wymiana oleju

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
RAFI
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 03, 2010 1:45 pm
Lokalizacja: Kielce

#46 Post autor: RAFI »

Sory że się wciskam ale niewim czy te moje problemynie są czasem z tym właśnie olejem.Witam wszystkich. Jestem od niedawna posiadaczem viaderka z 2000r.Moje problemy z wrumem zaczeły się po wymianie oleju,zgrzyty 1,2 biegu warjująca kontrolka biegu N.na zimnym z kontrolką jest ok biegi z trzaskiem a na ciepłym raz sie zaświeca raz gaśnie,wciskam sprzęgło to gaśnie a biegi podczs startu i jazdy zgrzytają.Wlałem olej Motul15W40 taki mi polecono w sklepie przy tym przebiegu 70 tyś.Są też niepokojące jakby otarcia łańcuszka czy coś takiego ana dodatek sprzęgło jakby huczał a jak wcisne to przestaje.Prosił bym szanownych kolegów i znawców tych wrumów o jakieś porady ewentualnie co się może dziać z nim.Dzieki odgórne.A przy okazji czy ktoś słyszał o dobrym śpecu albo serwisie w Kielcach

JAQB W - brat JAQBa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 452
Rejestracja: czw paź 16, 2008 12:15 pm
Lokalizacja: xyz

#47 Post autor: JAQB W - brat JAQBa »

czy jeżeli miałem do tej pory Motula 5100 10W40 (wcześniej Motul 7100 10W40) to dalej mam lać 5100 czy przerzucić się na 300V 10W40 Factory Line Double Ester??

golliat
Rekrut
Posty: 43
Rejestracja: śr cze 18, 2008 8:34 pm
Lokalizacja: Jugow/Dublin

#48 Post autor: golliat »

witam
no i jak się okazuje motul to znaczy już przejechałem do ostatniego postu kilka wymian tego złotego zasranstwa do smarowania naszych rumaków i zostaje przy motulu jednak jak od samego początku był na nim to już niech zostanie większość dolegliwości związanych z hałasem itp skrzyni i silnika poszło w niepamięć motul 5000 nowsze generacje dają w wiadrze rade wiec polecam bez większych kombinacji

szerokosci :D :D :D :D :D :D

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#49 Post autor: JAQB »

...sorry, ale jestem chyba za tępy, żeby przeczytać i zrozumieć to co napisałeś :? Nic z tego nie rozumiem.

Awatar użytkownika
Medman
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 466
Rejestracja: pt sty 02, 2009 11:19 pm
Lokalizacja: 3miasto

#50 Post autor: Medman »

JAQB pisze:...sorry, ale jestem chyba za tępy, żeby przeczytać i zrozumieć to co napisałeś :? Nic z tego nie rozumiem.

To się naucz czytać ze zrozumieniem !!!!! :D :D :D :D

Gość się nawąchał a Ty mu morały prawisz !!!! :D :D :D :D
Jutro to dziś tyle że jutro !! (Lem)

Awatar użytkownika
olo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 609
Rejestracja: śr lis 25, 2009 8:00 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2007
Lokalizacja: tarnów

#51 Post autor: olo »

chodzi mu pewno o to że tylko Motul i nic więcej :lol: :lol: :lol:

JAQB W - brat JAQBa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 452
Rejestracja: czw paź 16, 2008 12:15 pm
Lokalizacja: xyz

#52 Post autor: JAQB W - brat JAQBa »

więc wlałem Motula 5100 10W40 i moje wnioski są takie - nowy olej + prawidłowa zmiana biegów i nic nie stuka i nie puka.... Przez weekend przyjemnie przejechałem 1500km

pavulon
Rekrut
Posty: 34
Rejestracja: czw cze 17, 2010 6:34 pm
Lokalizacja: Kostrzyn

#53 Post autor: pavulon »

ja dzis jestem po wymianie oliwy dokładnie na model

http://liquimoly.pl/features/katalog?pa ... gory_id=38

dam znać jak sie spisuje przebieg 70000 :)

Morbid Angel
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 18
Rejestracja: pn paź 18, 2010 10:13 pm
Lokalizacja: Katowice

#54 Post autor: Morbid Angel »

Przeczytałem gdzieś w powyższym poście o dodatku typu militec czy motorlife, pragnę tylko wyprostować wiele opinii jakie stosują szczególnie Ci którzy sami nie wlewali tego specyfiku ale brata kolegi wujka sąsiada szwagier i z jego opinii czerpią wiadomości i opowiadają dalej. Sam osobiśćie od lat wielu stosuję militec w wersji profesional (butle po 5 litrów) do dwóch moihc terazniejszych aut oraz poprzednich i terazniejszego moto. Poprzednio miałem yamahe tdm, dragstara, warriora fjr i takie tam. Zawsze stosowałem i jestem mega zadowlony, dlaczego? zdecydowanie cichsza praca (drag miał ponad 100tys przeb.) lepsza wrzutka 1, uspokojenie dziwnych dzwieków silnika (stuki, puki, walenie, brzeczenie itp) zero dymu, małe spalanie oleju. Tak wiec napewno nie zaszkodzi ale dopiero po zastosowaniu i przejechaniu od wym do wym poprosze o prawdziwe, obiektywne opinie, nie zas bo słyszałem ze to gówno czy takie tam. Powtarzam stosuje do mojego diesla i zdecydowanie, ciszej i spokojniej pracuje. Tak wiec nowoczesne oleje jak najbardziej ale napewno na 10000% militec nie zaszkodzi a jesli moze pomóc to ja jestem za. a nawet przeciw. pozdrówka

Awatar użytkownika
YACCO1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 230
Rejestracja: wt lut 01, 2011 5:57 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: XL1000V
Rocznik: 2000
Lokalizacja: wrocław

#55 Post autor: YACCO1 »

witam wszystkich.
czytam, czytam o wymianie oleju...
większość chwali olej motul 5100.
że super i w ogóle.
ale nie jest chyba tak do końca.
http://www.hondavaradero.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=2514
też mam zalane wiadro motulem 5100.
z biegami jest tak opisali inni.
czyli hałas i zgrzyty.
na innym zaprzyjaźnionym forum też narzekają.
zaleje teraz bel-ray exp 10w40.
zobaczymy czy słusznie jest chwalony.
.... do motoru trzeba czuć respekt .....
... nie zawsze wybacza błędy ....
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
YACCO1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 230
Rejestracja: wt lut 01, 2011 5:57 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: XL1000V
Rocznik: 2000
Lokalizacja: wrocław

#56 Post autor: YACCO1 »

olej wymieniony...
BEL-RAY EXP 10W40.
biegi zaraz po wymianie chodziły jeszcze gorzej niż na motulu !!!!
ale po jakimś czasie zaczęły wchodzić jak w masło ....
jak na razie wszystko ok. :D
.... do motoru trzeba czuć respekt .....
... nie zawsze wybacza błędy ....
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

#57 Post autor: eneron »

No i u mnie na Motulu 5100 10W40 jest masakra, biegi wskakują z hałasem, szeleści kosz - masakra jednym słowem. Po kupnie moto, biegi wchodziły jak w masło, bez zgrzytów czy stuków (jedynka wskakiwał bezgłośnie i bezszelestnie z takim przyjemnym cichym kliknięciem), kosz był prawie niesłyszalny. Wymieniłem na Motul 5100 i teraz wstyd puścić sprzęgło np na skrzyżowaniu bo praca kosza jest słyszalna i głośna oraz biegi wchodzą głośno aż do trójki (reg. linki przy klamce nic nie daje). Póki silnik nie złapie odpowiedniej temp jest jeszcze w miarę ok ale gdy już olej się rozgrzeje wtedy jest nieciekawie ze zmianą biegów :shock:

Zamówiłem BelRay 10W40 półsyntetyk i mam nadzieję, że już gorzej nie będzie niż na Motulu :evil:
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

msparki
Udaje motocyklistę
Posty: 161
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 4:02 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Lokalizacja: ELBLĄG

#58 Post autor: msparki »

eneron pisze:No i u mnie na Motulu 5100 10W40 jest masakra, biegi wskakują z hałasem, szeleści kosz - masakra jednym słowem. Po kupnie moto, biegi wchodziły jak w masło, bez zgrzytów czy stuków (jedynka wskakiwał bezgłośnie i bezszelestnie z takim przyjemnym cichym kliknięciem), kosz był prawie niesłyszalny. Wymieniłem na Motul 5100 i teraz wstyd puścić sprzęgło np na skrzyżowaniu bo praca kosza jest słyszalna i głośna oraz biegi wchodzą głośno aż do trójki (reg. linki przy klamce nic nie daje). Póki silnik nie złapie odpowiedniej temp jest jeszcze w miarę ok ale gdy już olej się rozgrzeje wtedy jest nieciekawie ze zmianą biegów :shock:

Zamówiłem BelRay 10W40 półsyntetyk i mam nadzieję, że już gorzej nie będzie niż na Motulu :evil:
Daj znać jaki będzie efekt na tym smarowidle :D Jeśli się sprawdzi to też wymieniam tylko proszę o szczerą opinie :D

Awatar użytkownika
gruber
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: śr maja 02, 2012 4:46 pm
Lokalizacja: olkusz

#59 Post autor: gruber »

Obecnie mam zalane Viadro olejem Castrol Power 1 gps 10w40 (półsyntetyk), czy teraz można zalać go przy wymianie pełnym syntetykiem ?
Chodzi mi po głowie Motul 300V, dużo ludzi go chwali.

Awatar użytkownika
jedras
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 259
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 7:31 am
Imię: Jędrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Warszawa

#60 Post autor: jedras »

gruber pisze:Obecnie mam zalane Viadro olejem Castrol Power 1 gps 10w40 (półsyntetyk), czy teraz można zalać go przy wymianie pełnym syntetykiem ?
Chodzi mi po głowie Motul 300V, dużo ludzi go chwali.
Możesz bez problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”