kask jaki najlepiej polecacie do Varadero 1000

Wszystko o kaskach.
Wiadomość
Autor
tigana
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 21, 2012 10:54 am
Lokalizacja: poznań

kask jaki najlepiej polecacie do Varadero 1000

#1 Post autor: tigana »

mam 188cm i szukam najlepszego dostępnego kasku bardzo prosze o pomocne modele kasków bo nie moge się zdecydować poz dzieki

Awatar użytkownika
staciek
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 20, 2012 1:35 pm
Imię: Staszek
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Warszawa /Międzylesie/
Kontakt:

#2 Post autor: staciek »

witaj,
każda sroka swój ogon chwali... polecam schuberth c3 :P
;* Varadero XL 1000

Awatar użytkownika
jedras
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 259
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 7:31 am
Imię: Jędrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: jedras »

Napisz jaki przedział cenowy Cię interesuje. Ja ze swojej strony NIE polecam Airoha Miro i zakupów w Uhma Bike w Warszawie :)

batopl
Uczy się jeździć
Posty: 65
Rejestracja: śr sty 16, 2013 8:37 pm
Lokalizacja: Słubice

#4 Post autor: batopl »

Ja kupiłem za 100 euro Nolana n102. Nie jest to może najwyższa polka ale całkiem przyzwoity, w ładnym lakierowaniu no i promocyjna cena zadecydowała. Zwracaliśmy tez uwagę ze jest przystosowany do systemu mikrofonu i głośników, nawet z Bluetooth. W związku z charakterem mojej pracy nie mogę wyłączyć sie z kontaktu telefonicznego i muszę być cały czas "na nasluchu" a w trakcie jazdy bez systemu audio jest to niemożliwe.
No ale marze o Schubercie C3, to fakt...

tigana
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 21, 2012 10:54 am
Lokalizacja: poznań

#5 Post autor: tigana »

Tak naprawde cena nie gra roli garnek kupuje dla wygody komfortu i bezpieczeństwa ,do tej pory miałem szczękowca Caberga ale szczerze gówno jakich mało piszczy czeszczy i się sam otwiera masakra nie polecam kosztował 600pln .Zastanawiałem się na integralnym nie szczekocem ale chętnie posłucham waszych opini .dzieki

Awatar użytkownika
matusz82
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 327
Rejestracja: śr paź 06, 2010 2:22 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Czyżowice

#6 Post autor: matusz82 »

To może SHOEI Neotec. Mogę tylko powiedzieć, że miałem go na głowie i leży mi super. Prawie go nie czuć. Jednak jeździć nie miałem przyjemności.

Awatar użytkownika
staciek
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 20, 2012 1:35 pm
Imię: Staszek
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Warszawa /Międzylesie/
Kontakt:

#7 Post autor: staciek »

tigana pisze:Tak naprawde cena nie gra roli garnek kupuje dla wygody komfortu i bezpieczeństwa ,do tej pory miałem szczękowca Caberga ale szczerze gówno jakich mało piszczy czeszczy i się sam otwiera masakra nie polecam kosztował 600pln .Zastanawiałem się na integralnym nie szczekocem ale chętnie posłucham waszych opini .dzieki
a ja swoje :lol:

polecam schuberth C3
nic się nie otwiera, a wręcz przeciwnie, jak masz otwartą "szybkę" i zaczynasz wchodzić w pierwszą kosmiczną, sama się przymyka :lol:

dobrze leży, hałas - no nie jest tak jak byś siedział w rezerwacie skał... bardziej molo w Sopocie - trochę szumi, ale jest OK

blenda - hymm tu można dyskutować (mechanika i kształt są OK), ale jedynie stopień przyciemnienia - jak dla mnie zbyt mało "ściemnia" i mam okulary p. słoneczne + blenda :oops:

system audio - jeszcze nie wiem - w tym roku planuję zakup.

co jeszcze ...
wentylacja - jest OK w zimie praktycznie nie paruje; w lecie dobrze przewiawa (za wyjątkiem korków :twisted: )
zapięcie - łatwo można zapiąć/odpiąć w rękawicach (ok może po drobnym przetrenowaniu w rękawicach - bez rękawic idzie gładko)
szczęka - czasami wymaga przytrzymania jedną ręką kasku, i pociągnięcia za szczękę, aby zamki zaskoczyły

łatwo się wyjmuje "bebechy" do przepierki

czy coś jeszcze...
chciałem kupić czarny matowy - wygląda obłędnie ;-) ale sympatyczny Pan Sprzedawca doradził biały z dwóch powodów:
- mniej się nagrzewa
- poprawa bezpieczeństwa (kierowcy puszek w pierwszym odruchu myślą o miśkach {ciekawe dlaczego tak myślą :?: :?: :lol: :lol: } i co najważniejsze widzą Cię...

w listopadzie zaliczyłem parę kursów w deszczu - żadnych przecieków nie stwierdziłem

to tyle 8)


naprawdę warto pojechać do sklepu gdzie nie naciągają na zakup danego modelu bo jest większa marża, tylko gdzie fachowo doradzą - przymierzyć parę w różnym zakresie cenowym - zapamiętać faworytów - poczytać opinie i wrócić do sklepu po wybrańca...

ja tak ostatnio zrobiłem z wdziankiem (kurtka + spodnie) tylko nie miałem okazji jeszcze sprawdzić ja się sprawuje na moto :twisted: :twisted: :twisted:

PS . kiedy będzie WIOSNA ???
;* Varadero XL 1000

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

#8 Post autor: eneron »

staciek pisze: zapięcie - łatwo można zapiąć/odpiąć w rękawicach (ok może po drobnym przetrenowaniu w rękawicach - bez rękawic idzie gładko)
Bardzo chciałem kupić porządny kask i wybór padł na C3. Jak dla mnie ten kask ma ogromną wadę - zapięcie. Przymierzałem C3 w rozmiarze L, zapięcie wpija się w jabłko Adama, regulowałem na rożne sposoby - mała poprawa była gdy na maxa zluzowałem zapięcie ale przy małej glebie kask po prostu by się przesunął na głowie z tak poluzowanym zapięciem. Potworny dyskomfort przez zapięcie, po sklepie w kasku chodziłem kilka minut myśląc, ze się przyzwyczaję lub coś się poprawi - przez 3 dni podrapana grdyka była. Welurowa tkanina z gąbką, która ma za zadanie izolować zapięcie od szyi na niewiele się zdaje

Zmiana rozmiaru na XL i poprawiła się sytuacja z zapięciem ale co z tego skoro nie mogłem swobodnie, bez bólu i ucisku spojrzeć w prawo, w lewo a tym bardziej skinąć głowa w dół
:shock:

Jeśli stojąc nieruchomo z kaskiem na głowie czuję jak zapięcie mnie uwiera, ale jak pomyślałem co się będzie działo np podczas jazdy motocyklem po nierównościach.... :x

Mierzyłem też Neotec'ai jest zdecydowane lepiej ale problem podobny co w C3 też nie czuje się komfortowo.

Sprzedawca mówił, że sporo ludzi narzeka szczególnie w C3 na nieergonomicznie umiejscowione zapięcie. Pocieszył mnie faktem, że na przełomie marca/kwietnia Schuberth wypuści poprawioną wersję C3 tzn pasek z zapięciem będzie odsunięty do przodu. Więc dzielnie czekam na poprawioną C3 :twisted:

Dla porównania założyłem garnek Sharka czy Caberga (nie pamiętam) i w kasku za 600zł ten problem z zapięciem nie występował :shock: :? :roll: Z kolei gdy się miało na głowie C3 a później sharka czy tam caberga - różnica kolosalna (pomijając zapięcie), nie sadziłem, że aż taka na korzyść C3 chociaż Neotec nie wiem czy nie ma przyjemniejszego materiału zastosowanego wewnątrz kasku:shock:

Sorry że tak się rozpisałem :oops:
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
tomkos100
Udaje motocyklistę
Posty: 154
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 6:14 pm
Marka motocykla: varadero 1000
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#9 Post autor: tomkos100 »

mam schubertha c3 i jest spoko , ale jest kilka na którymi się bym znowu zastanowił , ale schubi jest good

Awatar użytkownika
adziu
Udaje motocyklistę
Posty: 141
Rejestracja: pt maja 11, 2012 2:02 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: kask jaki najlepiej polecacie do Varadero 1000

#10 Post autor: adziu »

tigana pisze:mam 188cm i szukam najlepszego dostępnego kasku bardzo prosze o pomocne modele kasków bo nie moge się zdecydować poz dzieki
Jak byś miał 194cm to poleciłbym ci HJC RPHAMAX, ale na 188cm nie mam pojęcia jaki kask wybrać :D

tigana
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 21, 2012 10:54 am
Lokalizacja: poznań

#11 Post autor: tigana »

C3 I C3 znajomy ma pożycze i się śmignę w traskę potestować .
A czy na Varadero w intergralnym nie za bardzo że nikt żadnego modelu nie opisuje hmm :?
Dodam ze mam szybe MRA z deflektorem

Suszek
Uczy się jeździć
Posty: 73
Rejestracja: czw sty 17, 2013 9:37 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 XL
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Rzeszów

#12 Post autor: Suszek »

Witam,
Ja mam Nolana N90. Kupowałem bardziej ze względu na N-COM niż zebym strasznie chcial ten model :-) Nie jest za cichy ale w miare wygodny i na razie nie narzekam. Kasa też nie jakaś straszna. Ciekawi mnie czy to jest faktycznie taka przepaść w kaskach za <1000 zł vs. 1500<2000 zł

Awatar użytkownika
kjuik
Udaje motocyklistę
Posty: 162
Rejestracja: śr cze 18, 2008 2:02 pm
Lokalizacja: the absolute middle of nowhere

#13 Post autor: kjuik »

Dawno temu mialem Nolana z n-com i mialem wrazenie ze pomimo ustawienia glosnosci na max glosniczki jakies lipne sa.
Ciekawym opinii innego uzytkownika.
* * *
Od urodzenia skazany na sukces,
a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie.

* * *

Awatar użytkownika
tomkos100
Udaje motocyklistę
Posty: 154
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 6:14 pm
Marka motocykla: varadero 1000
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#14 Post autor: tomkos100 »

KOLEGO , MAM SCUBERTHA C3 , ALE JEST KILKA CIEKAWYCH PROPOZYCJI KTÓRE BYM PRZETESTOWAŁ :lol:

Suszek
Uczy się jeździć
Posty: 73
Rejestracja: czw sty 17, 2013 9:37 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 XL
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Rzeszów

#15 Post autor: Suszek »

kjuik pisze:Dawno temu mialem Nolana z n-com i mialem wrazenie ze pomimo ustawienia glosnosci na max glosniczki jakies lipne sa.
Ciekawym opinii innego uzytkownika.
ja jestem bardzo zadowolony. Można spokojnie słuchać muzyki a rozmowy telefoniczne są bardzo ok

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”