Zabezpieczenie viadra

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
biedrona
Uczy się jeździć
Posty: 95
Rejestracja: pn lis 06, 2006 12:54 am
Lokalizacja: Knurów

Zabezpieczenie viadra

#1 Post autor: biedrona »

Wiekszosc z was jezdzi po calej europie,moje pytanie to czy zabieracie ze soba jakies zabezpieczenia moto przed kradzieza,wiem ze w tym momencie powiecie-dla chcacego nic trudnego-jednak prosilbym was o wasze opimie na ten temat .Poza tym pytam poniewaz mam garaz oddalony od domu o ok. 500m na pustkowiu,wtym roku cztery serie wlaman.Moze jest jakies zabespieczenie które przynajmniej utrudni s......lom robote.

Awatar użytkownika
Medman
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 466
Rejestracja: pt sty 02, 2009 11:19 pm
Lokalizacja: 3miasto

#2 Post autor: Medman »

Bardzo popularne i skuteczne są klamry na przednią tarczę hamulcową. Nie można poruszyć przednim kołem na więcej niż 1/4 obrotu koła. Oczywiście jak ktos się uprze to podniesie przód i wystawi moto.(ciężki jest). Ale zawsze to działa. Dla chętnych na przejażdżkę to wystarczy dla fachowca - nie takie rzeczy to pestka !!! :( :(
Jutro to dziś tyle że jutro !! (Lem)

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#3 Post autor: JAQB »

Zabezpieczeń jest pełno na rynku. Jedni mają alarmy, drudzy mają zabezpieczenia mechaniczne jak pisał dr Medman :wink: . Ja tam wożę ze sobą coś takiego i nic się nie dzieje (oprócz tego że mi jakieś h*je uje*ali k*rwa uchwyt do butelki :twisted: na Łotwie).
Obrazek

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#4 Post autor: smutek »

Mobilnie najlepsza jest blokada tarczy , natomiast jeśli masz garaż oddalony tak jak piszesz to polecam solidne kotwy wklejone w posadzkę i łańcuch o słusznej średnicy
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

biedrona
Uczy się jeździć
Posty: 95
Rejestracja: pn lis 06, 2006 12:54 am
Lokalizacja: Knurów

#5 Post autor: biedrona »

Wiesz Smutek ze o tym pomyslalem,tylko jeszcze jedna rzecz,polaczenie ostatnich ogniw-kludka,u loc,lub inna propozycja.Musialo by to byc cos w co nie wejda nozyce do ciecia.

Adaśko
Udaje motocyklistę
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 11:33 pm
Lokalizacja: RP

#6 Post autor: Adaśko »

jeśli to ma być kłódka to może coś w takim stylu ??
Obrazek
tylko trzeba tak dobrać szerokość kłódki/grubość ogniw by ilość wolnego miejsca zredukować do minimum.

Choć na złodzieja nie ma mądrych...

a teraz na wesoło znalezione w necie....

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

tych aut na 100 % nikt nie ukradnie ;-)
Królowa jest tylko jedna - XRV-750

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#7 Post autor: smutek »

Najważniejsze żeby kłudka lub inna najsłabsza część zestawu była jak najdalej posadzki , bo jak oprze sekator o posadzkę to nie ma mocnych , ale jak będzie musiał zrobić to w rękach to nie będzie tak kolorowo ;) no chyba że będzie Pudzianem
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: Pretor »

Jak się "kradnie" motocykle to zobaczysz jak przyjedziesz na zlot HVP. Tylko U-lock lub łańcuch uchroni cię od poszukiwania sprzęta i to po warunkiem, że się podepniesz do kolumny trzymanej przez jakiegoś mega herosa:) . Jednak gwarancji nie dam.

A tak serio to po tych praktykach stwierdziłem, że alarmy, blokady na tarcze i inne pierdoły, które nie przyczepiają moto do czegoś nadają się do śmieci.

Wyobraź sobie ile czasu zajmie złodziejom podjechanie busem we trzech, otwarcie drzwi i wrzucenie wyjącego sprzęta do środka? Myślę, że nawet nie zdążysz założyć lewego kapcia aby dobiec do okna a sprzęta już nie będzie.

Ja w GS miałem alarm ale go wywaliłem bo to awaryjne ustrojstwo. Chciałem kupić Xenę z alarmem ale jak przykleiłem gumę do żucia w okienko syrenki to sygnał był ledwo słyszalny.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
roslaw
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 231
Rejestracja: pn gru 08, 2008 8:46 am
Lokalizacja: Mysłowice

#9 Post autor: roslaw »

Mam znajomego który ma podobną sytuację. Moto trzyma w blaszaku w nieciekawej dzielnicy. We wcześniej wywierconych otworach posadzki umieścił dwie kotwy z oczkami na łańcuch. Zalał je betonem. Motor umieszcza pomiędzy nimi a całość spina potężnym łańcuchem przeplatając go przez oba koła i ramę. Całość wieńczy porządny padlock.
Dyskutując z idiotą lepiej mieć pewność, że on nie robi tego samego.

biedrona
Uczy się jeździć
Posty: 95
Rejestracja: pn lis 06, 2006 12:54 am
Lokalizacja: Knurów

#10 Post autor: biedrona »

Mam w garazu zalane tak zwane,,zamki z obudowy lukowej górniczej,,Nie bede tlumaczyl co to takiego,w kazdym badz razie mocna rzecz-postaram sie to wykorzystac plus porzadny lancuch.Dzieki panowie.

Awatar użytkownika
koniu
Udaje motocyklistę
Posty: 148
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 6:05 am
Lokalizacja: Wolbrom

#11 Post autor: koniu »

Ja używam do zabezpieczenia motocykla w garażu łańcucha firmy OnGuard o średnicy ogniwa 14mm i przekroju sześciokątnym i dlugosci 110cm tylko jeszcze nie mam kotwy jestem na etapie szukania miałem coś fajnego upatrzone na złomie ale mi sprzątli z przed nosa bo się zastanawiałem ale łatwo by tego nie przecięli, chociaż na złodzieja nie ma rady jak wejdą do garażu zamkną się w środku i wyrwią ten motocykl siłą a jak nie to palnik temu się nie oprze.Wiec wydaje mi się że to tylko takie 30% zabezpieczenia i nigdy nie będziemy spać spokojnie :lol:

Awatar użytkownika
roslaw
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 231
Rejestracja: pn gru 08, 2008 8:46 am
Lokalizacja: Mysłowice

#12 Post autor: roslaw »

Ale takie cięcie zajmuje urwisowi zawsze trochę czasu. Jak mu na ścieżce kariery zamontujesz kilka takich hartowanych oczek to może po ósmym odstąpi od kradzieży :)
Dyskutując z idiotą lepiej mieć pewność, że on nie robi tego samego.

lotnik
Udaje motocyklistę
Posty: 167
Rejestracja: sob paź 03, 2009 8:09 pm
Lokalizacja: Lublin

#13 Post autor: lotnik »

w garazu jak masz prad to złodziejaszek podpina szlifiereczke do Twojego gniazda elektrycznego i przecina łańcuch w 10 sekund.

Awatar użytkownika
markus257
Uczy się jeździć
Posty: 78
Rejestracja: pt maja 22, 2009 3:46 pm
Lokalizacja: Mysłowice

#14 Post autor: markus257 »

Jak chcą to zaje**ą nic nie zrobisz

biedrona
Uczy się jeździć
Posty: 95
Rejestracja: pn lis 06, 2006 12:54 am
Lokalizacja: Knurów

#15 Post autor: biedrona »

Pradu nie mam ,jednak chcialbym sk...lom utrudnic jak sie da,w koncu nie tylko ja ale i wy takze zapie......cie na swoje marzenia.Sorka troche mnie ponioslo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”