przymierzyłem HJC IS-17. Kask dość dobrze leży i ma fajne wycięcia na oprawki - bez problemu założyłem okulary. Spodobała mi się też blenda i PINLOCK. Co do malowania to kwestia gustu więc się nie wypowiadam ;)

Czy ktoś z was ma kask w którym jeździ z okularami?
Dzięki za odpowiedzi ;)

Awatar użytkownika
mefiozo
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 440
Rejestracja: czw sty 15, 2015 10:13 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Iława

Re: Kask dla okularnika ;)

#2 Post autor: mefiozo »

Ja mam uvex enduro i jeżdżę w okularach, nie ma problemu, jest wygodnie i cicho. Aczkolwiek brak blendy i pinlocka. Kolega ma nolana n95 - szczękowiec- hybryda (wypinana szczęka), bardzo chwali i w nim masz wszystko, tj pinlock, blenda, możliwość dopięcia daszku itp. Obie propozycje dobre, przymierzaj, testuj.

Awatar użytkownika
glazy
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 37
Rejestracja: wt wrz 01, 2015 8:43 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Kask dla okularnika ;)

#3 Post autor: glazy »

A z własnego doświadczenia do polecacie na pierwszy kask? Integralny czy szczękowy?

Awatar użytkownika
Fotom
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 210
Rejestracja: pt lip 25, 2014 8:24 am
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: XL125V
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Kraków / Krzeszowice

Re: Kask dla okularnika ;)

#4 Post autor: Fotom »

Nolan N104. Wkładam i zdejmuję bez ściągania okularów. Blenda, pinlock. Nic nie przeszkadza.
Dużo zależy też od dopasowania samych okularów - nie za szerokie, z nie-za-długimi zausznikami.

Dla mnie szczękowy = wygoda i praktyczność (choć trochę większy ciężar)

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Kask dla okularnika ;)

#5 Post autor: Merlin »

Nolan N91 również można zakładać i zdejmować bez ściągania okularów, ma blendę i pinlocka.
Nolany chyba generalnie są przyjazne okularnikom (maja odpowiednio wyprofilowane wnętrze, nic nie uciska)

frezikjezyk
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 03, 2014 9:14 pm
Model: Varadero 125
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kask dla okularnika ;)

#6 Post autor: frezikjezyk »

HJC IS-MAX II - szczękowiec super dla okularnika. Mam i polecam.
Blenda, Pinlock (oddzielnie).
:isok:

Awatar użytkownika
Endriusza
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 98
Rejestracja: czw gru 19, 2013 8:35 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kask dla okularnika ;)

#7 Post autor: Endriusza »

Nolan N86 - blenda i pinlock. Procedura: włóż kask, włóż okulary, zdejmij (wysuń) okulary, zdejmij kask. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie upierdliwe i przy wąskich uszkach okularów nie czuć. Upierdliwe (przynajmniej dla mnie) jest parowanie okularów przy niskich temperaturach w czasie deszczu. Niska temperatura = początkowe zaparowanie przy pierwszym ruszaniu które szybko mija podczas jazdy. Niska temperatura plus deszcz = dłu..gie zanikanie pary. Jeżeli zmusiło mnie to do uchylenia szybki to przegrałem. Dalsza podróż z mokrym ryjkiem. Po wszelakich próbach smarowania szkieł od śliny począwszy poprzez mleczka do mebli, szampony i jakieś nietanie specyfiki skończyłem z paczką soczewek na dłuższe wyjazdy. Teraz jestem kontent.

dariusz82
Rekrut
Posty: 30
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 12:31 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2004

Re: Kask dla okularnika ;)

#8 Post autor: dariusz82 »

Ja miałem Nolana N103 i teraz mam AGV K3 SV. W integralnym podoba mi się zdecydowanie lepsza wentylacja i jednak jest ciszej niż w jakimkolwiek szczękowcu. Do tego kaski integralne uchodzą za bezpieczniejsze - właśnie dlatego zdecydowałem się na integrala. Niestety z wygodą do szczęki to mu daleko - łapie się na tym że nie raz zamiast ściągać kask łaże z nim i się gotuje - w szczękowcu zdjęcie to było chwila - zapięcie, szczęka w dół i nie mam kasku. Tutaj tragedia - odepnij pasek, wyjmik okulary, zdejmij kask, załóż znowu okulary. Zakładanie to samo! Wkurza mnie ten integral, ale aerodynamika, waga i bezpieczeństwo jest na plus AGVa.

Acha - mierzyłem też Nolana N86 bo lubie tą marke, ale KOMPLETNIE mi nie leżał właśnie ze względu na okulary. Otwór jest malutki, wciskanie ich do środka to była męka. Dla okularników moim zdaniem się nie nadaje.
Ostatnio zmieniony śr wrz 16, 2015 1:40 pm przez dariusz82, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Endriusza
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 98
Rejestracja: czw gru 19, 2013 8:35 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kask dla okularnika ;)

#9 Post autor: Endriusza »

dariusz82 pisze:...

Acha - mierzyłem też Nolana N86 bo lubie tą marke, ale KOMPLETNIE mi nie leżał właśnie ze względu na okulary. Otwór jest malutki, wciskanie ich do środka to była męka. Dla okularników moim zdaniem się nie nadaje.
Może to być też kwestia grubości i rodzaju zauszników. Ja pomimo zawsze ubieranej kominiarki powodów do narzekań nie miałem. W okularach mam takie płaskie metalowe z plastikami na końcowej części zakładanej na uszy. Wsuwam. Ustawiają się odpowiednio jakoś tak same. W kasku nie uwierają, nie zahaczają ani nic co by mnie mogło chociaż odrobinę pozbawić komfortu (może poza parowaniem w niektórych sytuacjach - nobla dla pierwszego konstruktora "ala" pinlocka do okularów).
Moje spostrzeżenie dla kolegi "glazy". Co osobnik to inne potrzeby i odczucia. Musisz sam obadać co Tobie najlepiej pasuje.
Nikt też nie porusza najważniejszej wady integrali - nie da się palić podczas jazdy ;D (chociaż akurat to na okulary wpływu nie ma).

Awatar użytkownika
glazy
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 37
Rejestracja: wt wrz 01, 2015 8:43 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Kask dla okularnika ;)

#10 Post autor: glazy »

Dzięki Endriusza.
Jako, że będzie to mój pierwszy kask to chciałem dopytać Was - doświadczonych riderów, jaki sprzęt używacie.
Byłem ostatnio rozglądnąć się za kaskami. Przymierzałem HJC IS-17 i dość fajnie leżał. Ma pinlock i blendę i nawet jest przystosowany do okularów (specjalne wycięcia w gąbkach). Pojeżdżę jeszcze troszkę i rozglądnę się za innymi. Może trafi się coś ciekawszego ;) Tak jak ktoś mądry na tym forum napisał - każdy kask trzeba mierzyć.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)

dariusz82
Rekrut
Posty: 30
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 12:31 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2004

Re: Kask dla okularnika ;)

#11 Post autor: dariusz82 »

Znajomy lata w IS-17 i chwali - ponoć blenda czasem nie zaskakuje i jest głośny, ale ogólnie jest zadowolony i też nosi okulary.

Awatar użytkownika
glazy
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 37
Rejestracja: wt wrz 01, 2015 8:43 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Kask dla okularnika ;)

#12 Post autor: glazy »

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
W piątek zawitałem w sklepie MotorMind w Poznaniu i mam już swój kas. Kupiłem LS2 FF320 Stream Omega.
Tak jak pisaliście mierzyłem wiele kasków i ten wyszedł chyba najlepiej. Szukałem integrala pod okulary i okazało się, że Nolan ciśnie na czole, HJC ciśnie na policzkach(za mocno), Shoei miał dziwne wycięcia gąbek na okulary.

Wersja LS2 jaką kupiłem posiada blendę i PinLock (w zestawie). Szybka jest wyprofilowana pod PinLock (wcięcie tak jak w HJC) co sprawia, że nie widać specjalnie PinLock`a.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. Bardzo mi pomogliście :D

Pozdrawiam
Maciej
LwG ;)

Awatar użytkownika
Endriusza
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 98
Rejestracja: czw gru 19, 2013 8:35 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kask dla okularnika ;)

#13 Post autor: Endriusza »

Gratuluję radości z pierwszego. Następne już pewnie nie będą aż tak cieszyć :)
Życzę, żeby przydał się tylko i wyłącznie do kontroli drogowych i do niczego więcej :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”