Wnerwiające bulgotanie

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
marcinas

Wnerwiające bulgotanie

#1 Post autor: marcinas »

Posiadam Viadro z 2001. Za każdym razem gdy schodzę z obrotów w okolicach 3tyś. pojawia się głośny strzał z wydechu. Miałem wydmuchaną uszczelkę między rurą wydechu, a tą idąca od kolektora. Myślałem, że jej wymiana załatwi sprawę. Wymieniłem i strzela jak strzelał. Do tego przy hamowaniu silnikiem pojawił się odgłos "bulgotania". Uszczelki wyglądają na całe.
Nie jestem mechanikiem, ale czy prawdopodobne jest, że dostaje za bogatą mieszankę? (regulacja gaźników była na zakończenie sezonu)

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#2 Post autor: JAQB »

Według mnie to normalne, a w połączeniu z Loe Vince'ami, bezcenne :mrgreen: .

Baza
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 30, 2008 5:08 pm
Lokalizacja: Żywiec

#3 Post autor: Baza »

"bulgot" przy schodzeniu z obrotów to normalka nie tylko w Viadrze ale w większości V2 a harley'e dopiero jak pięknie bulgotają-poezja.

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#4 Post autor: Zimny »

Dobry strzał z wydechów to podstawa .
Smutny jest rekordzistą jak je.......oł to mi moto gasło

Awatar użytkownika
roslaw
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 231
Rejestracja: pn gru 08, 2008 8:46 am
Lokalizacja: Mysłowice

#5 Post autor: roslaw »

To pięknie masz. Mój tylko gwiżdże i popierduje - to Ci melodia
Dyskutując z idiotą lepiej mieć pewność, że on nie robi tego samego.

Awatar użytkownika
bourne
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 268
Rejestracja: śr paź 14, 2009 11:23 am
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Katowice

#6 Post autor: bourne »

no i tak to forowicze na problemy odpowiadaja ;] hyhy
ale fakt, ze najpiekniej bulgocza i strzelaja v-ki, szczegolnie te duze cm3>1000, jeszcze jak sie ma wypatroszone wydechy...
dobrze ze nie kupiles, ducatti, tam, nie dosc, ze by ci strzelalo, to jeszcze klekota, warczy i bzyczy ;]
Marcin
vs750 '87 -> sd01 '99
50.286309,18.966692
--
kobiety dzielimy na te na sciane i te na zycie...
http://www.bykom-stop.avx.pl

Awatar użytkownika
kam1l_slij
Udaje motocyklistę
Posty: 154
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 1:08 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda
Model: Xl1000 v2
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Żory

#7 Post autor: kam1l_slij »

Zakładał ktoś aluminiowe nasadki na tłumik aby poprawić ten miły dźwięk?Zastanawiam się nad zleceniem zrobienia tego napiszcie czy warto.POZDRAWIAM
Prąd, paliwo, woda, olej ;)

Awatar użytkownika
olo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 609
Rejestracja: śr lis 25, 2009 8:00 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2007
Lokalizacja: tarnów

#8 Post autor: olo »

też tak mam...sprawdzałem, pytałem, i tak ma BYĆ :P

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Wnerwiające bulgotanie

#9 Post autor: zalmen3 »

marcinas pisze:Posiadam Viadro z 2001. Za każdym razem gdy schodzę z obrotów w okolicach 3tyś. pojawia się głośny strzał z wydechu. Miałem wydmuchaną uszczelkę między rurą wydechu, a tą idąca od kolektora. Myślałem, że jej wymiana załatwi sprawę. Wymieniłem i strzela jak strzelał. Do tego przy hamowaniu silnikiem pojawił się odgłos "bulgotania". Uszczelki wyglądają na całe.
Nie jestem mechanikiem, ale czy prawdopodobne jest, że dostaje za bogatą mieszankę? (regulacja gaźników była na zakończenie sezonu)
Uszczelki sa 3, wymieniajac tylko jedna mogles rozwiazac problem tylko w 1/3 :wink:
Po jednej uszczelce masz na laczeniu tlumikow koncowych z kolektorem i trzecia jest na laczeniu kolanka z tylnego cylindra z calym kolektorem. Czesto tez zdarza sie ze uszczelka uszkadza sie podczas montazu - trzeba to robic z wielkim wyczuciem.

Pozdrawiam

JAQB W - brat JAQBa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 452
Rejestracja: czw paź 16, 2008 12:15 pm
Lokalizacja: xyz

#10 Post autor: JAQB W - brat JAQBa »

kam1l_slij pisze:Zakładał ktoś aluminiowe nasadki na tłumik aby poprawić ten miły dźwięk?
czy chodzi Tobie o coś takiego??
Obrazek
te chrapy założył poprzedni właściciel - ja je zakładam raczej tylko dla checy, ale faktycznie dźwięk jest zmieniony, na bardziej chopperowaty

marcinas

Re: Wnerwiające bulgotanie

#11 Post autor: marcinas »

zalmen3 pisze:Uszczelki sa 3, wymieniajac tylko jedna mogles rozwiazac problem tylko w 1/3 :wink:
Po jednej uszczelce masz na laczeniu tlumikow koncowych z kolektorem i trzecia jest na laczeniu kolanka z tylnego cylindra z calym kolektorem. Czesto tez zdarza sie ze uszczelka uszkadza sie podczas montazu - trzeba to robic z wielkim wyczuciem.

Pozdrawiam
Całkiem możliwe, że trochę ją zmasakrowałem od zewnętrznej strony jak kręciłem rurą. No nic. Do poprawki.

Nie wiem jak wam, ale u mnie śruby zaciskające obejmy na wydechu pozapiekały się na amen. Żadne WD 40 ich nie ruszyło, ani coca-cola (podgrzewać mi się nie chciało). Skutek taki, że jedna urwana przy próbie odkręcania a drugą uciąłem.
Polecam założenie śrub imbusowych są o wiele mocniejsze.

Awatar użytkownika
mario
Uczy się jeździć
Posty: 52
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 4:19 pm
Lokalizacja: Poznań

#12 Post autor: mario »

a moze te śruby przy tłumiku warto smarem miedziowym posmarować przed wkręceniem - tym od wysokich temperatur?

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#13 Post autor: zalmen3 »

Te sruby tak maja - warunki w ktorych pracuja (wysoka temperatura + caly syf z drogi) raczej nie daja im szans dlugiego zycia, to samo tyczy sie obejm - u mnie akurat sruby jeszcze sie nadawaly do uzycia, ale obejmy byly w stanie katastrofalnym, dlatego zastapilem je nowymi (ktore co ciekawe sa 10 razy drozsze od uszczelek :shock: ).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kam1l_slij
Udaje motocyklistę
Posty: 154
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 1:08 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda
Model: Xl1000 v2
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Żory

#14 Post autor: kam1l_slij »

JAQB W - brat JAQBa pisze:
kam1l_slij pisze:Zakładał ktoś aluminiowe nasadki na tłumik aby poprawić ten miły dźwięk?
czy chodzi Tobie o coś takiego??
Obrazek
te chrapy założył poprzedni właściciel - ja je zakładam raczej tylko dla checy, ale faktycznie dźwięk jest zmieniony, na bardziej chopperowaty
Dokładnie o to mi chodzi chciałem zrobić to z aluminium ale widzę że kolega ma chyba nierdzewke, można to gdzieś kupić czy to są robione? POZDRAWIAM
Prąd, paliwo, woda, olej ;)

JAQB W - brat JAQBa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 452
Rejestracja: czw paź 16, 2008 12:15 pm
Lokalizacja: xyz

#15 Post autor: JAQB W - brat JAQBa »

kam1l_slij pisze:Dokładnie o to mi chodzi
Kam!l - kupisz to chociażby tutaj:
http://www.allegro.pl/item970302047_kon ... cz_wa.html
ale jak wspomniałem wyżej - dźwięk jest zmieniony, ale wygląda jak kiermaszowy dziwoląg, dlatego zakładam to tylko dla checy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”