Sprawdzenie zapłonu

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Sprawdzenie zapłonu

#1 Post autor: Wojo »

Witam. Panowie jak można sprawdzic prawidłowośc pracy zapłonu, tzn jak zbadać czy impuls/napięcie jest dokładnie w gmp tłoka, musze to zbadać bo mi nie pali na jeden gar i nie wiem w czym rzecz, pozatem pyt. nr II co można odczytać podłączając kompa do kostki i czy da sie odczytac z kostki dane metoda domowa tzn za pomoca miernika lub cos w tym stylu, musze dojsc do przyczyny nie palenia na pierwszym garze. dziekuje
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#2 Post autor: piter121 »

Sprawdz swiece , kabel , i cewke

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

#3 Post autor: Wojo »

świece nowe, kable ok, cewki działały. Pali na jeden drugi ma jakby zly zapłon za późny - cofa tłok, jak zbadać po kostce diagnostycznej ustawienia zapłonu albo jak wogóle ustawia sie zapon w varadero sd02?
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

#4 Post autor: janki5 »

Tam jest zapłon elektroniczny i moduł tym steruje nic się nie ustawia , jak ci się to stało ???? , za póżny do by szczelal wyrażnie do wydechu

Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

#5 Post autor: Wojo »

Juz dziękuje za pomoc, źle ustawiłem rozrząd po wmienianie płytek ale dzięki koledze z forum naprawiłem swój błąd i pierwotnie myślałem że, było ok ale okazało sie ze było ale tylko patrzac na znaki zas jeden gar do drugiego był nie o ten kąt. Wiec dziekuje i juz jestem po wymienie, regulacji i wszystko pracuje jak należy.
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

janki5
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 28, 2012 12:44 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl 1000
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

#6 Post autor: janki5 »

No to super , ja też kiedys walczyłem z rozrządem i takie cuda się działy , dlatego pytałem jak ci się to stało , oczywiście rozrząd ostawiłem prawidłowo też dzięki koledze z forum :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”