dzwonienie przy hamowaniu silnikiem

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
markus257
Uczy się jeździć
Posty: 78
Rejestracja: pt maja 22, 2009 3:46 pm
Lokalizacja: Mysłowice

dzwonienie przy hamowaniu silnikiem

#1 Post autor: markus257 »

witam. zakupiłem nie dawno wiaderko 99 r. stan w moim mniemaniu dobry+. silnik pracuje równo odpala od kopa, nie mam z nim problemów. przebieg ok 40000. jestem na etapie dopieszczania go, tzn. wymiana filtrów, płynów i klocków przednich. mam pytanie : podczas odjęcia gazu i hamowania silnikiem słyszę lekkie dzwonienie. zastanawiam sie czy jest to kwestia regulacji zaworów czy to jest normalne... jest to moj 1 moto z widlastą jednostką. prosze o odp bardziej zorientowanych kolegów. z góry dzięki.

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#2 Post autor: zalmen3 »

Sprawdz dobrze napinacze lancuszka rozrzadu, moze ktorys z nich sie skonczyl i poluzowany lancuszek zaczyna dzwonic. Niestety napinacz tonie tania sprawa, ale lepiej to zrobic zawczasu, bo jak przeskoczy rozrzad to bedzie kaplica. Jak pisalem w innych watkach napinaczeto choroba wieku dzieciecego w Viaderkach 99-00 (podobne problemy przez cale lata gnebily kolejne generacje modelu CBR 600).

Awatar użytkownika
markus257
Uczy się jeździć
Posty: 78
Rejestracja: pt maja 22, 2009 3:46 pm
Lokalizacja: Mysłowice

#3 Post autor: markus257 »

Dzięki wielkie sprawdzę na pewno w środe klocki przód wymieniam to przy okazji zobacze i dam znać. pozdrawiam!

Awatar użytkownika
markus257
Uczy się jeździć
Posty: 78
Rejestracja: pt maja 22, 2009 3:46 pm
Lokalizacja: Mysłowice

#4 Post autor: markus257 »

Trochę czasu więc napisze...Byłem u mechanika na wymianie klocków,wiec zapytałem co może być przyczyną tego dzwonienia. Czy to nie aby rozrząd obsłuchał dokładnie pomacał na wszystkich zakresach obrotów i nic. Łańcuszki ok żadnych niepokojących odgłosów!Winne okazało się kijowe paliwko 95 zalecił zatankować lepsze,co uczyniłem.Choć nalałem tylko 8 litrów i rozcieńczyłem te felerne różnica natychmiastowa.Kamień spadł mi z serca.A tak na marginesie to odradzam tankowanie na stacjach w mojej okolicy nawet na renomowanych stacjach :!:

Awatar użytkownika
roslaw
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 231
Rejestracja: pn gru 08, 2008 8:46 am
Lokalizacja: Mysłowice

#5 Post autor: roslaw »

markus257 pisze:Trochę czasu więc napisze...Byłem u mechanika na wymianie klocków,wiec zapytałem co może być przyczyną tego dzwonienia. Czy to nie aby rozrząd obsłuchał dokładnie pomacał na wszystkich zakresach obrotów i nic. Łańcuszki ok żadnych niepokojących odgłosów!Winne okazało się kijowe paliwko 95 zalecił zatankować lepsze,co uczyniłem.Choć nalałem tylko 8 litrów i rozcieńczyłem te felerne różnica natychmiastowa.Kamień spadł mi z serca.A tak na marginesie to odradzam tankowanie na stacjach w mojej okolicy nawet na renomowanych stacjach :!:
Jeśli masz na myśli stację Neste koło reala to się zgadzam. Tam jest syf.
Dyskutując z idiotą lepiej mieć pewność, że on nie robi tego samego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”