Amortyzator skrętu do VFR800, 2008

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#16 Post autor: Konrad »

Pretor pisze:A da się to ustawić tak aby gwałtownie szybko machać kiera np. w terenie?
Z tego co czytałem dla motocykli enduro charakterystyka ustawienia jest zupełnie inna niz dla motocykli sportowo-turystycznych. Można ustalić amortyzację np do 20, 30 stopni na boki (odpowiednie siła tłumienia) a powyżej tego skrętu amortyzacja nie jest juz tak silna. Jacek wpadnij to pokaże ci jak to działa.

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#17 Post autor: Konrad »

Chciałbym sie podzielić moim spostrzeżeniami po powrocie z Jury:
sama droga dojazdowa do hotelu nie była najlepsza jak na mój motocykl natomiast z amortyzatorem nie stanowiła juz problemu, nawet specjalnie w zakrętach dodawałem gazu, fajna zabawa :lol:
Inne drogi szutrowe po których jeździliśmy, jak ta łącząca zamki w Mirowie i Bolimowie tez nie była żadnym problemem. Jedyne co nas ograniczało to skoki zawieszenia.

Jesli ktoś z Was ma luźna kaske to na prawde jazda z amortyzatorem i bez to tak jak chodzenie po deszczu w kaloszach lub w trampkach, da sie przejść ale nie jest to do końca wygodne.

Awatar użytkownika
Darekvw
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 8:20 am
Lokalizacja: Gdańsk

#18 Post autor: Darekvw »

A czy są takie amortyzatory skrętu do Varadero ?
Jawka 50, CZ 350, JAWA 350TS, długo nic Suzuki GSXF 600. Suzuki Bandit GSF650 S ,obecnie HONDA VARADERO XL 1000

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#19 Post autor: Konrad »

Darekvw pisze:A czy są takie amortyzatory skrętu do Varadero ?
Na 100% Ohlinsa, Scotta lub Hyperpro.

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#20 Post autor: zalmen3 »


Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#21 Post autor: Konrad »

zalmen3 pisze:Ja znalazlem cos takiego:
http://www.carpimoto.com/EN/Suspensions ... er-kit.htm
nie znam tej firmy, przy amortyzatorach lepiej brac sprawdzone marki przy nieznanych firmach moa sie pojawić wycieki z amorka więc lepiej nie ryzykować.

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22 Post autor: Pretor »

Ja napisałem do scottsa ale odpisali że robią i wkrótce dadzą znać:(
Wrzuciłem obecnie oponkę Pirelli MT21 Rayllicross no i powyżej 110 jak dodaję gazu to wężykuje jak cholera. Wprawdzie opona m prędkośc max 140 ale myślę, że taki amorek ładnie by poprawił prowadzenie kostki na asfalcie no i w terenie tyż. Motki z Dakaru mają amorki na wyposażeniu.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#23 Post autor: Konrad »

Pretor pisze:Ja napisałem do scottsa ale odpisali że robią i wkrótce dadzą znać:(
Wrzuciłem obecnie oponkę Pirelli MT21 Rayllicross no i powyżej 110 jak dodaję gazu to wężykuje jak cholera. Wprawdzie opona m prędkośc max 140 ale myślę, że taki amorek ładnie by poprawił prowadzenie kostki na asfalcie no i w terenie tyż. Motki z Dakaru mają amorki na wyposażeniu.
Sprawdź Ohlinsa,
Przy Scottcie dojdzie jeszcze cło ponad 400zł.

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#24 Post autor: zalmen3 »

Konrad pisze: nie znam tej firmy, przy amortyzatorach lepiej brac sprawdzone marki przy nieznanych firmach moa sie pojawić wycieki z amorka więc lepiej nie ryzykować.
Mialem MatrisaM2 w CBR600F4 i sprawdzal sie rewelacyjnie. Plynny wielostopniowy zakres regulacji, zadnych wyciekow, czy niewytlumaczalnych zachowan. Generalnie moge polecic.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”