Buty z Gore czy niekoniecznie?

Opinie, doświadczenia, porady dotyczące butów motocyklowych
Wiadomość
Autor
Backet
Rekrut
Posty: 44
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 3:57 pm
Lokalizacja: Banie

Buty z Gore czy niekoniecznie?

#1 Post autor: Backet »

Pora na nowe buty więc chcę się poradzić. Mam do dyspozycji 1100 złociszów i nie wiem co kupić. Wiem na rynku jest sporo ciekawych propozycji w tej cenie ale to mają być moje pierwsze buty na turystyka i nie chciałbym wyrzucać pieniędzy w błoto. Myślę, że macie większe doświadczenie w tym temacie niż ja i dlatego proszę o pomoc.
Dotykając Nieba nie zapomnij, że stoisz na Ziemi

lotnik
Udaje motocyklistę
Posty: 167
Rejestracja: sob paź 03, 2009 8:09 pm
Lokalizacja: Lublin

#2 Post autor: lotnik »

Jak masz 1100 zl to koniecznie z Goretexem, nie szukaj innej membrany. Kup jakieś Daytony lub coś tej klasy tylko jak będzie tam sympatex , hydratex itp to nie dotykaj nawet . Mając 1100PLN kupisz Goretex

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#3 Post autor: jaromc »

tylko gore...
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

kuba
Uczy się jeździć
Posty: 54
Rejestracja: sob lut 14, 2009 2:17 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

tylko gore

#4 Post autor: kuba »

tylko gore....3 sezony jezdzilem w tcx z gore, teraz kupilem alpinstar durban z gore(1200zl). Tcx bardziej miekkie takie do chodzenia i do jazdy raczej bez offfa... polecam sprawdzily sie w 100% mialem explorer 3 polecam tez infinity.
http://www.tcxboots.com
WIOSNA w sercu :)

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#5 Post autor: jaromc »

mi TCX-y rozkleiły się po jednym sezonie więc 50/50 ale fakt wygodne i dopóki się nie rozkleiły to nie przemakały :wink: :D
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

kuba
Uczy się jeździć
Posty: 54
Rejestracja: sob lut 14, 2009 2:17 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: kuba »

ja tam nie narzekam :)
WIOSNA w sercu :)

Backet
Rekrut
Posty: 44
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 3:57 pm
Lokalizacja: Banie

#7 Post autor: Backet »

Jadę w sobotę do Berlina i przy okazji odwiedzę sklep Louisa. Mają tam duży wybór butów i co najważniejsze na miejscu.
Dotykając Nieba nie zapomnij, że stoisz na Ziemi

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#8 Post autor: Kuba-car »

Ponieważ nowego tematu otwierać raczej nie potrzeba to ja mam takie zapytanie-o Sidi Adv.opinii jest sporo,a jeździ ktoś w Crossfire,ach?
Ponieważ się moje butki znudziły(rozklekotały)to mam rozterkę w tych 2-ch modelach zawartą.
Za podpowiedzi z góry dziękuję 8)

daro
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 521
Rejestracja: wt sty 22, 2013 9:01 pm

#9 Post autor: daro »

Zapytałeś o Sidi ADV ... ja mogę Ci zaproponować odpowiednik : http://moto.allegro.pl/atv-quad-buty-z- ... 64141.html

swego czasu szukałem, pytałem, słuchałem - takie zakupiłem i jestem zadowolony ( test nieprzemakalności : wszedłem do wody na gł. 10 cm ... jakieś 1 do 2 min w butach sucho ) polecam uwadze :) bo i cena fajna ( w tego typu obuwiu są niezwykle ważne klamry, a te mają Sidi) i co ważne jak dla mnie bardzo wygodne w chodzeniu .. :D

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#10 Post autor: Kuba-car »

Alternatywą to one są-ale design takise. Podobają mi się czarno/białe Crossfire,y tylko jak to się ma do;mobilności,ciężaru i szczelności w stos.do Adventura :roll:

daro
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 521
Rejestracja: wt sty 22, 2013 9:01 pm

#11 Post autor: daro »

Kuba-car pisze:Alternatywą to one są-ale design takise. Podobają mi się czarno/białe Crossfire,y tylko jak to się ma do;mobilności,ciężaru i szczelności w stos.do Adventura :roll:
no tak , nie powalają designem ale dla mnie ważne są ich cechy użytkowe 8)

Crossfire'y wyglądają hard , a i marka dużo obiecuje .

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#12 Post autor: Kuba-car »

Mam obok siebie umiejscowione dwa duże sklepy Motorissmo i Motoakcesoria,oba mają w ofercie te buty i w obu jest to oferta wirtualna.A że to już cena ja za 1/2 skutera to kupię po przymiarce(albo dołożę wkładkę żelową do obecnych czewików) :)

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

#13 Post autor: eneron »

Do turystycznej jazdy polecam Daytona XCR Spirit z gore :) W zeszłym sezonie przejechałem w nich około 18 tys km i gdybym teraz ponownie stanął przed decyzją zakupu butów bez najmniejszego zawahania wybrał bym ponownie te Daytony :)

Są bardzo wygodne, chodząc w nich ma się uczucie, że się chodzi w "cywilnych" butach, stopy się nie pocą nawet w dużym upale (skarpetki termo), trasa z Krakowa do Radomia w solidnym deszczu a w butach suchuteńko, brodzenie w strumykach również suchą stopą 8)

Szczerze polecam te trzewiki :D

http://moto.allegro.pl/spirit-xcr-buty- ... 04466.html
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#14 Post autor: Kuba-car »

Widz w tym że się na Sidi sfilmowałem i już :evil:
I pewnie nie uda mi się przejechać więcej jak te 10tysi w 2013-to i tak je chcę :!: :!: :roll:

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#15 Post autor: Czarny »

Sidi ADV z Goretex sa Ok. Po 16tys w 2012roku jestem bardzo zadowolony. W Grecji było w nich trochę ciepło ale to jedyny problem.
Nie przemakają.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Buty”