Jaki regulator

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
przemek1337
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 08, 2024 12:00 am
Imię: Przemysław
Marka motocykla: Honda
Model: VARADERO
Rocznik: 2001

Jaki regulator

#1 Post autor: przemek1337 »

Witam jestem świezym uzytkownikiem Varadero, kupilem ten motocykl gdyz za 3 miesiące jedziemy Albanie. Z uwagi na wadliwosc regulatorow napiecia chce sie zabezpieczyc w zapasowy, ktory wezme ze soba. Czy ktos moglby mi podrzucić jakis link z konkretnym modelem ?

Motocykl to Honda Varadero XL 1000 SD01 Z 2001 roku

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki regulator

#2 Post autor: james »

Cześć, konkretnego linku do produktu nie wrzucę, ale postaram się doradzić. Jeśli szukasz sensownego regulatora, to weź Ducati Energia. Nowsze wersje podbijały nieco napięcie ładowania o ok. 0.1-0.2V w stosunku do tych starszych. "Wadliwość" oryginalnych regulatorów w Varadero wynikała głównie z trzech czynników - ich umiejscowienia (brak cyrkulacji powietrza), braku radiatora oraz zaniedbania właściciela.

Wybierając się w trasę sprawdź kilka kluczowych punktów, bo jeśli problem będzie gdzieś w instalacji to i kilka regulatorów nie wystarczy:
- kostka alternator-regulator (po lewej stronie pod bakiem, 3 żółte kable),
- kostka bezpiecznika głównego (pod siedzeniem),
- masa główna silnika (za tylnym kołem).
Warto to wszystko wyczyścić i przeserwisować sprayem do styków (Kontakt Spray 60 + WL + 61).

Jeśli masz czas, aby się trochę pobawić, to sprawdź też alternator (rezystancję oraz napięcie międzyfazowe). Instrukcja jest gdzieś na forum. Możesz też dodatkowo zamontować wentylator komputerowy na regulator napięcia (40x40 z tego co pamiętam) - na pewno trochę mu to pomoże :)

Swiezak
Uczy się jeździć
Posty: 66
Rejestracja: pn maja 18, 2015 4:50 pm
Imię: Pawel
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2001

Re: Jaki regulator

#3 Post autor: Swiezak »

Regulator najlepiej Ducati energia
Ja pod regulator dałem jeszcze pastę termoprzewodzaca i wiatraczek jakiś najtańszy i było spoko.

przemek1337
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 08, 2024 12:00 am
Imię: Przemysław
Marka motocykla: Honda
Model: VARADERO
Rocznik: 2001

Re: Jaki regulator

#4 Post autor: przemek1337 »

Dziekuje, za odpowiedz i za poswiecony czas. Na pewno zastosuje sie do wskazowek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”