A taki sobie mały polski wypadzik...

Opisy, zdjęcia, linki z podróży w 2015 roku
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

A taki sobie mały polski wypadzik...

#1 Post autor: TomekJ »

"Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy." A że pustki tutaj, więc wyskoczę przed orkiestrę i zanim inni pochwalą się motocyklowymi wyjazdami do Zimbabwe, Laosu i Patagonii, to powiem, że przez ostatnie kilka dni obrysowywałem sobie w pojedynkę na moim małym wiaderku południową granicę Polski. Oczywiście nie całą, tylko sudecką połowę i nie po drogach wojewódzkich, ale po drogach zadupiastych tam, gdzie tylko się dało. Była kopalnia uranu, Autostrada Sudecka, Góry stołowe, a nawet rodzinne zapylone strony Waldemana. Dupa ciągle jeszcze boli, ale było zarąbiście no i "pękło" prawie 1200 km. :) A na wrzesień będzie połówka karpacka. :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

Awatar użytkownika
Endriusza
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 98
Rejestracja: czw gru 19, 2013 8:35 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Grudziądz

Re: A taki sobie mały polski wypadzik...

#2 Post autor: Endriusza »

Z Twoimi fotografiami samorządy powinny Cię zatrudnić do reklamy tych terenów. Nie ważne gdzie, ważne czerpane z tego radości. U "nas" często jest piękniej tylko może mniej "prestiżowo" i mniej "egzotycznie". Wcześniej spacerowałem też po tych terenach z plecaczkiem (na plecach - chociaż ten z motocykla też ze mną był) :)
Zaczerpnięte z forum rowerowego - Zapytanie: Panowie boli mnie d... podczas jazdy, co zrobić? Odpowiedź: Załóż siodełko [:DD]
P.S. Jak oceniasz praktycznie tą panoramiczną wkładkę do luterka?

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: A taki sobie mały polski wypadzik...

#3 Post autor: TomekJ »

No niestety d... bolała z każdym dniem coraz bardziej, choć każdą okazję wykorzystywałem do jej odciążenia. Musze coś z tym zrobić, bo przy dystansach 300+ to jest naprawdę i na bardzo serio problem. A jeśli chodzi o lusterka panoramiczne - już gdzieś pisałem, że kupiłem je, bo w fabrycznych lusterkach byłem w stanie widzieć tylko moje ramiona. Panoramiczne poprawiły nieco sytuację (i bezpieczeństwo), ale bardzo, naprawdę bardzo przekłamywały perspektywę i odległość od pojazdu za mną. Natomiast gdy udziergałem sobie te przedłużki z kawałka aluminium, wszystko jest w najlepszym porządku, tzn. widzę wszystko tak, jak trzeba i do tego stopnia dobrze, że zastanawiam się nad zdjęciem tych lusterek panoramicznych. I to, że dotąd ich nie zdjąłem, wynika tylko i wyłącznie z wrodzonego lenistwa ;)
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

PRZEMAS88
Rekrut
Posty: 48
Rejestracja: sob paź 11, 2014 5:33 pm
Imię: Przemek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Gdańsk

Re: A taki sobie mały polski wypadzik...

#4 Post autor: PRZEMAS88 »

Super, widoki warte zobaczenia....w ile czasu ta traska ?

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: A taki sobie mały polski wypadzik...

#5 Post autor: TomekJ »

Pierwszego popołudnia trasa dojazdowa przez Głubczyce, Paczków, Otmuchów w okolice Złotego Stoku.
Drugiego od rana: Lądek, Międzygórze, "autostradą" aż do Kudowej (najgorszy odcinek stracił trochę urok, bo jest właśnie prawie odremontowany), Drogą Stu Zakrętów do Radkowa i Nowej Rudy, przez Mieroszów i Lubawkę do Kowar, Karpacza i Szklarskiej, nocleg w okol. Świeradowa.
Trzeci dzień - pętla: przez Zawidów do Bogatyni, objazd kopalni (niestety most pod Turoszowem zamknięty, trza się było cofać) i powrót "górą": Lubań, Lwówek Śląski, Złotoryja, Jawor, Świdnica, nocleg pod Dzierżoniowem.
Czwarty dzień (do południa) - powrót: Strzelin, Grodków, Niemodlin, Krapkowice, Strzelce Opolskie, Tarnowskie Góry.
Trasę sobie wykoncypowałem tak, żeby było jak najwięcej potencjalnie ciekawych miejsc do obejrzenia (zamki itp.) - nie wszystkie dałem radę zaliczyć, ale i tak warto było. Poza tym największą frajdą była jazda bardzo poranna po totalnie pustych drogach - widoki trafiały się naprawdę przepiękne. Zabawnie wspominam jazdę przez miasto, które powitało mnie dywanikiem z płatków róż (wcześniej przeszła procesja :D ) Poza tym z innych atrakcji sporo inwentarza się pętało po asfalcie (owce i krowy), dziczyzny wyskakującej pod koło też nie brakło. Ale najbardziej niesamowite były dwa drogowe spotkania z wężami.

Honda sprawowała się bez zarzutu poza wspomnianym gryzieniem mnie w tyłek. Spalała po górach w granicy 3,6 litra. Jazda po bocznych drogach niestety bywała upierdliwa, bo w tych drogach jakość dziur zdecydowanie przewyższa jakość asfaltu ;) Czasami jazda 50-ką była prawdziwym wyzwaniem :) Rzadko miałem okazję "przycisnąć", ale nie o to w tej wycieczce mi chodziło. Był to mój pierwszy taki kilkudniowy wyjazd i chciałem sprawdzić, jak mi wszystko wyjdzie organizacyjnie. Doświadczenie okazało się wręcz bezcenne z punktu widzenia takiego jak ja laika.
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 826
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: A taki sobie mały polski wypadzik...

#6 Post autor: waldeman »

TomekJ pisze:a nawet rodzinne zapylone strony Waldemana.
Oj tam , oj tam , ponoć pył który jest widoczny , jest nie szkodliwy . Można go odkaszlnąć ;( Szkoda że się nie odezwałeś będąc w pobliżu , przemyciłbym ciebie na czeską stronę , lub poprowadził pasem granicznym , ścieżką dawnego WOP-u . Do tego cały czas masz u mnie porządną flaszkę za instrukcję :)) oraz moją wersję GPS-u , czyli mapę z zaznaczonymi , możliwymi przejazdami . Wycieczki tylko tobie pozazdrościć i oczywiście pogratulować pomysłu.
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: A taki sobie mały polski wypadzik...

#7 Post autor: TomekJ »

No sorki, szczerze mówiąc miałem nawet taką chęć, ale plan miałem nazbyt napięty (to zresztą jest jedna z rzeczy do poprawki na przyszłość: inaczej, czyli: na spokojniej rozplanować przejazdy). A pył faktycznie był makabryczny... Widok z góry na "smog" nad okolicą daje do myślenia.

A przy okazji wybacz pytanie, ale nie mogę się aż powstrzymać: jak się żyje w takiej - raz jeszcze przepraszam - enklawie ? W sensie: ja wiem, że Schengen itd., ale jednak tam praktycznie poza Bogatynią nie ma nic, a w okolicy co najwyżej Zgorzelec...
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 826
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: A taki sobie mały polski wypadzik...

#8 Post autor: waldeman »

W Bogatyni żyje się całkiem fajnie , mimo że okolica to taka wielka dziura :)) Do wszystkiego można się przyzwyczaić , a dziura daje mi środki na życie. Dla mnie , w tej "enklawie " jest prawie wszystko co jest mi potrzebne do szczęścia , rodzina , przyjaciele i znajomi . Do tego Schengen to dla nas coś zupełnie innego niż dla większości , na przykład możliwość spaceru lub jazdy motocyklem na przełaj , polnymi ścieżkami . Naprawdę nie jest tak źle jak wygląda .
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: A taki sobie mały polski wypadzik...

#9 Post autor: TomekJ »

waldeman pisze:Dla mnie , w tej "enklawie " jest prawie wszystko co jest mi potrzebne do szczęścia , rodzina , przyjaciele i znajomi .
Ładnie powiedziane :)
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z podróży - 2015”