Szyba

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
biolyvyoob
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 6:24 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Szyba

#1 Post autor: biolyvyoob »

Witam.
Mam taki problem, zamierzam kupić wyższą szybę turystyczną a że Wiaderoo użytkuje od tygodnia to zastanawia mnie jaki ma wymiar szyba oryginalna. W moim moto założona jest szyba o wysokości ok 550mm, ostatnio jeżdziłem innym egzemplarzem który miał o wiele wyższą szybę ale oglądając ogłoszenia z szybami zazwyczaj podają wymiar 624mmx 550mm, chcąc się upewnić chciałem się dowiedzieć jak jest mierzona ta szyba, w jakich miejscach i jaki wymiar ma szyba oryginalna
Krzysztof

Awatar użytkownika
M@rio
Zapalony motocyklista
Posty: 859
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 8:30 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Toruń

Re: Szyba

#2 Post autor: M@rio »

Oryginalna ma ok 48 cm, jest niska i głowa może wpadać w turbulencje pow 120 km/h
mierzona jest w najdalszych punktach płaszczyzny.
Satysfakcja, gdy zrobisz coś, co wcześniej uważałeś za nierealne.

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Szyba

#3 Post autor: james »

M@rio pisze:Oryginalna ma ok 48 cm, jest niska i głowa może wpadać w turbulencje pow 120 km/h
mierzona jest w najdalszych punktach płaszczyzny.
Mario, czy Ty czasem nie masz SD02? :)

U mnie ('00) wysokość szyby ~ 535mm, od "zagięcia" pomiędzy światłami (żarówkami) do końca szyby. Oryginalna.

Jeżeli masz szybę w dobrym stanie to ja bym kombinował z deflektorem. ;)

biolyvyoob
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 6:24 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Szyba

#4 Post autor: biolyvyoob »

Myślałem o czymś takim http://www.motobagaz.pl/szyba-turystycz ... p-432.html
Tyle że wymiary mi nie pasują bo wygląda mi jak oryginał.
Moja w szerokości ma ok 620mm a na wysokość ok 550mm więc tak jak ta chyba że tu 624mm to wysokość ??
Orientuje się ktoś??
A jeżdziłem też na tym egzemplarzu i ta jest o wiele wyższa
http://otomoto.pl/honda-xl-1000-varadero-M3522805.html
Ostatnio zmieniony ndz kwie 07, 2013 8:49 pm przez biolyvyoob, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof

Awatar użytkownika
M@rio
Zapalony motocyklista
Posty: 859
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 8:30 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Toruń

Re: Szyba

#5 Post autor: M@rio »

Tak mam SD2, i to już drugą. Mam doświadczenie z szybą z deflektorem bo w poprzedniej miałem i co mogę powiedzieć to : przeszkadza jak jedziesz wolno bo nie widzisz tego co się dzieje przed moto, nie kupuj broń boże zadymionej bo będziesz oglądał tylko horyzont, co do jazdy to super, szczęka kasku ciągle w górze.
Satysfakcja, gdy zrobisz coś, co wcześniej uważałeś za nierealne.

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Szyba

#6 Post autor: zalmen3 »

Kup może sam deflektor np. od kolegi darkojak z forum transalpa. Jest na pewno tańszy niż cała szyba, a sprawdza się równie dobrze. Pamiętaj też, że zbyt wysoka szyba może powodować wytwarzanie sporego podciśnienia pomiędzy tobą a szybą, co może powodować wciąganie całego syfu z drogi, dlatego deflektor jest chyba lepszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam
Internetowy sklep komputerowy - http://mirwit.com.pl

Awatar użytkownika
matusz82
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 327
Rejestracja: śr paź 06, 2010 2:22 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Czyżowice

Re: Szyba

#7 Post autor: matusz82 »

biolyvyoob pisze:Myślałem o czymś takim http://www.motobagaz.pl/szyba-turystycz ... p-432.html
Tyle że wymiary mi nie pasują bo wygląda mi jak oryginał.
Moja w szerokości ma ok 620mm a na wysokość ok 550mm więc tak jak ta chyba że tu 624mm to wysokość ??
Orientuje się ktoś??
A jeżdziłem też na tym egzemplarzu i ta jest o wiele wyższa
http://otomoto.pl/honda-xl-1000-varadero-M3522805.html
Na tym zdjęciu z motobagaz.pl szyba rzeczywiście wygląda na jakąś niską. Ja mam taką szybę jak w linku otomoto. Jest to właśnie szyba Givi, ale chyba nie ma na niej tłoczonego modelu. Moja jest lekko przyciemniona, jednak nie przeszkadza to specjalnie w jeździe. Mam 176cm wzrostu i jak jadę patrząc w dal to patrze nad szybą. Jeżeli chce popatrzeć co przed kołem to trzeba przez szybę zerkać albo na stojąco. Szyba dobrze się spisuje. Kieruje strugi powietrza nad wizjer. Spokojnie można jechać z otwartą szybką kasku 120-140km/h. Minusem tego jest gorsza wentylacja w kasku i parująca czasem szybka, jednak tutaj znaczenie ma też kask. Mówię jak jest u mnie. Co do turbulencji to nie zauważyłem zaciągania brudu z drogi. Niewielkie turbulencje jednak występują, ale zauważalne są jedynie w czasie jazdy w deszczu, kiedy krople wody gdzieś z okolic baku lecą sporadycznie do góry.

biolyvyoob
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 6:24 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Szyba

#8 Post autor: biolyvyoob »

matusz82 pisze:
biolyvyoob pisze:Myślałem o czymś takim http://www.motobagaz.pl/szyba-turystycz ... p-432.html
Tyle że wymiary mi nie pasują bo wygląda mi jak oryginał.
Moja w szerokości ma ok 620mm a na wysokość ok 550mm więc tak jak ta chyba że tu 624mm to wysokość ??
Orientuje się ktoś??
A jeżdziłem też na tym egzemplarzu i ta jest o wiele wyższa
http://otomoto.pl/honda-xl-1000-varadero-M3522805.html
Na tym zdjęciu z motobagaz.pl szyba rzeczywiście wygląda na jakąś niską. Ja mam taką szybę jak w linku otomoto. Jest to właśnie szyba Givi, ale chyba nie ma na niej tłoczonego modelu. Moja jest lekko przyciemniona, jednak nie przeszkadza to specjalnie w jeździe. Mam 176cm wzrostu i jak jadę patrząc w dal to patrze nad szybą. Jeżeli chce popatrzeć co przed kołem to trzeba przez szybę zerkać albo na stojąco. Szyba dobrze się spisuje. Kieruje strugi powietrza nad wizjer. Spokojnie można jechać z otwartą szybką kasku 120-140km/h. Minusem tego jest gorsza wentylacja w kasku i parująca czasem szybka, jednak tutaj znaczenie ma też kask. Mówię jak jest u mnie. Co do turbulencji to nie zauważyłem zaciągania brudu z drogi. Niewielkie turbulencje jednak występują, ale zauważalne są jedynie w czasie jazdy w deszczu, kiedy krople wody gdzieś z okolic baku lecą sporadycznie do góry.

A czy mógłbyś zmierzyć mi wymiary Twojej szyby , bardzo by mi to pomogło.
Krzysztof

Awatar użytkownika
matusz82
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 327
Rejestracja: śr paź 06, 2010 2:22 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Czyżowice

Re: Szyba

#9 Post autor: matusz82 »

Ok. Postaram się dzisiaj odkopać moto ze snu zimowego :). Jak zmierzę to poślę info :isok2:

Awatar użytkownika
matusz82
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 327
Rejestracja: śr paź 06, 2010 2:22 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Czyżowice

Re: Szyba

#10 Post autor: matusz82 »

Zmierzyłem szybę. Od najniższego punktu do górnej krawędzi ma 63cm wysokości. Szerokość szyby mierząc 10 od góry to ok 36cm. Maksymalna szerokość na dole jest taka jak owiewki czyli ok 54cm. Mam nadzieję że coś pomogłem.

biolyvyoob
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 6:24 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Szyba

#11 Post autor: biolyvyoob »

matusz82 pisze:Zmierzyłem szybę. Od najniższego punktu do górnej krawędzi ma 63cm wysokości. Szerokość szyby mierząc 10 od góry to ok 36cm. Maksymalna szerokość na dole jest taka jak owiewki czyli ok 54cm. Mam nadzieję że coś pomogłem.

Bardzo mi to pomogło, teraz już wiem czego szukać.
Dziękuję za pomoc
Krzysztof

kucyk_323
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 215
Rejestracja: wt gru 25, 2012 10:18 am
Lokalizacja: marki/wawa
Kontakt:

Re: Szyba

#12 Post autor: kucyk_323 »

mam 194cm wzrostu, wiadro sd01, wydłubaną troche kanapę dla wygody, szybe z allegro loster maxymalnie wysoką`ok 70cma i tak wiatr wali mi w czoło.
Pytając się na wzajem o szyby pytajcie też o wzrost użytkownika bo to ma duże znaczenie.
Wykonuje balustrady nierdzewne i wszystko co związane z tą stalą i spawaniem, w razie potrzeby pomogę www.nierdzewnie.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”