plywajace obroty po wyczyszczeniu filtra

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
fiacik69
Uczy się jeździć
Posty: 65
Rejestracja: czw lis 13, 2008 8:58 am
Lokalizacja: Łódź

plywajace obroty po wyczyszczeniu filtra

#1 Post autor: fiacik69 »

witam mam filtr K&N i po umyciu i nasaczeniu go tymi preparatami potor zaczol dziwnie chodzic cos jak by swiece do wymiany czy cos ale przed czyszczeniem bylo wszystko ok
a teraz jak to bylo : zdjalem bak, wyjalem filtr, zpsikalem szuwaksem, wysuszylem (dobrze wysuszylem), zpsikalem 2 szuwaksem wlozylem zkrecilem moto do kupy odpalam co by nagrzac i wymienic oliwe na wolnych chodzi spoko dodaje gazu co by pol dnia nie czekac az sie zagrzeje i tu moje zdziwienie przy 2 tysiach obroty mi spadaja i rosna maneta w 1 polozeniu a obroty wariuja acha wymienialem tez linke gazu ale ta cofajaca gaz wiec to chyba nie to. rozgrzalem i wymienilem oliwke i filtr zalalem nowy olej i dzis jade testowac jesli nadal bedzie taka padaka to sie zdenerwuje i chyba bede zmuszony wymienic swiece bo na ucho i moja znajomosc motocykla to wlasnie one. mysle ze jak by byl jakis blad w mapach zaplonu wyswietlila by sie jakas kontrolka czy napis mam racje?
ktos wie co to moze byc?
Motocykle ponad wszystko !!!

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Pretor »

A ja bym spróbował najpierw bez filtra. Może dałeś za dużo oliwki na KN i się przypchał. Przy większych obrotach moto potrzebuje nieco tlenu więc zwyczajnie filtr może tamować przepływ.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
fiacik69
Uczy się jeździć
Posty: 65
Rejestracja: czw lis 13, 2008 8:58 am
Lokalizacja: Łódź

#3 Post autor: fiacik69 »

dokladnie o to chodzilo z tym ze ja po prostu sie przejechalem i filtr samoczynnie sie przedmuchal czy ulozyl i teraz jest ok a nawet lepiej niz ok bo sprzecik ma duzo lepsze odejscie niz przed czyszczeniem
Motocykle ponad wszystko !!!

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: Pretor »

Uważaj jednak przy KN na kurz. Ten filtr jest ok na asfalt.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
fiacik69
Uczy się jeździć
Posty: 65
Rejestracja: czw lis 13, 2008 8:58 am
Lokalizacja: Łódź

#5 Post autor: fiacik69 »

no i w zasadzie jezdze po czarnym po to mam xl 1000 na kuz dr 650 sie sprawuje a zamierzam kupic drz ale to moze na jesien a moze dopiero na nowy sezon
Motocykle ponad wszystko !!!

luzMarija
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: wt gru 08, 2009 9:47 pm
Lokalizacja: Guildford

#6 Post autor: luzMarija »

Zastanawiam sie nad tym filtrem. Gdzies przeczytalem ze starcza niby na milion km ;) Z czym sie to je? Cena jest sporo wyzsza od ceny 'normalnego' filtra, czy warto?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”