Honda Varadero 125 Proszę o Pomoc :)

Wiadomość
Autor
Kajtexxx
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 3:26 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Honda Varadero 125 Proszę o Pomoc :)

#1 Post autor: Kajtexxx »

Witam, wiem że jest wiele tematów na ten temat ale szukam już drugi tydzień i nic nie znalazłem... Mam zamiar kupić sobie w tym roku motor i mam dwa na oku, a mianowicie: Honda Varadero 125 lub Aprilia rs 125.
Honda jest dla mnie o tyle ważniejsza, że jest czterosuwem co daje jej bardzo ładny dźwięk zato ma minus, ponieważ ma mały v-max ;/ i tylko 15km... Dlatego zwracam się z pytaniem. Czy istnieją jakieś sposoby aby wyciągnąć z niej więcej koni poprawiając v-max?? Ceny nie grają roli, czy są jakieś części tuningowe do silnika lub coś takiego? proszę o szybką odpowiedź, z Góry dziękuję Kajtexxx.

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: kolim »

Witam :)

Z tego co wiem Krzesiek sie dowiadywał o to... ale nie wiem czy sie czegos dowiedział...pewnie we wtorek Ci odpisze :D
Obrazek

Kajtexxx
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 3:26 pm
Lokalizacja: Częstochowa

#3 Post autor: Kajtexxx »

Bym był wdzięczny, ponieważ ten motor jest zajebisty ale jego moc mnie troszkę odpycha ;/ a jak istnieją sposoby na tuning to biorę odrazu ;)

Awatar użytkownika
YACCO1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 230
Rejestracja: wt lut 01, 2011 5:57 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: XL1000V
Rocznik: 2000
Lokalizacja: wrocław

#4 Post autor: YACCO1 »

.... do motoru trzeba czuć respekt .....
... nie zawsze wybacza błędy ....
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
maćko
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 14
Rejestracja: pt paź 01, 2010 11:04 pm
Lokalizacja: Mosina

#5 Post autor: maćko »

YACC01 nie chodziło o ofertę tylko o możliwość tuningu i po pierwsze ten egzemplarz jest po konkretnych przejściach - wniosek z opisu,
po drugie - za tyle to mogę swoją oddać a jest w o wiele lepszym stanie, ale nie o to chodzi.

Kajtexxx z tego co szukałem po necie, to do tego moto nie ma nic konkretnego do tuningu (cylindry itp.).
Jedyne co można łatwo zdobyć to wydech ale osiągniesz jedynie zajefajny dźwięk jak na 125 cccm i odczucie lepszego zbierania w dolnym zakresie obrotów. Pozostaje jeszcze typowe poprawianie fabryki, czyli polerka kanałów dolotowych/wylotowych w głowicy, planowanie głowicy i inne takie tam :lol: , choć trudno powiedzieć czy w ogóle warto :?: :?: :?: .
Swoją drogą też brakuje mi dosłownie paru KM, żeby uzyskać prędkość przelotową 100-110 km/h i nie kręcić go na max obrotach (zmiana przełożenia) i niestety jeżeli nie znajdę na to rozwiązania, będę rozważał zmianę moto - poza tym we dwie osoby przy 80 km/h nie ma co się brać za wyprzedzanie, bo jest mizernie.

Pozdrawiam

Kajtexxx
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 3:26 pm
Lokalizacja: Częstochowa

#6 Post autor: Kajtexxx »

Dzięki :) Chodzi mi o to że jak już kupie to robię wszystko co możliwe i nie ważne za ile tylko muszę wiedzieć co mogę zrobić, aby nie trzeba go było katować na wysokich obrotach i żeby jechał trochę szybciej. Zastanawia mnie tylko czemu ma na zegarze 140 km/h jeżeli nie ma możliwości aby tyle wyciągnąć. bardzo mi zależy na tym motorze ale nie chcę żeby podczas wyprzedzania przy 100 km/h brakło mi mocy ;D Motor mi będzie potrzebny do jazdy do szkoły i po prostu dla przyjemności ;D A co sądzicie ogólnie o tym motorze bo widzę że ma go kilku z was?? Jeżeli ktoś zna jakieś sposoby na podniesienie mocy to prosiłbym aby napisał ;) A wiecie może czy są jakieś mocniejsze cylindry do tego motoru ?

Awatar użytkownika
Michał_P
Udaje motocyklistę
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 27, 2010 9:21 pm
Lokalizacja: Zgierz - k. Łodzi

#7 Post autor: Michał_P »

Dokładnie tak jak Maćko mówi, nie ma możliwości podniesienia mocy o jakieś 5KM. Jeżeli masz zamiar jeździć tylko TYLKO po mieście to bierz Aprilię. Przy 100km/h można wyprzedzać pod warunkiem, że:
1. Na drugim pasie nikogo nie ma w odległości 1000m,
2. Na przeciwnym pasie jest pobocze ( to sie zawsze jakoś wciśniesz),
3. Nie wieje Ci mocno wiatr,
4. Na 4-ce ciągniesz do 13 tys. obrotów (generalnie do odcięcia) i dopiero zapinasz 5-kę
5. Masz zamkniętą szybę od kasku. (Mniejsze siły oporu powietrza)

O wyprzedzaniu tira na autostradzie zapomnij... Miałem taką sytuację, że podczas wyprzedzania tira przy 120km/h tir zaczął przyspieszać jak mnie zauważył, a ja nie miałem już mocy żeby wyprzedzać. Za mną zaczęły się czołgać jakieś 5 samochodów, które zaczęły na mnie trąbić (w sumie się nie dziwię). W końcu brat wyprzedził tira i przyhamował przednim i dopiero zwolnił. Oczywiście okazało się, że to kutas z Litwy :evil:

Reasumując do jazdy po mieście kupuj RS-a, a jeśli chcesz trochę po emerycku jeździć (ale wygodnie) to kup Viadro.
Niesztuka uciec, kiedy w dupie sztuciec!

Kajtexxx
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 3:26 pm
Lokalizacja: Częstochowa

#8 Post autor: Kajtexxx »

Więc chyba na RS-kę się zdecyduję ;/ chyba że Cagiva Raptor ale to podobno małe strasznie jest ;D Dzięki za wypowiedzi ;)

Awatar użytkownika
YACCO1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 230
Rejestracja: wt lut 01, 2011 5:57 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: XL1000V
Rocznik: 2000
Lokalizacja: wrocław

#9 Post autor: YACCO1 »

chodziło mi że w opisie jest napisane "odblokowany"
zadzwoń do gościa i spytaj się co i jak odblokował.
i co to zmieniło w osiągach
.... do motoru trzeba czuć respekt .....
... nie zawsze wybacza błędy ....
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
maćko
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 14
Rejestracja: pt paź 01, 2010 11:04 pm
Lokalizacja: Mosina

#10 Post autor: maćko »

YACCO1 odblokowana w tym przypadku znaczy, że ma moduł zapłonowy pozwalający uzyskać prędkość ok. 120 km/h, a zablokowany pozwala na ok. 80-85 km/h (mam jeden i drugi moduł). Zablokowana wersja jest wypuszczana na kraje, gdzie oprócz pojemności, mocy i stosunku mocy do masy motocykla wymagana jest ograniczona prędkość max. aby spełnić wymogi dla prawa jazdy dla małolatów (u nas A1)- w moim przypadku moto z byłej III Rzeszy :twisted: V max 85 km/h.

Pozdrawiam

marcin33
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 11, 2017 4:36 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2010

Re: Honda Varadero 125 Proszę o Pomoc :)

#11 Post autor: marcin33 »

Fachową, rzetelną diagnostykę robią w JMG -http://jmgmotocykle.pl. Blisko do nich nie miałem, ale opłaciło się jechać. Już wiem skąd taki spadem mocy w moim Kawasaki. Poprawili parametry w końcu mogę jeździć jak za dawnych lat. Motocykl szybuje po jezdni, zdecydowanie mi się moment obrotowy poprawił rozpędzam się tak jak kiedyś gdy sprzęt był dużo nowszy.

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: Honda Varadero 125 Proszę o Pomoc :)

#12 Post autor: next22 »

marcin33 pisze:Fachową, rzetelną diagnostykę robią w JMG -http://jmgmotocykle.pl. Blisko do nich nie miałem, ale opłaciło się jechać. Już wiem skąd taki spadem mocy w moim Kawasaki. Poprawili parametry w końcu mogę jeździć jak za dawnych lat. Motocykl szybuje po jezdni, zdecydowanie mi się moment obrotowy poprawił rozpędzam się tak jak kiedyś gdy sprzęt był dużo nowszy.
No rzeczowa wypowiedz :) :) :) A świstak siedzi i zawija w te sreberka
Tak jak wszyscy piszą Varadero nie nadaje się do pałowania od świateł do świateł
i nie ma żadnej rozsądnej opcji na tuning i przeróbki
Kup coś w dwusuwie będzie to jechać o niebo lepiej a i silnik bardziej podatny na przeróbki
A w sercu zawsze XL600V :)

Tomekkk1992
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 12, 2017 10:49 pm
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2001

Re: Honda Varadero 125 Proszę o Pomoc :)

#13 Post autor: Tomekkk1992 »

Witam
to i ja mam pytanie jak już o blokadach jest rozmowa , nabyłem na dniach hondzie varadero 125 a jako ze z Niemiec to tablic nie ma jeszcze i nie mogę jeździć po ulicach ale mam pytanie bo podobno w Niemczech blokowali je i jak mam w dokumencie motoru czyli Brief niemiecki napisane w rubryce prędkość 110km/h to jest zablokowana czy nie?? , sprawdziłem tez moduł i jest KPCA M51B.

Pozdrawiam

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: Honda Varadero 125 Proszę o Pomoc :)

#14 Post autor: next22 »

Z niemcowni to raczej nie zablokowany :) ile masz koni w dowodzie ?
11kW (15KM) . to chyba max dla tego motorka
A w sercu zawsze XL600V :)

Tomekkk1992
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 12, 2017 10:49 pm
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2001

Re: Honda Varadero 125 Proszę o Pomoc :)

#15 Post autor: Tomekkk1992 »

tak 11KW pisze , i punkcie o predkosci ze 110km/h i to wszystko jest podane w domkunecie od motorku to chyba nie jest zablokowana

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”