Wydech

Tematy dotyczące przeróbek oraz zmian parametrów motocykla.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#181 Post autor: Przemek »

smutek pisze:
kolim pisze:
Gebels pisze:ciekawe, ale jeśli on jest w 100% przelotowy to rozumiem że nap...la jak z czołgu?
Jak z mojego Viadra ;-)
I mojego Dzika :D
Dłubałeś coś przy rurach? Będzie pielkielnie :twisted:
Ja na razie zostawiłem oryginały. Podoba mi się jak napier.....ją przy hamowaniu silnikiem :P
nieaktualne

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#182 Post autor: Czarny »

Będą inne niż wszystkie. :lol:

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#183 Post autor: smutek »

Przemek pisze:
smutek pisze:
kolim pisze:
Gebels pisze:ciekawe, ale jeśli on jest w 100% przelotowy to rozumiem że nap...la jak z czołgu?
Jak z mojego Viadra ;-)
I mojego Dzika :D
Dłubałeś coś przy rurach?
No jacha :D
wolny przelot by Edek
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Awatar użytkownika
KrzesieK
Udaje motocyklistę
Posty: 124
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 9:45 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Marki

#184 Post autor: KrzesieK »

Czarny pisze:
KrzesieK pisze:Pewnie ogień też zobaczysz :wink:
Myślałem o Flammer kit, ale wyrosłem!

Mam pytanie do kolegów którzy poprzerabiali wydechy:
Nie macie problemów z wysoką temperaturą, tzn czy nie ma ona wpływu na owiewki i kufry?
Przecież po założeniu akcesoryjnych wydechów zdejmujecie osłony termiczne.
Podejrzewam, ze taki wydech mniej się nagrzewa, ale....
Może zamówić wydechy z mocowaniem na oryginalne osłony?
Po przeróbce przez Edka nie zauważyłem niepokojących objawów z otoczenia kominów.Ni wydaje mi się żeby się bardziej nagrzewały.
Nie wiem czy to sugestia,ale po zmianie wydawało mi się że ma trochę lepszego kopa :wink:

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#185 Post autor: kolim »

Ale edek zostawia wszystkie oslony itd ;-) wiec nie ma problemow... Tez nie zauwazylem zeby wydechy sie bardziej grzaly czy cos takiego :)
Obrazek

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#186 Post autor: smutek »

Nie wiem dlaczego miały by się bardziej grzać. Przecież jeśli zrobisz wolny przelot to gorące spaliny nie krążą w puszczce . W moim dziki temperatura puszek spadła o połowę
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#187 Post autor: Czarny »

No właśnie tak mi sie wydawało, że temperatura powinna być niższa w akcesoryjnych.
No cóż zobaczymy co wyjdzie.

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#188 Post autor: Przemek »

smutek pisze:
Przemek pisze:
smutek pisze:
kolim pisze:
Gebels pisze:ciekawe, ale jeśli on jest w 100% przelotowy to rozumiem że nap...la jak z czołgu?
Jak z mojego Viadra ;-)
I mojego Dzika :D
Dłubałeś coś przy rurach?
No jacha :D
wolny przelot by Edek
:D :twisted:
Czy jakieś zmiany w mapach zapłonu w zwiazku z tym zaordynowaleś??? Czy nie ma wpływu?
nieaktualne

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#189 Post autor: smutek »

Trzeba po wymianie odpalic na postoju na ok 15 min . Komputer sam się wyreguluje , a jeśli chodzi o mapy to w serwisie powinni zrobić ci bezpłatne mapowanie od nowego modelu . Podobno jest trochę spokojniejszy przy starcie .
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#190 Post autor: Zimny »

smutek pisze:Trzeba po wymianie odpalic na postoju na ok 15 min . Komputer sam się wyreguluje , a jeśli chodzi o mapy to w serwisie powinni zrobić ci bezpłatne mapowanie od nowego modelu . Podobno jest trochę spokojniejszy przy starcie .



Oj nerwista ta Dziczyzna :shock: :shock: Smutnego aż strach się bać :wink:

Edzio
Rekrut
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 02, 2009 9:30 pm
Lokalizacja: Modlin Twierdza
Kontakt:

#191 Post autor: Edzio »

Koledzy prawidłowo wykonane akcesoryjne przeloty tak jak i moje przeróbki nie grzeją się prawie wcale bo są wypełnione coś na styl wełną mineralną a w końcu wełnę mineralną stosuje się w budownictwie i nie tylko jako izolację termiczną więc ona dobrze izoluje termicznie i nie pozwala się ciepłu przymykać w stronę ścianki zewnętrznej,ponad to w nowszych modelach z katem spaliny są znacznie cieplejsze bo temperaturę podnosi katalizator który w akcesoryjnych nie występuje a w moich przeróbkach jest usuwany .I tak jak kolega napisał spaliny w moich wylatują swobodnie z tłumika a nie krążą nagrzewając komin jak w seryjnych.

Chciałbym was koledzy z Mazowsza którzy przerabiali u mnie kominki poinformować że posiadam już ładne naklejeczki z nazwą edhaust i logo do naklejenia ,jeżeli jest ktoś zainteresowany naklejeniem mojego znaku firmowego na swoje tłumiki to zapraszam do odwiedzin w moim garażu –pierwsza para gratis w cenie przeróbki .Może przy okazii coś nagramy aby zainstalować w necie. Naklejki są podobne do tych ale na srebrnym odblaskowym tle i inaczej wygląda litera "d"

http://img130.imageshack.us/img130/5751/mg6940.jpg
EdHaust-Nie ilość a jakość decybeli się liczy-506436737

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#192 Post autor: smutek »

Ja już nakleiłem :D
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#193 Post autor: kolim »

musze pojechac do edzia po naklejke :P lans musi byc ;-)
Obrazek

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#194 Post autor: kolim »

Czy ma ktos viadro na wydechach remusa??

Kojarzy mi sie ze ktos o nich pisal ;)
Obrazek

juro13
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 8:40 pm
Lokalizacja: ZAKOPANE

Dzięki Czarny !!!

#195 Post autor: juro13 »

Dzięki Czarny!!! Od jakiegoś czasu śledzę to forum i w końcu odważyłem się wymienić kominy. Opcje były dwie: pierwsza to przeróbka u "Edzia" i druga iść przykładem Czarnego i zamówić w firmie KM-Malon. Wybór padł na Malona ze względu na podobne koszty (685zł z DB-killerkami i przesyłką) a oryginały zostają :) Efekt przerósł moje oczekiwania!!! Jakość wykonania pierwsza klasa. Banan z gęby do tej pory mi nie znikł :) Piękny basik i całkiem znośna głośność na DB-Killerach, a po ich usunięciu - O MAMO !!! CZAD !!! :twisted: Cała operacja wysłania i odbioru trwała od wtorkowego popołudnia do czwartkowego przedpołudnia, wieczorkiem montaż i......... wielka radość!!! Polecam niezdecydowanym!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”