Szkiełka w zegarach?

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Chaszek16
Uczy się jeździć
Posty: 69
Rejestracja: ndz sie 12, 2012 2:49 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD01
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Tarnów

Szkiełka w zegarach?

#1 Post autor: Chaszek16 »

Dobry wieczór :) Mam pytanie odnośnie szkiełek w zegarach w Hodzie Varadero 1000 SD01 z 2000 r. Chyba od słońca albo ktoś życzliwy lutną mi w lewe szkiełko od zegarów i popękało. Próbował ktoś to kiedyś wymienieć?


Np. na coś takiego
http://sprzedajemy.pl/szklo-wypukle-do- ... urce=right

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Szkiełka w zegarach?

#2 Post autor: Nuno »

Kolego mi też pękło ( samo z siebie ) i trochę obczajałem temat. Szkiełko jest nierozbieralne, więc musisz znaleźć szpeca który je wytnie i estetycznie wklei. Ja nie znalazłem i jeżdżę z pękniętym, zmieniłem jednak tarcze na białe i prawie nie widać :)
Inna opcja to nowe zegary ale to już są poważne sumy :(
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Chaszek16
Uczy się jeździć
Posty: 69
Rejestracja: ndz sie 12, 2012 2:49 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD01
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Tarnów

Re: Szkiełka w zegarach?

#3 Post autor: Chaszek16 »

I tak będę musiał rozebrać motocykl więc opatrzę sprawę czy jest możliwość wymiany tych szkiełek. Chce założyć szkiełka wypukłe (ze szkła) chyba o gr. 2 lub 3 mm ale boję się że właśnie te stare trzeba na żywca wybić i gdyby się nie udało założyć nowych to zostanę z palcem w... nosie ;)

jedrek1000f
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: sob maja 17, 2014 4:02 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V Varadero
Rocznik: 2002

Re: Szkiełka w zegarach?

#4 Post autor: jedrek1000f »

Widzę że nie tylko ja mam pęknięte szkiełko w lewym zegarku tzn prędkościomierzu nawet rozbierałem te zegary żeby obczaić czy się da wymienić ewentualnie to szkiełko ale doszedłem do wniosku po rozbiórce że skoro nie przecieka ani nie paruje od wewnątrz to lepiej będzie jak to zostawię w spokoju ewentualnie wymienię cały przód zegarów ale jak zobaczyłem ceny to olałem to ciepłym moczem ;D i póki nie przecieka to tak już zostanie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”