Opony----------------------------- Dunlop Trailmax TR91

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Medman
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 466
Rejestracja: pt sty 02, 2009 11:19 pm
Lokalizacja: 3miasto

Opony----------------------------- Dunlop Trailmax TR91

#1 Post autor: Medman »

Ja w temacie jak wyżej. Ponieważ temat opon jest w różnych miejscach porozrzucany proponuję umieścić go "pod jednym dachem". Ponieważ "zajeżdziłem" swoje poznam opinię waszą w temacie w/w opony. To jakaś nowość - może się sprawdzi.
link do opisu. Chetnie poznam opinie tych co zajeżdzili niejeden komplet opon.

http://koszykopon.pl/blog/index.php/opo ... -tr91.html


Chetnie poznam opinie tych co zajeżdzili niejeden komplet opon. :D :D :D :D
Jutro to dziś tyle że jutro !! (Lem)

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#2 Post autor: JAQB »

Ja mam podobny bieżnik tylko firma inna. Conti Trail Attack
Obrazek
Na asfalty oponka bardzo dobra, trzyma dobrze na mokrym. Tylko o piachu i błocie możesz zapomnieć. Ale ja tam po lasach i tak jeżdżę :lol:

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

#3 Post autor: szuler »

A jak szutry - ma stosunkowo duże powierzchnie gładkie? jak zajeżdzisz podaj przebieg. Na innych forach chwalą je, jedynie cisza o przebiegach.

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#4 Post autor: JAQB »

szuler pisze:A jak szutry - ma stosunkowo duże powierzchnie gładkie? jak zajeżdzisz podaj przebieg. Na innych forach chwalą je, jedynie cisza o przebiegach.
Na szutrach to chyba i na łysej pojedzie :lol: , a tak naprawdę to jakoś daje radę, chociaż nie jest to wybitnie enduro opona. Jeżeli chodzi o przebieg to mam nawinięte 3500, i jeszcze widać drobne grawerowanie Conti ATTACK na bieżniku (jak na zdjęciu) czyli też będzie dobrze. Reasumując: bardzo dobra opona do ciężkich enduro, które i tak większość czasu spędzają na asfaltach i przydrożnych campingach :mrgreen: .

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

#5 Post autor: szuler »

Szutry wiadomo - sa twarde i luźniejsze. Fabrycznie załozone Bridgestony mnie "woziły" aktualnie założony drugi komplet Touranców jest OK. Na poprzednim zrobiłem przebieg 24kkm i wymieniłwm z zapasem ok 2kkm do minimów podawanych w serwisówce. Conti w porównaniu z Metzelerami Tourance maja podawany porównywalny przebieg i lepsze prowadzenie. Ciekawe jakim przebiegiem zamkniesz ich uzywanie - nie przekraczając minimów serwisowych oczywiście? Pamietaj podać :D

Szkodnik
Udaje motocyklistę
Posty: 110
Rejestracja: czw lip 23, 2009 9:52 am
Lokalizacja: Olsztyn

#6 Post autor: Szkodnik »

dołączam się do opinii JAQBA, mam te same opony CONTI, komfort na asfalcie dobry gorzej z błotem i luźnym piachem, przejechałem 5500 i napisy na bieżniku jeszcze dobrze widoczne

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#7 Post autor: Przemek »

JAQB pisze:
szuler pisze:A jak szutry - ma stosunkowo duże powierzchnie gładkie? jak zajeżdzisz podaj przebieg. Na innych forach chwalą je, jedynie cisza o przebiegach.
Na szutrach to chyba i na łysej pojedzie :lol: , a tak naprawdę to jakoś daje radę, chociaż nie jest to wybitnie enduro opona. Jeżeli chodzi o przebieg to mam nawinięte 3500, i jeszcze widać drobne grawerowanie Conti ATTACK na bieżniku (jak na zdjęciu) czyli też będzie dobrze. Reasumując: bardzo dobra opona do ciężkich enduro, które i tak większość czasu spędzają na asfaltach i przydrożnych campingach :mrgreen: .
daje rade na szutrach ale tylko do 100km/h :D, potem JAQB odpuszczał :)

Na wiaderku zjeździłem micheliny Anekee i Piloty oraz Metzelery Tourance. Jeśli miałbym ocenić te opony w skali od 1 do 5 wg kryteriów zużycie, asfalt na sucho, asfalt na mokro oraz lekuchny off to wyglądało by tak:
Michelin Anakee: 5, 4, 4, 4
Michelin Pilot: 3, 5, 5, 3
Metzeler Tourance: 3, 4, 2, 3
nieaktualne

Awatar użytkownika
Medman
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 466
Rejestracja: pt sty 02, 2009 11:19 pm
Lokalizacja: 3miasto

#8 Post autor: Medman »

Otoz tak. Opon szeroko reklamowanych czyli Dunlop Trailmax TR 91 w sprzedazy nie ma !!!!!! :twisted: :twisted: Mimo ze sa wystawione na stronie sprzedawcy.

Wybor padl na Anakee 2.

Zobaczymy jak sie sprawdza. Bedzie Pan zadowolony czy tez nie bardzo ??? :lol: :lol: :lol:
Jutro to dziś tyle że jutro !! (Lem)

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: kolim »

Będzie pan bardzo zadowolony... nie znam osoby która kupując anakee później zmieniła na jakieś inne ;) no chyba że na typowe kostki ;)
Obrazek

giemziorek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 369
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 12:37 pm
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: giemziorek »

Mam to samo zdanie co Kolim. Jezdzilem na 4 roznych rodzajach opon i Anakee sa bezkonkurencyjne.

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#11 Post autor: Dukii »

i na viadrze można je "zamknąć" :lol:
KTM 690 R.... istny diabeł! Mój pierwszy raz..... 10.04.2013

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”