Wyciek paliwa ................

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
BAJO
Udaje motocyklistę
Posty: 106
Rejestracja: czw paź 03, 2013 9:05 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2000

Wyciek paliwa ................

#1 Post autor: BAJO »

WITAM.Panowie podczas pierwszej (wiosennej) przejażdżki zauważyłem ze cieknie mi paliwo z wężyków odpowietrzających pod silnikiem (dokładnie z jednego i tylko wtedy gdy pracuje silnik) po powrocie paliwo przestało cieknąć,czy ktoś coś wie od czego mogło to być , dodam ze zimą wymieniałem styki pompy paliwa i filtr paliwa. Proszę o opinie bo w kwietniu szykuje mi się dłuższy wyjazd i nie chciałbym mieć niespodzianek po drodze .Mam nadzieję ze problem nie powróci a ,ale w razie W to będę wiedział od czego zacząć.

seebst
Udaje motocyklistę
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 1:26 pm
Imię: S
Marka motocykla: S
Model: B
Rocznik: 2
Lokalizacja: ea

Re: Wyciek paliwa ................

#2 Post autor: seebst »

A nie miałeś przypadkiem pełnego baku paliwa? Ja u siebie jak zalałem pod sam korek, to taką samą sytuację miałem, też po chwili zaczęło paliwo tym wężykiem lecieć, gdy moto stał na bocznej stopce. Ale po chwili przestało.

BAJO
Udaje motocyklistę
Posty: 106
Rejestracja: czw paź 03, 2013 9:05 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2000

Re: Wyciek paliwa ................

#3 Post autor: BAJO »

Miałem z 2 cm.luzu od korka,ale ciekło tylko na włączonym silniku.

seebst
Udaje motocyklistę
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 1:26 pm
Imię: S
Marka motocykla: S
Model: B
Rocznik: 2
Lokalizacja: ea

Re: Wyciek paliwa ................

#4 Post autor: seebst »

Widocznie wytworzyło się jakieś większe ciśnienie w baku, co spowodowało zwiększenie objętości paliwa, i jego nadmiar spłynął tym wężykiem. Zatem bez obawy, następnym razem troszkę mniej lej paliwa. Objaw jak najbardziej normalny, brak powodów do obaw.

BAJO
Udaje motocyklistę
Posty: 106
Rejestracja: czw paź 03, 2013 9:05 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2000

Re: Wyciek paliwa ................

#5 Post autor: BAJO »

Ok.dzięki za pomoc :)

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Wyciek paliwa ................

#6 Post autor: płock1964 »

BAJO pisze:WITAM.Panowie podczas pierwszej (wiosennej) przejażdżki zauważyłem ze cieknie mi paliwo z wężyków odpowietrzających pod silnikiem (dokładnie z jednego i tylko wtedy gdy pracuje silnik) po powrocie paliwo przestało cieknąć,czy ktoś coś wie od czego mogło to być , dodam ze zimą wymieniałem styki pompy paliwa i filtr paliwa. Proszę o opinie bo w kwietniu szykuje mi się dłuższy wyjazd i nie chciałbym mieć niespodzianek po drodze .Mam nadzieję ze problem nie powróci a ,ale w razie W to będę wiedział od czego zacząć.
Sprawdziłbym zaworki iglicowe w gaźnikach.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Jimi
Udaje motocyklistę
Posty: 164
Rejestracja: wt lut 02, 2016 10:33 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda XLV 1000
Model: SD01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Wyciek paliwa ................

#7 Post autor: Jimi »

Mogł się zawiesić pływak w gaźniku i zaworkiem ucieka tak jak kolega przedmówca słusznie zasugerował. Silnik pracuje normalnie? Posłuchaj czy pompa nie pracuje cały czas.
Honda XL 1000, H-D FLSTF EVO, SAM ZAP 1200 x 2, Dniepr Mt9

Awatar użytkownika
atego815
Uczy się jeździć
Posty: 85
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 10:21 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: 1000 SD1
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczólki k/Gdanska

Re: Wyciek paliwa ................

#8 Post autor: atego815 »

Czy może jest tutaj autor tego filmiku?
A może ktoś jednoznacznie to zdiagnozował? Mam to samo... Na pracującym leje się z wężyka...
https://www.youtube.com/watch?v=_aPvkMt3kAY
Gdy jeżdżę, to myślę...Boję się myśleć, co będzie gdy przestanę...

Awatar użytkownika
vaaks
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 679
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:23 pm
Imię: Władysław
Marka motocykla: SUZUKI
Model: DL 650
Rocznik: 2017
Lokalizacja: PWL

Re: Wyciek paliwa ................

#9 Post autor: vaaks »

Jeżeli to gaźnikowiec, to jest to przelew z gaźnika - za wysoki poziom. Przyczyny - zaworek, pływak/i (nie wiem czy 1 czy 2 bo mam wtrysk).
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Wiek to tylko liczba
------------------------------------------------------------------------

Były:
Varadero 1000
Drag Star 1100
Drag Star 650
Jawa 250

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Wyciek paliwa ................

#10 Post autor: james »

Jednoznacznie to trudno cokolwiek zdiagnozować. Wygląda to faktycznie na problem z gaźnikami. Jest on spotykany, gdy w komorze pływakowej znajdują się zanieczyszczenia od paliwa lub gdy ktoś spuszcza benzynę na zimę (pływak potrafi się zawiesić). Oczywiście pomijamy efekt eksploatacji sprzętu.

Proponuję zrzucić bak lub go podnieść na ramce serwisowej i popukać delikatnie w komorę pływaka, zarówno przedniego jak i tylnego gaźnika. Jeśli to nie załatwi sprawy to pozostaje oddanie do serwisu, najlepiej razem z czyszczeniem ultradźwiękami. Jakość paliwa jest różna i zazwyczaj samo czyszczenie już rozwiązuje wiele problemów z układem zasilania.

Możesz też sam przeserwisować gaźniki, ale jest problem z dostępem do części - Honda oferuje tylko zestawy, a nie pojedyncze części (tu głównie chodzi mi o o-ringi). Ceny są w niektórych przypadkach zabójcze...

Awatar użytkownika
atego815
Uczy się jeździć
Posty: 85
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 10:21 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: 1000 SD1
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczólki k/Gdanska

Re: Wyciek paliwa ................

#11 Post autor: atego815 »

Wydaje się że temat ogarnięty... Mimo że w dziwny sposób, dla mnie niezrozumiały...
Zgadzam się że to prawdopodobnie iglica pod pływakiem. Może nie domykać, coś podeszło i nadmiarem będzie wylewać...
Jednak u mnie zauważyłem dziwną prawidłowość .
Miałem porozpinaną linię paliwową... bak, pompa, węże. Po poskładaniu wszystkiego, zaczął się wyciek właśnie z nadmiaru. Dokładnie jak pokazuje film.
Kombinowałem, szukałem, przyczyny. Znowu część porozpinałem, zdjąłem bak. W pewnym momencie coś mi przyszło do głowy , dmuchnąłem w powrót. powietrze.Swobodnie gdzieś uchodziło. Znalazłem po drugiej stronie moto, zakończenie linii nadmiaru. To swobodnie wiszący, otwarty wężyk. Zatkałem go na chwilę i ponownie dmuchnąłem.. Paliwo wylało się z gaźników. z komór pływakowych. Odpaliłem moto, o dziwo przestało wyciekać z wężyka nadmiaru. Ucieszyłem się że pewnie paproch gdzieś był który wszystko psuł. Więc poskładałem, wszystko na cacy. odpalam, i znowu się leje.... :(
Ponownie szybka operacja zatkania drugiego końca, dmuchnięcie ustami w nadmiar i po chwili przestało lecieć.
Zacząłem się zastanawiać, że może to jednak nie paproch, a jakaś prawidłowość. Trzeba gdzieś ciśnienie wyrównać? Coś odpowietrzyć?? Dziwne...
W każdym razie, zrobiłem dzisiaj ze 150 km, męczyłem moto na wszystkie sposoby, i ani kropelki z wężyka..:)
Wężyk nadmiaru to 22 natomiast druga strona, ten który na chwilę zatkałem, to 20..
Załączniki
61_1172402593.jpg
61_1172402593.jpg (97.6 KiB) Przejrzano 10187 razy
Gdy jeżdżę, to myślę...Boję się myśleć, co będzie gdy przestanę...

Awatar użytkownika
Markuskl
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 147
Rejestracja: pn maja 23, 2011 9:10 pm
Lokalizacja: Rawicz

Re: Wyciek paliwa ................

#12 Post autor: Markuskl »

Cześć Koledzy
Czy ktoś jednoznacznie przećwiczył temat z wyciekiem paliwa przez wężyk odpowietrzający. U mnie po dość długiej przerwie, po odpaleniu Viaderka zaczęło się lać z powyższego wężyka. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
JarekS
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 296
Rejestracja: ndz wrz 15, 2019 8:24 pm
Imię: Jarek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Świecie / Lünen

Re: Wyciek paliwa ................

#13 Post autor: JarekS »

Przejrzyj temat „Kapie z pod motoru po zatankowaniu” może znajdziesz tam odpowiedz na twoje pytanie. Ja znalazłem.
Uważaj na głos w Twojej głowie, który mówi, że nie dasz rady - łże skurwysyn.

~ Jakub Żulczyk

Awatar użytkownika
Markuskl
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 147
Rejestracja: pn maja 23, 2011 9:10 pm
Lokalizacja: Rawicz

Re: Wyciek paliwa ................

#14 Post autor: Markuskl »

Dzięki za podpowiedź, ewidentnie kapie z wężyka przelewowego który prowadzi do gaźnika, przed samym gaźnikiem jest trójnik i tam się rozdziela na na obydwa. Dzisiaj wypróbowałem metodę kolegi z postów wyżej i dmuchnąłem w wężyk, coś myknęło i na razie się nie leje. Wyglądało tak jak by się pływak zawiesił. Moto pracowało przez 1/2h i na razie nic nie ciekło. Może będę mógł zapomnieć o temacie [:DD] , jak nie dam do czyszczenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”