świece zapłonowe

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
cyper
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 10:45 pm
Lokalizacja: białystok

świece zapłonowe

#1 Post autor: cyper »

Mam pytanie czy ktoś z posiadaczy varaderki stosował zwykłe świece zapłonowe zamiast zalecanych do nich platynowych czy też irydowych a jeśli tak to z jakim skutkiem

Adaśko
Udaje motocyklistę
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 11:33 pm
Lokalizacja: RP

#2 Post autor: Adaśko »

a w czym widzisz problem by kupić te które zaleca producent ?
Królowa jest tylko jedna - XRV-750

cyper
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 10:45 pm
Lokalizacja: białystok

#3 Post autor: cyper »

Zastanawiam się po prostu co tak niezwykłego jest w silnikach varaderki że wymagają stosowania tylko i wyłącznie świec platynowych lub irydowych których główną zaletą jest to że podobno wytrzymują przebiegi rzędu 100000 km ,i wszystko byłoby bardzo fajnie gdyby nie to że instrukcja przewiduje wymianę świec co 12000km .

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#4 Post autor: smutek »

cyper pisze:Zastanawiam się po prostu co tak niezwykłego jest w silnikach varaderki że wymagają stosowania tylko i wyłącznie świec platynowych lub irydowych których główną zaletą jest to że podobno wytrzymują przebiegi rzędu 100000 km ,i wszystko byłoby bardzo fajnie gdyby nie to że instrukcja przewiduje wymianę świec co 12000km .
Instrukcja wymaga sprawdzenie a nie wymianę . Moje viadro ma 30 tyś przelotu i jeszcze nie były wymieniane a serwis robię systematycznie co 6 tyś
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

cyper
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 10:45 pm
Lokalizacja: białystok

#5 Post autor: cyper »

Być może mam niepraworządną instrukcję z roku 2000 która w harmonogramie czynności serwisowych w punkcie dotyczącym świec zapłonowych podaje owszem co 6000 sprawdzenie czyszczenie lub wymianę w razie potrzeby natomiast co 12000 ich wymianę.

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#6 Post autor: smutek »

cyper pisze:Być może mam niepraworządną instrukcję z roku 2000 która w harmonogramie czynności serwisowych w punkcie dotyczącym świec zapłonowych podaje owszem co 6000 sprawdzenie czyszczenie lub wymianę w razie potrzeby natomiast co 12000 ich wymianę.
Być może :wink: :D
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”