Wymiary wahacza Varadero

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Fikovr
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 16, 2020 7:45 pm
Imię: Sławek
Marka motocykla: Barton
Model: Classic 125
Rocznik: 2018

Wymiary wahacza Varadero

#1 Post autor: Fikovr »

Cześć dwukołowcy :)
Ogólnie piszę jako użytkownik, nie użyszkodnik ;) radosnej twórczości chińskich kopierów Suzuki GN w formie Barton Classic 125 z silinkiem Hondy 125:)
Mam zamiar z tego padła customem zrobić coś do jazdy. Obecnie mam wrażenie przez krótki wahacz, ze kolo mi tyłek rozwali jak strzeli opona :lol:
Przymierzam się do adaptacji wahacza tylnego z varadero, w celu zwiększenia rozstawu osi. Potrzebuję wymiarów wahacza z varadero xl 125. Szerokość mocowania do ramy, średnica szpilki do ramy, długość od środka szpilki montażowej ramy do środka otworu szpilki kola oraz szerokość wahacza w miejscu koła i średnica szpilki koła. Jak dobrze wiecie, rama suzuki GN to mała rama, ja siedząc na niej czuję się jak na przerośniętej motorynce :hystery: W ramach doskonalenia umiejętności ten chinol to dobra alternatywa, nie lubię serii więc zmiany takie są moim żywiołem. Będę wdzięczny za te wymiary.

Fikovr
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 16, 2020 7:45 pm
Imię: Sławek
Marka motocykla: Barton
Model: Classic 125
Rocznik: 2018

Re: Wymiary wahacza Varadero

#2 Post autor: Fikovr »

Prosił bym nawet o takie pobieżne wymiary wykonane na motocyklu.

Awatar użytkownika
franek
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: pt wrz 13, 2019 4:59 pm
Imię: Boguś
Marka motocykla: Suzuki
Model: V-Strom 650
Rocznik: 2021
Lokalizacja: Katowice

Re: Wymiary wahacza Varadero

#3 Post autor: franek »

szerokość mocowania do ramy
No to żeś pojechał ;) Tego się nie da zmierzyć. Wewnętrzna szerokość ramy w okolicy mocowania wahacza to około 22,5 cm. Około, bo jest tam ciasno, mało widać, rama jest okrągła, i jeszcze efekt paralaksy dochodzi. Dodatkowo, z prawej strony wahacz wchodzi w taki jakby kołnierz, który wystaje od środka ramy do wewnątrz około 1-1,5 cm. Od strony łańcucha nie wiem, bo tam jest zabudowane, a nie wziąłem narzędzi.
średnica szpilki do ramy
Niecałe 14 mm ma zewnętrzna średnica gwintu
długość od środka szpilki montażowej ramy do środka otworu szpilki kola

Od środka szpilki ramy do końca wahacza to 60 cm. A na końcu wahacza masz okienko od 3,5 do 7,5 cm od końca wahacza na montaż koła.
szerokość wahacza w miejscu koła
Wewnętrzna 21 cm
średnica szpilki koła
Taka jak szpilki ramy
Honda Varadero 125 2003 r. -> Suzuki V-Strom 650

Fikovr
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 16, 2020 7:45 pm
Imię: Sławek
Marka motocykla: Barton
Model: Classic 125
Rocznik: 2018

Re: Wymiary wahacza Varadero

#4 Post autor: Fikovr »

Dzięki wielkie. Praktycznie wymiary mi pasują, od Varadero jest 7cm dłuższy. Jedynie chyba ciut większy rozstaw mocowania ramy jest i trzeba będzie przyciąć.

Fikovr
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 16, 2020 7:45 pm
Imię: Sławek
Marka motocykla: Barton
Model: Classic 125
Rocznik: 2018

Re: Wymiary wahacza Varadero

#5 Post autor: Fikovr »

Jeszcze raz dziękuję:) Wahacz już przerobiony i będzie hulać w chinczyku. W sumie tylko skróciłem odpowiednio mocowanie do ramy bo było za szerokie, i dospawałem mocowania boczne amortyzatorów. Pozdrawiam. :clap:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”