ciekawa usterka z elektryka zaczelo sie od regulatora

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Neno
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 224
Rejestracja: sob mar 01, 2014 8:24 pm
Marka motocykla: Yamaha
Model: XT660R
Rocznik: 2005

Re: ciekawa usterka z elektryka zaczelo sie od regulatora

#16 Post autor: Neno »

oskar pisze:
Neno pisze:
oskar pisze:
Neno pisze:Jeszcze stoi.
Bardzo ładny egzemplarz trafiłeś !
Normalnie stan prawie salonowy!! Pozazdrościć !
... ale viaderko przegieło
Pozostaje cieszyć się, że to było pod domem a nie gdzieś na Syberii czy w innej Mongolii ;)
Będzie dobrez - sprzedać takie cacko to grzech.
Zainstaluj voltomierz, może pomoże w przyszłości...tfu tfu - najlepiej jak by się nie powtórzyła stuuacja jednak.
Czesc masz racje a wybieralem sie na bronholm o ku wa milbym zabawe mam prosbe masz usiebie ten voltoromierz chociaz zegary bym utatowal ale siedze czytam otym nida rady a moze zanim akumlator mi sie zagotowal bym widzial ze cos mi temperatura poszla do gory
Zobaczę co da się zrobić.

wander
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 3:45 pm
Marka motocykla: Hondaa
Model: Varadero
Rocznik: 2000

Re: ciekawa usterka z elektryka zaczelo sie od regulatora

#17 Post autor: wander »

oskar pisze:Witam wszystkich uzytkownikow varadero chcem sie podzielic co mnie sie przydazyło w łyked smigajac po mazurach po przejachaniu oklo 400 km juz byłem z 50 km od chaty motocykl puf i zgasł po zimie wsadzilem nowke akumlator tamten mial z 6 lat wiec nowy wymieniłem ale wracajac zjechałem na boczna droge patrze pod siedzeniem cos dymi podnosze siedzenie akumlator sie gotuje jak gril aha regulator napiecia dzwonie po do zaprzyjazninego sodo pl mechanika mowi na sto pr wszystkie hondy tak maja po sasiada do busa musialem odkrecic szybke bo niewszedl noka regulator jakis sportowy mechanik kupil 300 st oczywiscie nowy akumlator 160 i co lipa bezpiecznik pali hm okazalo sie ze modoł tez padl 350 no myslimy koniec akurat poczatek dopiero zapalil patrzymy niema swiatel wszystkie zarowki popalone aha dobra zarowki niedrogie ale ku...... wa zegary niedzilaja spalone w poniedzielek skladamy ciekawo czy na tym koniec niebede ceny konicowej pisał przyjechal kolega ktory jezdzi wiecej odemnie natym samym to niemogła uwierzyc juz mysli ze cos musi zrobic bo jak mu to w chorwacj sie stanie wozi ze soba regulator i takie tak ale oco chodzi reasumojac od regulatora sie zaczelo koledzy jak przeczytałes jak masz taki regulator zwykly zalany odrazu ic kup porzadny zchlodzeniem bo podobna pzrygoda cie czeka byle jak najblizej chalupy
O mój boże, modoł
Ja nie rozumiem o co chodzi w ogole w tym poscie - ps witajcie na forum (pierwszy post)
honda varadero 2000..

Awatar użytkownika
Neno
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 224
Rejestracja: sob mar 01, 2014 8:24 pm
Marka motocykla: Yamaha
Model: XT660R
Rocznik: 2005

Re: ciekawa usterka z elektryka zaczelo sie od regulatora

#18 Post autor: Neno »

wander pisze:ps witajcie na forum (pierwszy post)
Witaj.

Artur "Pyton"
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 440
Rejestracja: czw lut 28, 2013 4:17 pm
Imię: Artur
Marka motocykla: BMW
Model: R 1200 GSA
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Puławy

Re: ciekawa usterka z elektryka zaczelo sie od regulatora

#19 Post autor: Artur "Pyton" »

Witaj, zapraszamy do działu powitalnia - tam jest odpowiednie miejsce na przywitanie - a i odzew będzie większy :)
A co do postów kolegi Oscara to wyluzujcie i popatrzcie na swoje błędy, najłatwiej jest krytykować a przecież można pogonić trochę szarych komórek i wszystko stanie się jasne :))

oskar
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: pt sie 23, 2013 9:17 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2002

Re: ciekawa usterka z elektryka zaczelo sie od regulatora

#20 Post autor: oskar »

Witam Panowie odebralem viadero zonka patrzy przez ramie wic niebede pisał jle kosztowalo ALE GDYBYM WIEDZIAL wczesniej bym wymienil regulator moze sie powtarzam ale wymien jak masz orginalny na konkretny ja mam wsadzony hm jakis sportowy Piotrek mowl ze z nim niebedzisz juz mial klopotow zonka poszla do kuchni 1340 za wsio ku wa szkoda ale coz smak pasji kosztuje wale na bronholm szukam kolezanki na viaderku i wspulnego wyjazdu oj zonka wraca narzie pozdrawiam

matimatimati
Udaje motocyklistę
Posty: 107
Rejestracja: pn maja 13, 2013 7:48 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999

Re: ciekawa usterka z elektryka zaczelo sie od regulatora

#21 Post autor: matimatimati »

Zastanawiam się czy wskaźnik poziomu ładowania uchroniłby Kolegę przed wydatkiem 1340zł. Czy to było odłożone w czasie i się pierdo... już od jakiegoś czasu ( co pokazałby taki woltomierz ) czy raz a dobrze w jednej sekundzie poszłoooo.

oskar
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: pt sie 23, 2013 9:17 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2002

Re: ciekawa usterka z elektryka zaczelo sie od regulatora

#22 Post autor: oskar »

Tez kolego nad tym sie zastanawiam i podobne pytnie zadalem mechanikowi on na to tak voltomierz by pokazal ze ladowanie nagle idzie do gory srednia jest 14 volt a umnie musialo byc z 50 ze wszystko popalilo reasumojac jakbym zobaczyl i podrodze nibylo dziewczyn lub innych pokus do nipatrzenia nazegary bym zatrzymal sie i modol uratowal z zegarami hm. Tak mysle ale jest tutaj wiecejmodrzejszych chlopakow i naprawde znaja sie moze PAnowie co WY otym sadzicie urtowal by z 500 chociaz stow

Awatar użytkownika
Neno
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 224
Rejestracja: sob mar 01, 2014 8:24 pm
Marka motocykla: Yamaha
Model: XT660R
Rocznik: 2005

Re: ciekawa usterka z elektryka zaczelo sie od regulatora

#23 Post autor: Neno »

Udało mi się na omawiany woltomierz uzyskać jedynie 10% rabatu.
Ja z braku czasu nie podejmę się realizacji zamówienia. Kontakt do producenta oczywiście udostępnię - zresztą jest na allegro, można pisać i próbować wywalczyć coś więcej. Warunkiem rabatu jest zakup min. 10 kpl.
Sam bym się podłączył pod zamówienie bo potrzebuję regulatora mocy, który mi gdzieś zaginął zanim zdążyłem go zamontować ;(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”