Jak zmniejszyć przebieg w Varadero 125?

Wiadomość
Autor
PiliF
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 29, 2013 6:55 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125
Rocznik: 2002

Jak zmniejszyć przebieg w Varadero 125?

#1 Post autor: PiliF »

Problem jak w tytule... Wiem że jest to istne oszustwo ale bardziej mi chodzi o oszukanie psychiczne potencjalnego kupca... Niestety muszę sprzedać moje oczko w głowie ale jak sami wiecie częsć osób kupujących taki9e małe pojemności nie patrzy na stan techniczny tylko na wygląd, szczegóły i przebieg... Co z tego że moto regularnie serwisowane i dbane jak o dziecko... Więc macie może jakieś sposoby aby zmniejszyć wyświetlany przebieg całkowity motocykla?? Wiem że można zmienić komputer licznika ale czy nie ma jakiegoś "magicznego" sposobu na to? Jak np. trzykrotne trzaśnięcie kanapą, włączenie pozycyjnych i naciśnięcie klaksona:D Mam nadzieję że mi coś podpowiecie:D

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak zmniejszyć przebieg w Varadero 125?

#2 Post autor: james »

Cześć, jeżeli faktycznie wszystko było robione regularnie, masz na to papiery lub robiłeś sam i prowadziłeś mini książkę serwisową, w której wpisy pokrywają się ze stanem faktycznym, to kupiec się znajdzie. Sam szukałem Varadero z uczciwym przebiegiem i przy zakupie było ponad 100tys km :)

Co do zmiany przebiegu to nie wiem i wiedzieć nie chce...

PiliF
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 29, 2013 6:55 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125
Rocznik: 2002

Re: Jak zmniejszyć przebieg w Varadero 125?

#3 Post autor: PiliF »

W tym problem że moje viadero zostało sprowadzone z niemiec i o dziwo nie było książki... Nie mówie że serwisowałem w serwisie Hondy ale u porządnego mechanika i nigdy na częściach nie oszczędzałem... Wiem że nieładnie tak robić... Ale jak napisałem i sami doskonale wiecie, ludzie patrzą na szczegóły i przebieg...

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Jak zmniejszyć przebieg w Varadero 125?

#4 Post autor: eneron »

a tak z czystej ciekawości - jaki masz przebieg ?
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Jak zmniejszyć przebieg w Varadero 125?

#5 Post autor: Nuno »

Jeśli ktoś się zna to będzie wiedział że stan techniczny jest ważniejszy od przebiegu i doceni Twój wkład w utrzymanie motocykla. :isok:
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

PiliF
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 29, 2013 6:55 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125
Rocznik: 2002

Re: Jak zmniejszyć przebieg w Varadero 125?

#6 Post autor: PiliF »

eneron pisze:a tak z czystej ciekawości - jaki masz przebieg ?
60402 :D
Nuno pisze:Jeśli ktoś się zna to będzie wiedział że stan techniczny jest ważniejszy od przebiegu i doceni Twój wkład w utrzymanie motocykla. :isok:
Ale jeśli nie, to poprostu nie kupi, a zależy mi na tym...

Awatar użytkownika
M@rio
Zapalony motocyklista
Posty: 859
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 8:30 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak zmniejszyć przebieg w Varadero 125?

#7 Post autor: M@rio »

Wyobraź sobie PiliF, że osoba kupująca Twój motocykl zwraca się do naszego forum z prośbą o ocenę Twojego motocykla. Możesz wywołać burzę :hmm: skasuj swojego posta najlepiej i zapomnij o tym co chciałeś zrobić.
Satysfakcja, gdy zrobisz coś, co wcześniej uważałeś za nierealne.

PiliF
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 29, 2013 6:55 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125
Rocznik: 2002

Re: Jak zmniejszyć przebieg w Varadero 125?

#8 Post autor: PiliF »

M@rio pisze:Wyobraź sobie PiliF, że osoba kupująca Twój motocykl zwraca się do naszego forum z prośbą o ocenę Twojego motocykla. Możesz wywołać burzę :hmm: skasuj swojego posta najlepiej i zapomnij o tym co chciałeś zrobić.
A niech się i zwraca.. W takim wypadku ocenicie rzetelnie (o ile to możliwe nie widząc moto na żywo) i będzie wiedziała co kupuje. Druga sprawa, że po primo napisałem że wiem że to jest oszustwo ale laik tego nie zrozumie tylko powie: "uuu 60000 to musi być w kiepskim stanie... Nawet nie zastanowie się nad kupnem" po secundo, nie chcę skręcać licznika o niewiadomo ile... Myślałem o 6-8 tyś czyli jeden przegląd... Nie demonizujmy... Nie robie tego żeby "opchnąć" bubla który po 20km się rozpadnie tylko po to aby oszukać psychikę potencjalnego klienta... W wypadku aukcji allegro kupujący widzi 60k przebiegu i nawet nie przeczyta ogłoszenia tylko szuka dalej bo 60 tyś dla dużej części ludzi, którzy kupują maszyne (przypominam że to jest 125) jest bardzo dużym przebiegiem...

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Jak zmniejszyć przebieg w Varadero 125?

#9 Post autor: Nuno »

Teorytycznie masz rację ale co w takim przypadku da skręcenie o 8 tyś km? 52 tyś km czy 60 tyś km, cóż to za różnica?
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

PiliF
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 29, 2013 6:55 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125
Rocznik: 2002

Re: Jak zmniejszyć przebieg w Varadero 125?

#10 Post autor: PiliF »

Jest różnica dla potencjalnego kupującego... Im mniejszy przebie tym lepiej... Gdybym skecił o 30tyś to co innego ale o 8? Więc ponawiam pytanie: Ma ktoś sposób na skręcenie licznika? Może w innym, podobnym, sprzęcie tak robił i mniej więcej wie? Bo nie po to założyłem wontek żeby rozmawiać o moralności tego co robie...

Awatar użytkownika
KoSS
Uczy się jeździć
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 25, 2011 12:01 am
Marka motocykla: XL1000
Model: SD01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Jak zmniejszyć przebieg w Varadero 125?

#11 Post autor: KoSS »

PiliF to co chcesz zrobić to ewidentne oszustwo jaka by nie była tego intencja i raczej (mam taką nadzieję) nikt ci tu w tym nie pomoże.
Powiem tak że oszustwo to jest delikatna nazwa bo dla mnie cofanie licznika to już kures.wo a ty prosisz o współudział w tym procederze.
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.
http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl

Awatar użytkownika
jedras
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 259
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 7:31 am
Imię: Jędrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zmniejszyć przebieg w Varadero 125?

#12 Post autor: jedras »

Dla mnie bzdurny temat. Motocykl w dobrym stanie technicznym się sam obroni niezależnie od stanu licznika. Moim zdaniem powinieneś wystawić aukcję z rzetelnym opisem i jak wszystko jest tak jak opisujesz to sprzeda się bez problemu.

btw. Cofanie licznika w celu uzyskania wyższej kwoty za sprzedaż jest karalne z tego co mi wiadomo. Zastanów się czy chcesz ryzykować dla kilku stówek...
Honda XL1000V Varadero
Honda XL600V Transalp
Italjet Formula 125
Suzuki GT80L
Romet Ogar 200
Romet Pony M2

Awatar użytkownika
YACCO1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 230
Rejestracja: wt lut 01, 2011 5:57 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: XL1000V
Rocznik: 2000
Lokalizacja: wrocław

Re: Jak zmniejszyć przebieg w Varadero 125?

#13 Post autor: YACCO1 »

"Unia Europejska uderza handlarza

Ko­mi­sja UE zna­la­zła jed­nak roz­wią­za­nie, aby ukró­cić pro­ce­der ma­so­wych „oszustw licz­ni­ko­wych”. Spe­cja­li­ści za­pro­po­no­wa­li, aby stwo­rzyć elek­tro­nicz­ną bazę, za po­mo­cą któ­rej można by wy­mie­niać się in­for­ma­cja­mi o po­szcze­gól­nych eg­zem­pla­rzach sa­mo­cho­dów. Prze­bie­gi miał­by być wpi­sy­wa­ne na każ­dym eta­pie „życia” sa­mo­cho­du – pod­czas badań tech­nicz­nych, wi­zy­tach w warsz­ta­tach, itp."
.... do motoru trzeba czuć respekt .....
... nie zawsze wybacza błędy ....
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gregor
Zapalony motocyklista
Posty: 1656
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 11:01 pm
Imię: Grzesiek
Marka motocykla: Triumph
Model: Tiger 1200
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Krzeszów k. Wałbrzycha

Re: Jak zmniejszyć przebieg w Varadero 125?

#14 Post autor: Gregor »

Sorki PiliF ale to jest czyste oszustwo i sku....syństwo. Chcesz żeby ktoś pomógł Ci oszukać innego motocyklistę! Zastanów się. Nie ważne są intencje. Oszustwo to oszustwo.
Kiedyś kupiłem autko. Okazało się, że trzepnięte aż miło (geometria daleka od ideału). Na szczęście kupiec zapomniał wyciągnąć wcześniejszą umowę, w której było czarne na białym, że auto jest powypadkowe. Jak odbierał je ode mnie to jeszcze mi wciskał, że chciał dobrze dla mnie bo od handlarza bym kupił w jeszcze gorszym stanie. Takimi dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane.
Romet Kadet >> CZ 350 >> junak M 10 >> junak M 10 z koszem >> dniepr MT16 (kosz) >> kawasaki KZ 550 >> suzski GS 1000 >> honda Varadero >> TEX 1200

Baza
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 30, 2008 5:08 pm
Lokalizacja: Żywiec

Re: Jak zmniejszyć przebieg w Varadero 125?

#15 Post autor: Baza »

Ja w zeszłym sezonie sprzedałem Yamahę Majesty 250 '98 z przebiegiem prawie 70tyś km i nie było z tym żadnego problemu motocykl sam się obronił swoim stanem.Jestem zagorałym przeciwnikiem cofania licznika. Bo później nie ważne czy kupujemy motor 2 czy 20 letni to żaden nie ma 50tyś km na liczniku i to jest takie wzajemne napędzanie chorego rynku.

Zablokowany

Wróć do „Tuning”