Viaderko nie chce odpalic....

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
roadrunner
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 11:25 pm
Lokalizacja: Lubartów, Warszawa

#31 Post autor: roadrunner »

Wpisujesz swoje dane w rubryki poniżej wybierasz metodę płatności, zaznaczasz akceptuję regulamin (krateczka na dole) i klikasz bestsselen (zamawiam). Na adres mail który podasz przychodzi mail z linkiem który trzeba kliknąć żeby potwierdzić zamówienie. Potem napisze do Ciebie bezpośrednio sprzedający z informacją o kosztach przesyłki, odnośnie płatności itp. To jest giełda gdzie sprzedają tylko firmy handlujące częściami m.in. z demontażu itp. Ja kupowałem tam już kilka gratów, tak że z całą pewnością nikt Cię nie orżnie.
Never ride faster, than your guardian angel can fly...

Awatar użytkownika
mirek
Udaje motocyklistę
Posty: 103
Rejestracja: śr gru 14, 2011 10:53 pm
Lokalizacja: Pszczyna/ Paris

#32 Post autor: mirek »

ida graty z niemiec :D jak dojda wpakuje i zagada to pochwale sie :!:
Ostatnio zmieniony śr lut 22, 2012 8:37 pm przez mirek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam - mirek
Viaderko 2004
Junak 350 z wózkiem bocznym- polska tradycja
Jawa 250 po dziadku
BMW R50/2 side car
BMW R60/5 żandarm

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#33 Post autor: Czarny »

Kupiłem ostatnio na tej stronie, wszystko było zgodnie z opiesem.

Awatar użytkownika
moto__dawca
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 208
Rejestracja: czw sty 12, 2012 8:06 pm
Lokalizacja: śląsk

#34 Post autor: moto__dawca »

jesli jestes z okl pszczyny to tylko polecam Irka z olek motocykle z goczalkowic napewno temu zaradzi :) najlepszy mechanik motocyklowy
Wsiadasz na motocykl, zakładasz kask i widzisz całkiem inny świat =)

Honda XL 1000 SD02 Varadero :)

Awatar użytkownika
mirek
Udaje motocyklistę
Posty: 103
Rejestracja: śr gru 14, 2011 10:53 pm
Lokalizacja: Pszczyna/ Paris

#35 Post autor: mirek »

Wiec tak kupilem modul w tym sklepie w niemczech, i nadal mam klopot i tu pytanie do fachowcow

Normalnie immo mruga, po przekereceniu klucza gasnie, aktualnie mam zdjety zbiornik paliwa, silnik kreci ale nie ma iskry na swiecy.... :cry: kupilem : antene hiss, stacyjke, modul i klucze. Wczesniej po przekreceniu immo swiecilo, wiec jakas zmiana jest...


Czy brak zbiornika moze miec wplyw na to? moze jakies podcisnienei reguluje pompa paliwa? i jesli tam nie ma impulsu cos nie gra dalej?
Pozdrawiam - mirek
Viaderko 2004
Junak 350 z wózkiem bocznym- polska tradycja
Jawa 250 po dziadku
BMW R50/2 side car
BMW R60/5 żandarm

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#36 Post autor: piter121 »

Nie wiem czy pomoge ,ale usiadz spokojnie i sprawdz wszystkie zlacza elektryczne, koncowki kabli, wtyczki , ja mialem taki problem w TDM , ze wychechlalem 2 razy akumulator , amotor i tak nie zapalil , okazalo sie ze poluzowal sie kabel na cewce i tez nie bylo iskry, jak wymieniles komplet , to moze tylko jakas pierdola jest problemem, Zycze powodzenia

Awatar użytkownika
roadrunner
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 11:25 pm
Lokalizacja: Lubartów, Warszawa

#37 Post autor: roadrunner »

Jeżeli po włączeniu stacyjki i zapłonu kontrolka HISS gaśnie, to układ immobilisera działa prawidłowo. Sprawdź czy po włączeniu zapłonu odzywa się pompa paliwa... Zbiornik nie ma żadnego wpływu na pracę układu zapłonowego. Czy aby na pewno nie ma iskry, a może jej nie widać na świecy??
Never ride faster, than your guardian angel can fly...

Awatar użytkownika
mirek
Udaje motocyklistę
Posty: 103
Rejestracja: śr gru 14, 2011 10:53 pm
Lokalizacja: Pszczyna/ Paris

#38 Post autor: mirek »

Wiec tak moto wreszcie dziala, ale zaczynam miec dosc motocykli naladowanych elektronika..... :evil: Motor trafi do kacika ogloszen gdzie rowniez napisze co mnie interesuje (ponizej 1995r ) :twisted: Dziekuje za okazana pomoc!
Pozdrawiam - mirek
Viaderko 2004
Junak 350 z wózkiem bocznym- polska tradycja
Jawa 250 po dziadku
BMW R50/2 side car
BMW R60/5 żandarm

Awatar użytkownika
roadrunner
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 11:25 pm
Lokalizacja: Lubartów, Warszawa

#39 Post autor: roadrunner »

Co "było"?
Never ride faster, than your guardian angel can fly...

Awatar użytkownika
mirek
Udaje motocyklistę
Posty: 103
Rejestracja: śr gru 14, 2011 10:53 pm
Lokalizacja: Pszczyna/ Paris

#40 Post autor: mirek »

modul..... :evil:
Pozdrawiam - mirek
Viaderko 2004
Junak 350 z wózkiem bocznym- polska tradycja
Jawa 250 po dziadku
BMW R50/2 side car
BMW R60/5 żandarm

Awatar użytkownika
kristof
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 23, 2011 11:26 pm
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Lokalizacja: Wodzisław śląski

#41 Post autor: kristof »

dlatego kolego wybrałem sd01 by nie miec takich klopotow ja juz się wyleczyłem z elektroniki moto ma byc praktyczne ale mi rowniez tak się działo ale powodem był .. pusty bak heh w czasie jazdy odczepił się kabelek z kontrolki i dojechałem na miejsce. pozniej chciałem odpalic i echo.. krecił i nie mogł wykrecic hehe ale szybko zdiagnozowałem o co biega. po pierwsze bezpieczniki,dopływ paliwa, spadnięta fajfka,stopka boczna zawsze na począdku sprawdzam. czasem jest jakaś banalna rzecz a my szukamy całkiem gdzie indziej.. :D

Awatar użytkownika
roadrunner
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 11:25 pm
Lokalizacja: Lubartów, Warszawa

#42 Post autor: roadrunner »

SD01 wcale nie jest taki mniej skomplikowany jak by się mogło wydawać. Też ma np. czujnik położenicy przeustnicy i całą masę innych a do tego komp który na podstawie danych z tych czujników zawiaduje mapą zapłonu. Jak Ci coś w tej elektronice padnie to efekt będzie dokładnie taki sam jak w SD02. Motocykle i wszelkie inne pojazdy od wielu lat mają moduły zapłonowe które niestety są elektroniczne i nic na to nie poradzisz.
Poza tym w większości przypadków we współczesnych pojazdów nie zawodzi elektronika tylko mechanika...
Never ride faster, than your guardian angel can fly...

Awatar użytkownika
mirek
Udaje motocyklistę
Posty: 103
Rejestracja: śr gru 14, 2011 10:53 pm
Lokalizacja: Pszczyna/ Paris

#43 Post autor: mirek »

postanowilem na jakis czas wole pc 800 nie wieje, silnik V, kardan, niski srodek ciezkosci, elastyczna skrzynia, kufry na graty ale latwo nie bedzie o fajny egzemplarz... mialem tez 2 afryczki i byly "niezniszczalne" varadero mi sie podoba ale jakies za krowiaste i delikatne.
Pozdrawiam - mirek
Viaderko 2004
Junak 350 z wózkiem bocznym- polska tradycja
Jawa 250 po dziadku
BMW R50/2 side car
BMW R60/5 żandarm

Awatar użytkownika
kristof
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 23, 2011 11:26 pm
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Lokalizacja: Wodzisław śląski

#44 Post autor: kristof »

roadrunner pisze:SD01 wcale nie jest taki mniej skomplikowany jak by się mogło wydawać. Też ma np. czujnik położenicy przeustnicy i całą masę innych a do tego komp który na podstawie danych z tych czujników zawiaduje mapą zapłonu. Jak Ci coś w tej elektronice padnie to efekt będzie dokładnie taki sam jak w SD02. Motocykle i wszelkie inne pojazdy od wielu lat mają moduły zapłonowe które niestety są elektroniczne i nic na to nie poradzisz.
Poza tym w większości przypadków we współczesnych pojazdów nie zawodzi elektronika tylko mechanika...
W sumie masz rację, ale jest mniej bajerow a im mniej tym lepiej a modoł zawsze lepiej miec w zapasie :)

Awatar użytkownika
roadrunner
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 11:25 pm
Lokalizacja: Lubartów, Warszawa

#45 Post autor: roadrunner »

mirek pisze:modul..... :evil:
Wracając jeszcze do tematu...
Ten który kupiłeś na giełdzie też był zwalony?
Dlaczego nie było iskry?
Never ride faster, than your guardian angel can fly...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”