czujnik przebiegu - gdzie szukać?

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
syku
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 166
Rejestracja: pt sty 23, 2015 7:06 pm
Imię: Sylwek
Marka motocykla: suzuki
Model: gsx-1250fa
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Warszawa

czujnik przebiegu - gdzie szukać?

#1 Post autor: syku »

Witam
potrzebuję wpiąć się do czujnika przebiegu.
mam manuala opisanego jako do XL1000V (w nazwie pliku mam Varadero SD02_Service Manual)
czy może mi ktoś prosto wyjaśnić gdzie jest i jak się do niego najłatwiej dostać (nie chodzi mi o sam czujnik a kabel z jego sygnałem)

Sorki za chaotyczne informacje ale to nie mój motocykla a kolegi, a szukam tego czujnika aby wpiąć się w sygnał który wykorzystuję w olejarce łańcucha.

Mam w manualu opis - ale potrzebuje "łopatologicznego wyjaśnienia" bo nie chcę koledze rozkładać moto na składniki pierwsze (sam jeżdżę na gsxf'ie więc widerko dla mnie to czarna magia)

Sylwek

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: czujnik przebiegu - gdzie szukać?

#2 Post autor: james »

W serwisówce do SD01 (musisz ją znaleźć we własnym zakresie) masz rysunek na stronie 376 (neutral switch). Obstawiam, że Honda nie zmieniła położenia tego elementu w nowszych wersjach - znajduje się poniżej osłony przedniej zębatki.

Awatar użytkownika
syku
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 166
Rejestracja: pt sty 23, 2015 7:06 pm
Imię: Sylwek
Marka motocykla: suzuki
Model: gsx-1250fa
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: czujnik przebiegu - gdzie szukać?

#3 Post autor: syku »

żeby nie było że nie szukałem

Sygnał z czujnika jest identyczny jak w bandicie 0 lub 5V na czujniku przebiegu
Ale jest o tyle lepiej że ten sygnał dostępny jest zarówno przy czujniku jak i przy komputerze (idzie od czujnika do ECU), w bandicie niestety tak nie jest
(sorki za odwołanie do bandita - ale gsxfa to bandit w innej obudowie)
U mnie sygnał z czujnika idzie bezpośrednio do zegarów a na komputerze jest informacja w postaci zakodowanej. We viaderku mogę się wpiąć albo w czujnik albo w kable A4 i B25 (strona 5-21 lub w numeracji stronami 113 strona)

Proszę o wyrozumiałość - mam się dobierać do moto którego nie znam, a może jest ktoś kto podpowie mi coś takiego w stylu: "bandit lewa owiewka pomiędzy bakiem a silnikiem i siedzeniem, czarno-różowy kabel to sygnał)

http://zapodaj.net/a296810fe10fc.jpg.html

http://zapodaj.net/6cfa930ddcb62.jpg.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”