Obie żarówki jednocześnie

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
matusz82
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 327
Rejestracja: śr paź 06, 2010 2:22 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Czyżowice

Obie żarówki jednocześnie

#1 Post autor: matusz82 »

Szukam na forum ale nic nie mogę znaleźć wiec założyłem nowy temat.
Mam pytanie. Czy ma ktoś tak podłączone światła pozycyjne, że świecą jednocześnie obie żarówki?

Awatar użytkownika
matusz82
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 327
Rejestracja: śr paź 06, 2010 2:22 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Czyżowice

#2 Post autor: matusz82 »

Patrząc na schemat obie żarówki podłączone są równolegle zarówno dla pozycyjnych jak i drogowych. U mnie świeci na postojowych prawa żarówka a na długich nie jestem pewien ale chyba tylko lewa. Jak powinno być w oryginale?

Awatar użytkownika
bourne
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 268
Rejestracja: śr paź 14, 2009 11:23 am
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Katowice

#3 Post autor: bourne »

powinny swiecic obie, zarowno na mijania jaki na drogowych. pozycyjne jest jedno, centralnie
Marcin
vs750 '87 -> sd01 '99
50.286309,18.966692
--
kobiety dzielimy na te na sciane i te na zycie...
http://www.bykom-stop.avx.pl

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#4 Post autor: zalmen3 »

Ponieważ w Viaderkach sa żarówki typu H4, i są to żarówki tzw. dwu włókienne (jedno włókno do pozycyjnych i jedno do drogowych), to stawiam na to ze w jednej żarówce spaliło Ci się włókno od pozycyjnych, a w drugiej od drogowych - efekt jest taki jak opisujesz.
Rada:
Wymień obie żarówki powinno być oki - czyli dwie naraz świecące przy pozycyjnych i dwie na raz przy drogowych.
Oczywiście wszystko co napisałem powyżej ma sens jeżeli nikt bardzo pomysłowy nie grzebał wcześniej w instalacji elektrycznej Twojego Viaderka :wink:
Acha i jeszcze mala kwestia - to jedno male centralnie to nie pozycyjne tylko postojowe :wink:

Andrzej77
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 10, 2011 5:31 pm
Lokalizacja: Kobylanka (zachodniopomorskie)

#5 Post autor: Andrzej77 »

zalmen3 pisze:...Oczywiscie wszystko co napisalem powyzej ma sens jezeli nikt bardzo pomyslowy nie grzebal wczesniej w instalacji elektrycznej Twojego Viaderka
Otóż to generalnie nie bardzo ma sens, bo jak świat światem H4 obsługują światła MIJANIA i drogowe. Pozycyjne mają osobną żaróweczkę...
I są to POZYCYJNE właśnie, bo światła postojowe w motocyklach nie występują w takim znaczeniu, jak to ma miejsce w samochodach - światła postojowe to te włączane dźwignią kierunkowskazów (bez kluczyka w stacyjce), obsługiwane przez tę samą żarówkę, co pozycyjne. Można zamiennie oświetlać prawą lub lewą stronę pojazdu - zależnie od sposobu parkowania. Nie działa wówczas podświetlenie zegarów, kokpitu ani tablicy rejestracyjnej.
Wróćmy do definicji, bo i matusz coś to miesza: nie można podłączyć dwóch równolegle, skoro jest jedna (pozycyjne). Matuszu, czy nie mówisz przypadkiem o światłach mijania?
Pzdr

Awatar użytkownika
matusz82
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 327
Rejestracja: śr paź 06, 2010 2:22 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Czyżowice

#6 Post autor: matusz82 »

Zgadza się. Zamieszałem z tymi pozycyjnymi i postojowymi :oops: . Chodziło mi o światła mijania tzw krótkie i o drogowe tzw długie. Jak się od Was dowiedziałem, że mają świecić obie żarówki dla krótkich jak i długich (schemat to potwierdza) to jestem w domu :). Jak odbiorę moto z serwisu to się tym zajmę. Pewnie włókna przepalone. Jakoś zasugerowałem się sposobem działania lamp w FZ6, gdzie świeci tylko jeden reflektor, a zawsze chciałem mieć moto z podwójnymi reflektorami gdzie świecą oba naraz :D.

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#7 Post autor: zalmen3 »

Andrzej77 pisze:
zalmen3 pisze:...Oczywiscie wszystko co napisalem powyzej ma sens jezeli nikt bardzo pomyslowy nie grzebal wczesniej w instalacji elektrycznej Twojego Viaderka
Otóż to generalnie nie bardzo ma sens, bo jak świat światem H4 obsługują światła MIJANIA i drogowe. Pozycyjne mają osobną żaróweczkę...
I są to POZYCYJNE właśnie, bo światła postojowe w motocyklach nie występują w takim znaczeniu, jak to ma miejsce w samochodach - światła postojowe to te włączane dźwignią kierunkowskazów (bez kluczyka w stacyjce), obsługiwane przez tę samą żarówkę, co pozycyjne. Można zamiennie oświetlać prawą lub lewą stronę pojazdu - zależnie od sposobu parkowania. Nie działa wówczas podświetlenie zegarów, kokpitu ani tablicy rejestracyjnej.
Wróćmy do definicji, bo i matusz coś to miesza: nie można podłączyć dwóch równolegle, skoro jest jedna (pozycyjne). Matuszu, czy nie mówisz przypadkiem o światłach mijania?
Pzdr
Po przeczytaniu powyzszego uswiadomilem sobie ze sam popelnilem blad w stosowaniu nazw poszczegolnych typow oswietlenia - bije sie w piers i zwracam honor koledze bournee :oops:
:arrow: Reszta wywodu po naniesieniu stosownych poprawek zostaje podtrzymana - zwalam wszystko na przepalone "na krzyz" wlokna :wink:
Co do wlokna to tez bije sie w piers - pisze sie prze "o z kreska" a nie jak znalazlo sie w moim poscie przez "u" :shock:

Awatar użytkownika
olo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 609
Rejestracja: śr lis 25, 2009 8:00 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2007
Lokalizacja: tarnów

#8 Post autor: olo »

tak mają świecić obie 8)

daro
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 521
Rejestracja: wt sty 22, 2013 9:01 pm

#9 Post autor: daro »

Witam,
Skoro poruszony był temat świateł pozycyjnych to się podłączę z zapytaniem : jak w XL1000 z 2007 (jesli rok ma znaczenie) włącza się światła pozycyjne ... bo jakoś kurcze po tylu motocyklach w tym pierwszym nie mogę znaleźć sposobu na nie :?

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#10 Post autor: Czarny »

Nie masz takiej opcji, światła mijania lub drogowe włączają się po przekręceniu stacyjki.

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#11 Post autor: jaromc »

Czarny pisze:Nie masz takiej opcji, światła mijania lub drogowe włączają się po przekręceniu stacyjki.
amen... nie ma pstryczka :wink:
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#12 Post autor: Kuba-car »

Nie wierze ze Czarny tego nie dorobi.. :wink:
Kwestia czasu,lub juz jest :!:

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#13 Post autor: Czarny »

Kuba-car pisze:Nie wierze ze Czarny tego nie dorobi.. :wink:
Kwestia czasu,lub juz jest :!:
No baaa, zrobiłem zanim moto z garażu wyjechało.

daro
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 521
Rejestracja: wt sty 22, 2013 9:01 pm

#14 Post autor: daro »

... więc szukałbym do .... Dzięki za odp.
Czy podanie osobnego zasilenia na obwód pozycyjnych nie spowoduje efektu "choinki" ? bo tak patrząc w schemat jest to obwód wspólny z czujnikiem biegu jałowego

Pozdrawiam

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#15 Post autor: Czarny »

Ja poprostu przeciąłem przewód zasilający przekaźnik od świateł i zastosowałem przekaźnik z 5 nóżkami, którego masa jest podpięta pod kontrolkę od oleju.
Po włączeniu zapłonu obwód jest przerywany i światła się nie zapalają, jak silnik pracuje, masa zanika przekaźnik się zwiera i zapala światła.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”