Halogeny

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
Lukasz1221
Rekrut
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 03, 2008 6:35 pm
Lokalizacja: Polska

Halogeny

#1 Post autor: Lukasz1221 »

Witam !

Myśle nad montażem do swojego viaderka dodatkowych, soczewkowyh halogenów. Podczas swoich podróży, jadąc we mgle totalnie nic nie widziałem... Takie halogeny zamontowane byłyby na ramię, lekko wystające z pod owiewki na wysokości ok. 40 cm nad jezdnią (30-40cm jest miejsce). Hm i jak to wygląda względem prawa? Z tego co pamiętam z kursu na prawo jazdy, w samochodzie powinny być przeciwmgielne zamontowane na wysokości pomiędzy 20 cm a 80 cm mierzonej od drogi oraz powinny być od siebie oddalone ok 60 cm i do tego zielona kontrolka na desce rozdzielczej od świateł przeciwmgielnych. No tak, ale czy to tyczy się tak samo dla motocyklistów ? Wszystko byłoby ok, niestety szerokość pomiędzy nimi była by ok 40 cm, więc w tej powyższej normie bym się nie zmieścił ;/

Pozdrawiam
Łukasz1221

Awatar użytkownika
Medman
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 466
Rejestracja: pt sty 02, 2009 11:19 pm
Lokalizacja: 3miasto

#2 Post autor: Medman »

Daj jeden halogenik - też bedzie efekt.
Jutro to dziś tyle że jutro !! (Lem)

Lukasz1221
Rekrut
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 03, 2008 6:35 pm
Lokalizacja: Polska

#3 Post autor: Lukasz1221 »

Hm raczej już wole dać 2, jeden z lewej strony, drugi z prawej, akurat na ramie, poniżej bocznych owiewek. Ogólnie viaderko ma dobre światła, ale wiadomo, dodatkowe oświetlenie nigdy nie jest zbędne (no chyba że w przesadnej ilości). Kolega ma zamontowane takie w Romecie Z-125, ale on to ma na wysokości kierunkowskazów, więc wygląda bardzo ciekawie. Efekty świetlne na drodze narazie nie przetestowane, jak sezon się zacznie to się okaże. Sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem, tylko nie wiem czy warto wydać te 100-120 zł na te halogeny z Allegro ? Nie chce tego kupować dla ozdoby, tylko właśnie dla funkcjonalności

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#4 Post autor: smutek »

Kilku kolegów z tego forum montowało przeciwmgielne tak nisko i raczej spełniało rolę oślepiacza żab . Jak montowac to na wysokości lampy . Takie jest moje zdanie
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Lukasz1221
Rekrut
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 03, 2008 6:35 pm
Lokalizacja: Polska

#5 Post autor: Lukasz1221 »

Czytałem ten post z zamontowanymi halogenami. Hm no tak, ale w samochodach są zamontowane mniej więcej na wysokości, na jaką ja chce zamontować w swojej Hondzie i spisują się znakomicie. Czasem również dobrze w zakrętach doświetlić sobię drogę, ale jak to przemyślałem, to skręcając koło, będzie to świeciło po kole zamiast na drogę, więc nie byłoby sensu. Jedynie to podczas mgły... No już sam nie wiem, czy warto inwestować w to... Jeszcze dodatkowe miejsce to nad przednim błotikiem na widełkach, tylko teraz pozostaje kwestia wyglądu...

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#6 Post autor: zalmen3 »

Ja mialem halogenki w transalpie. Zamontowalem je na gmolach w gornej ich czesci (bylo to napewno w zakresie jaki podawales - mniej niz 80 i wiecej niz 20 cm nad ziemia), nie bylo problemu z przyslanianiem ich przez kolo. Co do instalacji to podpialem je prosto pod aku, przez przekaznik, bezpiecznik i dodatkowy wlacznik, przekaznik z kolei zasililem ze stacyjki. Efekt byl taki ze wlaczyc halogeny mozna bylo tylko przy wlaczonej stacyjce, ale byly niezalezne od pozostalego oswietlenia motocykla. Swietnie sie sprawdzaly i znacznie poprawialy widocznosc w deszczu czy mgle, ale przede wszystkim rewelacyjnie doswietlaly okolice drog lesnych, jak sie po zmroku wyskoczylo na przejazdzke :wink:

Lukasz1221
Rekrut
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 03, 2008 6:35 pm
Lokalizacja: Polska

#7 Post autor: Lukasz1221 »

zalmen3 czyli jednak warto ? Ja niestety maksymalnie mam możliwosc zamontowania na wysokości 40 cm... Więc w takm wypadku przy skrętach koło raczej będzie zasłaniało halogeny.


A jakiej miałeś firmy te halogeny ? Ja myśle, nad firmą DLAA, co o niej sądzicie ?

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#8 Post autor: zalmen3 »

To byly Hella Micro DE z 55 watowymi zarowkami, dwie sztuki - jeden po lewej drugi po prawej :wink: . Uwazam ze warto - naprawde daje to swietny efekt.
Na zdjeciu widac jak to mniej wiecej wygladalo w trampku (niestety nie znalazlem lepszego ujecia w swoim archiwum :? ). Moj to ten szary po prawej, halogen zaznaczylem strzalka :lol:

Obrazek

Gizmo
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: śr lis 23, 2005 11:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: Gizmo »

Obrazek

Obrazek

Lukasz1221
Rekrut
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 03, 2008 6:35 pm
Lokalizacja: Polska

#10 Post autor: Lukasz1221 »

zalmen3 ja mniej więcej miałbym na tej samej wysokośi co Ty (no może kilka cm niżej). Skoro mówisz, że warto to i ja się skuszę na to raczej.


Gizmo też nad takimś czymś myślałem, ale niestety odpada, nie chce robić dodatkowych otworów w owiewkach bocznych (no bo inaczej nie będzie możliwości założenia takiego mocowania).

krozbi
Uczy się jeździć
Posty: 64
Rejestracja: śr maja 28, 2008 10:51 pm
Lokalizacja: Gdańsk

#11 Post autor: krozbi »

Temat halogenów jest opanowany przez Touratecha ale koszt jest dość/delikatnie powiedziano/duży.
Ja załozyłem w swoim motorku zestaw HID BiXenon 8000K i efekt jest porażajacy.
Swiatła są widoczne w dzień z daleka a wieczorem to szyszki palą się na sosnach od mocy swiatła >>>>>serio>>>>.
Jak co to doradzę jakie zestawy zamontowac i jak to zrobic.

Awatar użytkownika
GrzesiekS
Uczy się jeździć
Posty: 97
Rejestracja: śr gru 24, 2008 11:32 pm
Lokalizacja: Chełm

#12 Post autor: GrzesiekS »

Ja jak chciałem dobrać Xenony do Małego wiadra to nigdzie nie można było znaleźć. Typ żarówki w małym wiadrze to BA20D i z tego co się dowiedziałem w trakcie poszukiwań to tyle, że musiał bym przerabiać cała instalacje . Pozdrawiam
Pieprzyć to, co o nas mówią, jesteśmy ludźmi z pasją
nie ma takiej opcji, żeby zapał nasz miał zgasnąć
nieprzychylni nam będą wciąż dołki kopać
nie czas się tym przejmować, więc nie przejmuj się tym chłopak

Lukasz1221
Rekrut
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 03, 2008 6:35 pm
Lokalizacja: Polska

#13 Post autor: Lukasz1221 »

krozbi tak jak GrzesiekS napisał, w małym Viaderku wymiana świateł na Xenony wiąże się z przeróbką całej instalacji...


Hm zrobi się cieplej, pojadę do najblizszego sklepu z samochodowymi akcesoriami i może tam uda się przekonać sprzedawcę, aby pokazał możliwości tych halogenów, którę chcę zamontować. Z tego co się dowiedziałem, wysokość będzie pasowała, nawet podczas mgły zrobią swoję (w końcu podczas mgły nawet xenony nie pomogą, bo i tak lampy są za wysoko)

Gizmo
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: śr lis 23, 2005 11:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: Gizmo »

krozbi pisze:Temat halogenów jest opanowany przez Touratecha ale koszt jest dość/delikatnie powiedziano/duży.
Ja załozyłem w swoim motorku zestaw HID BiXenon 8000K i efekt jest porażajacy.
Swiatła są widoczne w dzień z daleka a wieczorem to szyszki palą się na sosnach od mocy swiatła >>>>>serio>>>>.
Jak co to doradzę jakie zestawy zamontowac i jak to zrobic.
Kupuje sie halogeny Helli Micro 60pln za sztuke na allegro i do tego zestaw xenonów za 199pln uchwyty można dorobić z blach zakupionych w np leroy merlin... ja w swoim KTM-ie zamontowałem na gmolach. Aha i proponuje zestaw 4300K ponieważ swiatło jest białe a nie niebiesko/fioletowe jak w zestawie 8000K

pozniej wrzuce wam fotke....

krozbi
Uczy się jeździć
Posty: 64
Rejestracja: śr maja 28, 2008 10:51 pm
Lokalizacja: Gdańsk

#15 Post autor: krozbi »

Dokladnie dobor wartosci kelwinow to już sprawa indywidualna.
Najlepiej popatrzeć w ofertach jaką barwę się chce i taką zamontowac.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”