Buty enduro.

Opinie, doświadczenia, porady dotyczące butów motocyklowych
Wiadomość
Autor
kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Buty enduro.

#1 Post autor: kolim »

Witam

Jako ze macie raczej wieksze doswiadczenie odnosnie jazdy motocyklowej mam pytanie:)

Czy ktos jezdzil w butach enduro?? Zastanawiam sie czy w trase sa one wygodne...
Chce teraz kupic jakies buty... zastanawiam sie nad wlasnie butami tenduro a takimi do turystyki...

Co lepsze... wiekszosc tras robie po asfalcie... troche poza typu lasy plaza dzialki laki... mniej wiecej 70-80%asfalt 20-30 poza droga;-)

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#2 Post autor: Konrad »

Jak chcesz kupić mam do sprzedania nówki jeździłem dwa razy (FOXPRO).
608 208 445

Awatar użytkownika
Hun996
Udaje motocyklistę
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 17, 2007 4:02 pm
Lokalizacja: Komorów

Re: Buty enduro.

#3 Post autor: Hun996 »

kolim pisze:Witam
Czy ktos jezdzil w butach enduro?? Zastanawiam sie czy w trase sa one wygodne...
Chce teraz kupic jakies buty... zastanawiam sie nad wlasnie butami tenduro a takimi do turystyki...

Co lepsze... wiekszosc tras robie po asfalcie... troche poza typu lasy plaza dzialki laki... mniej wiecej 70-80%asfalt 20-30 poza droga;-)
No to jak u mnie.
Używam butów wojskowych Bundeswehry. Idealnie do chodzenia po różnych "nawierzchniach" i w wodzie do kostek. I zaleta: podczas całodniowego używania w największe upały nie ma efektów "zapachowych" :wink:
>> Skierniewice's Brotherhood of Beer <<

Viktor

#4 Post autor: Viktor »

ja również latam po różnego rodzaju nawierzchniach i długo zastanawiałem sie nad zmiana butów,po pewnych sugestiach i podpowiedziach forumowiczów :lol: zmieniłem butki na DAYTONA Spirit XCR,teraz wiem jedno.....TO BYŁ ZAJE... TRAFNY WYBÓR.Spisuja sie w każdym terenie i sa wygodne na wycieczki w ciekawe miejsca, w miejsca gdzie buty musza służyć również do chodzienia pieta-palec :lol: . Nie wiem o jakie Ci dokładnie buty enduro chodzi, ale wiem jedno im mniej plastikowe papucie tym wieksza wygoda chodzenia w nich... wybór należy i tak do Ciebie 8)
POZDRAWIAM

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#5 Post autor: Dukii »

a moze ktoś używa i moze skrobnąć pare słów o tych butach:

http://www.4bikes.pl/product_info.php?products_id=3654
KTM 690 R.... istny diabeł! Mój pierwszy raz..... 10.04.2013

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Buty enduro.

#6 Post autor: Pretor »

Hun996 pisze: Używam butów wojskowych Bundeswehry. Idealnie do chodzenia po różnych "nawierzchniach" i w wodzie do kostek. I zaleta: podczas całodniowego używania w największe upały nie ma efektów "zapachowych" :wink:
Hun bez urazy ale jak dla mnie to jazda w wojskowych, górskich czy wędkarskich kaloszach to szczyt głupoty i proszenie się o problemy z kończynami. To samo dotyczy sandałków, tenisówek i stylowych adidasków co często widać na ścigach. Każdy but ma swoje przeznaczenie. Oczywiście mądry Polak po szkodzie.


Co do samych butów to wiadomo albo bezpieczeństwo albo komfort. Jak bezpieczeństwo to pancerne buty do crossa. Da się w nich chodzić ale nie biegać i wspinać. Trochę jak w narciarskich.
Jak chce mieć się komfort to buty skórzane enduro z membraną goretexową.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Hun996
Udaje motocyklistę
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 17, 2007 4:02 pm
Lokalizacja: Komorów

Re: Buty enduro.

#7 Post autor: Hun996 »

Pretor pisze:Hun bez urazy ale jak dla mnie to jazda w wojskowych, górskich czy wędkarskich kaloszach to szczyt głupoty i proszenie się o problemy z kończynami.

Oczywiście mądry Polak po szkodzie.
Kwestia gustu i zapotrzebowania na na dany rodzaj "kalosza" :wink:
"Ćwiczę" buty tego typu lekko licząc już ponad 20 lat, zarówno na szosie jak i w terenie, na piachu i w błocie.
Aha, przygody też miały i się "wykazały". :D
>> Skierniewice's Brotherhood of Beer <<

mariusz757

#8 Post autor: mariusz757 »

a ja mam buty sportowe i super mi sie w nich jezdzi
http://moto.allegro.pl/item687552243_bu ... od_ss.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Buty”