Bałkany

Planowanie, komentarze, opisy, dyskusja.
Wiadomość
Autor
paweł76
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 20, 2009 1:11 pm
Lokalizacja: Zaniemyśl k/Poznania

Bałkany

#1 Post autor: paweł76 »

Witam !!!

Wczoraj na "zebraniu organizacyjnym" ustaliliśmy z dwoma kumplami ostateczną trasę naszej wyprawy na Bałkany. Startujemy już w przyszły poniedziałek

dzień pierwszy - Poznań - Brno lub ciut niżej
dzień drugi - Brno - Vukovar
dzień trzeci i czwarty Vukovar - Srebrenica - Kosowo ( w Kosowie czeka na nas znajomy tambylec, przewodnik polskich oddziałów KFOR, oprowadzi nas po najciekawszych miejscach)
dzień piąty - przez Czarnogórę do Dubrownika
dzień szósty - linią brzegową Chorwacji w górę w okolice Zadaru
dzień sódmy i ósmy - powrót do Poznania

Koledzy trzymajcie kciuki, tak daleko na moto jeszcze nie byłem !!! :?
Pozdrawiam Paweł

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#2 Post autor: Konrad »

W Czarnogórze konieczna zielona karta.

Powodzenia.

paweł76
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 20, 2009 1:11 pm
Lokalizacja: Zaniemyśl k/Poznania

#3 Post autor: paweł76 »

Wiem wiem... Jutro wykupuję wszelkie ubezpieczenia...
Pozdrawiam Paweł

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#4 Post autor: Przemek »

powodzenia i pogody życzę
nie przesadzajcie ze sliwkami :wink:
nieaktualne

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Pretor »

hmmm fajnie:) Pewnie przynajmniej będziesz miał pogodę:)
Powodzenia!
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
olo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 609
Rejestracja: śr lis 25, 2009 8:00 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2007
Lokalizacja: tarnów

#6 Post autor: olo »

paweł76...po powrocie zdaj relację, ja w sierpniu planuję taraskę
przez Słowację, Węgry, Serbię, Bosnię, Albanię i do Czarnogórę, może jeszcze Macedonia...jak narazię jest to dla mnie najwieksze wyzwanie 8)
daj znać co do przygotowań moto, bagaży itp. :P pozdrawiam.
narazie 3 czerwca rumunia 4 dni :P

paweł76
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 20, 2009 1:11 pm
Lokalizacja: Zaniemyśl k/Poznania

#7 Post autor: paweł76 »

Panowie dzięki za życzonka powodzenia. W zeszłym roku w tydzień objechałem kawał Rumunii, w tym jedziemy ciut niżej a na przyszły rok, patrząc wczoraj w mapy, pociekła nam ślinka na Istambuł. Niestety 7-9 dni to wszystko na co pozwala żonka i trójka dzieci oraz wszechobecny kryzys w interesach ( branża meblowa :( )...

Co do przygotowań motocykla - pewnie wielu stwierdzi że idziemy na żywioł, ale oprócz spraju do łańcucha, pół literka oleju w razie czego, kilku kluczy, "glutów" w spraju w razie przebitej opony i srebrnej pancer taśmy niczego więcej nie zabieramy. Jakbyśmy chcieli być przygotowani na każdą ewentualność, trza by ciągnąć na przyczepie drugie viaderko na częsci...Ale przecież Hondy się nie psują, prawda?? :wink:
Oczywiście wszelkie opcje ubezpieczenia siebie i motocykla - obowiązkowo !!!

Co do wyjazdu - najbardziej kręcą nas wojenne ścieżki i historia vukovaru, srebrenicy i kosowa a powrót chorwackim wybrzeżem ma być miłym relaksem z pięknymi widokami...
Po powrocie obiecuję dużą ilość fotek i garść porad dla następnych wybierających się w tamte strony.
Pozdrawiam Paweł

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#8 Post autor: Czarny »

Weź jeszcze trytytki i masz wszystko.

giemziorek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 369
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 12:37 pm
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: giemziorek »

I jeszcze cos do klejenia zbiornika ;)

Awatar użytkownika
Medman
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 466
Rejestracja: pt sty 02, 2009 11:19 pm
Lokalizacja: 3miasto

#10 Post autor: Medman »

giemziorek pisze:I jeszcze cos do klejenia zbiornika ;)

Guma do żucia się podobno najlepiej sprawdza !!! :D :D :D
Jutro to dziś tyle że jutro !! (Lem)

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11 Post autor: kolim »

paweł76 pisze:Panowie dzięki za życzonka powodzenia. W zeszłym roku w tydzień objechałem kawał Rumunii, w tym jedziemy ciut niżej a na przyszły rok, patrząc wczoraj w mapy, pociekła nam ślinka na Istambuł. Niestety 7-9 dni to wszystko na co pozwala....
Moim zdaniem nie warto... za krótko a tak naprawde Istambuł to Europejska metropolia z paroma meczetami.... Wolał bym zobaczyć miejsca przez które będziesz jechać niż na siłe pchać się do Istambułu. Musisz jeszcze doliczyć opłaty na granicy tureckiej itd... Czym dalej w Turcje tym piękniej :) A "początek" to "nuda, drogo i przereklamowane" ;-)
Obrazek

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#12 Post autor: smutek »

kolim pisze:
paweł76 pisze:Panowie dzięki za życzonka powodzenia. W zeszłym roku w tydzień objechałem kawał Rumunii, w tym jedziemy ciut niżej a na przyszły rok, patrząc wczoraj w mapy, pociekła nam ślinka na Istambuł. Niestety 7-9 dni to wszystko na co pozwala....

Moim zdaniem nie warto... za krótko a tak naprawde Istambuł to Europejska metropolia z paroma meczetami.... Wolał bym zobaczyć miejsca przez które będziesz jechać niż na siłe pchać się do Istambułu. Musisz jeszcze doliczyć opłaty na granicy tureckiej itd... Czym dalej w Turcje tym piękniej :) A "początek" to "nuda, drogo i przereklamowane" ;-)
Dodam jeszcze , że w jeden dzień w Istambule to nie wiele zobaczysz , a zawsze można tam skoczyć samolotem na weekend :wink:
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

paweł76
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 20, 2009 1:11 pm
Lokalizacja: Zaniemyśl k/Poznania

#13 Post autor: paweł76 »

Witam !!!

I po wyjeździe. Było rewelacyjnie, na 7 dni - 5 dni lało, nawet w Dubrowniku, ale pogoda nie była w stanie popsuc nam tego super fajnego wyjazdu. Największe wrażenie zrobiła na nas Czarnogóra. Piękny kraj, wracamy tam za rok dołączając Albanię...Durmitor - dwie zaspy śnieżne przejechaliśmy, trzecia zmusiła nas do odwrotu. Kolega już w Czechach pierwszego dnia zgubił paszport i dowód rejestracyjny. Paszport nowy załatwiony w Ambasadzie RP w 15 minut ( dziękujemy pani konsul !!!) brak dowodu rejestracyjnego załatwił dobry bajer na dwóch granicach, gdzie o niego pytali...Mecz Polska - Serbia oglądaliśmy w serbskiej zadymionej knajpce pełnej tambylców - fajne doświadczenie.
Najdłuższy odcinek - z wodospadów Krka do domu - 1220 km.
Motocykl - żadnych problemów - super maszyna, stworzona do tego typu wojaży, co udowodniła już rok temu w Rumunii , choc na każdych dziesięciu napotkanych moto-turystów - siedmiu jechało na GS 1200. NIe znają się ludzie co dobre... :wink:
Pozdrawiam Paweł

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże zagraniczne - planowane”