Szyba zaciemniona w 80%

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
arcias
Uczy się jeździć
Posty: 71
Rejestracja: wt gru 15, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Szyba zaciemniona w 80%

#1 Post autor: arcias »

Mam pytanko czy ma ktoś szybę zaciemnioną w 80% i czy nie wpływa to na ogólną widoczność w dzień i po zmierzchu. Planuje zakup czegoś takiego: http://allegro.pl/honda-varadero-xl1000 ... 79645.html
Wszelakie uwagi i opinie mile widziane :P
arcias motoholik amator
Honda Wiaderko SD01
Yamcia xj 600 Diversion
Honda x8rs 50

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#2 Post autor: Czarny »

Generalnie wszystkie opinie jakie słyszałem o szybach były takie, żeby wybierać transparentne.

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: kolim »

Mam czarną szybę loostera..... wszystko ładnie pięknie... fajnie wygląda....

Ma jedną wadę.... od prędkości 140-160 końcówka szyby pod naporem wiatru stopniowo zaczyna się obniżać... i za każdym razem się zastanawiam czy jeszcze wytrzyma czy nie.... powiem szczerze średnio z niej zadowolony jestem i szukam jednak givi....


Obrazek
A tak wygląda na motorze.
Obrazek

Awatar użytkownika
arcias
Uczy się jeździć
Posty: 71
Rejestracja: wt gru 15, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

#4 Post autor: arcias »

kolim pisze:Mam czarną szybę loostera..... wszystko ładnie pięknie... fajnie wygląda....

Ma jedną wadę.... od prędkości 140-160 końcówka szyby pod naporem wiatru stopniowo zaczyna się obniżać... i za każdym razem się zastanawiam czy jeszcze wytrzyma czy nie.... powiem szczerze średnio z niej zadowolony jestem i szukam jednak givi.....
Dzięki o to mi chodziło, zastanawiałem się nad tym, dlaczego markowe szyby akcesoryjne są o wiele droższe niż te np. z lostera? Teraz już wiem, że cena nie idzie z jakością w parze :P
Kolim maszyna piękna, aż miło popatrzeć :shock:

Pozostaje temat zaciemnienia szyby w % ? Biała nie bardzo wizualnie pasuje mi do całości tak więc:
- w ilu procent zaciemnienia nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu i jeździe nocnej(ocena odległości nadjeżdzających pojazdów itp.
Może ktoś jeszcze ma szybki akcesoryjne to niech się podzieli wrażeniami
:P
arcias motoholik amator
Honda Wiaderko SD01
Yamcia xj 600 Diversion
Honda x8rs 50

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: kolim »

arcias pisze: Kolim maszyna piękna, aż miło popatrzeć :shock:

Pozostaje temat zaciemnienia szyby w % ? Biała nie bardzo wizualnie pasuje mi do całości tak więc:
- w ilu procent zaciemnienia nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu i jeździe nocnej(ocena odległości nadjeżdzających pojazdów itp.
Może ktoś jeszcze ma szybki akcesoryjne to niech się podzieli wrażeniami
:P
Co do maszyny to zasługa Dukiego :) ja dodałem tylko kropke nad i ;)

A co do szybki to mi w ogóle nie przeszkadza... jedynie w lesach i i przy mniejszych prędkościach troszke zasłania widok przed samym kołem... ale to urok każdej szyby :)

I tak najlepiej jeździło mi się w ogóle bez przedniej owiewki :D
Obrazek

Awatar użytkownika
arcias
Uczy się jeździć
Posty: 71
Rejestracja: wt gru 15, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

#6 Post autor: arcias »

Też jeździłem bez szyby, wiatr we włosach, szum w uszach :wink: i nawet fajnie wygląda z tymi uszami jak batman :twisted:
Wracając do tematu to mam krótką akcesoryjną czarną w yamaha xj bardziej dla ozdoby niż funkcjonalności. Popatrzeć przez nią mogę jak się położę na bak. W słoneczny dzień fajnie, w pochmurny średnio, w nocy lipa straszna. Do wiaderka chcę kupić wyższą co oznacza, że będę przez nią patrzył cały czas podczas jazdy. Stad moja obawa o jazdę nocną, bo wzrok już nie ten co kiedyś :wink:
Obrazek
arcias motoholik amator
Honda Wiaderko SD01
Yamcia xj 600 Diversion
Honda x8rs 50

Norbi
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 10:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: Norbi »

Mam wysoką ciemną szybę 65 cm. W dzień nie ma problemu wszystko wida ale w nocy patrzysz ponad szybę i wrażenia z jazdy takie sobie.

Ale fakt że moto wygląda nieźle

Awatar użytkownika
Bartas
Uczy się jeździć
Posty: 68
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 7:50 am
Lokalizacja: Skwierzyna

#8 Post autor: Bartas »

Dorzucę swoje trzy grosze.

Miałem szybę Loster - ciemną . I ... wróciłem do oryginalnej + deflektor ( ten z forum - 17cm ) .
Szyby Loster są grubości 3mm , oryginał 4mm.
Loster przy większej prędkości zaczyna się uginać .

Co do przyciemnienia szyby . Mam 194 cm , więc dla mnie to bez różnicy bo i tak kask mam nad szybą :wink:

kucyk_323
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 215
Rejestracja: wt gru 25, 2012 10:18 am
Lokalizacja: marki/wawa
Kontakt:

#9 Post autor: kucyk_323 »

Witam, odświeze troszkę, kupiłem niedawno szybę loster max wysoką na 70cm, stoi ładnie wysoko, grubość 4mm, koniec szyby ok 6cm mam podgięty do góry prawie że do pionu... ciekawe jakie będa wrażenia:D
Wykonuje balustrady nierdzewne i wszystko co związane z tą stalą i spawaniem, w razie potrzeby pomogę www.nierdzewnie.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”