Wyjazd do Hiszpanii - prosze o porady

Planowanie, komentarze, opisy, dyskusja.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gebels
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 479
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 11:59 pm
Lokalizacja: Chotomów
Kontakt:

#16 Post autor: Gebels »

spodnie na lato to akurat znajdziesz, ja mam takie, będę w chałupie to sprawdzę co to za firma bo nie pamiętam...
Nie dyskutuj z idiotą - bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem.

jawa
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 7:02 pm
Lokalizacja: Birmingham - UK
Kontakt:

#17 Post autor: jawa »

kurcze... bardzo powaznie mysle o zakupie kompletu gore-texowego bo mialbym jeden uniwersalny, na kazda pogode ubior... no ale wciaz bije sie z myslami czy nie za cieplo w nim bedzie w Hiszpanii.

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

#18 Post autor: szuler »

Wróciłem i moje wnioski:
- nie wyobrażam sobie wyjazdu w sierpniu - pytanie tylko jak ktoś znosi wysokie temperatury i jakim trybem jedzie. Jeżeli większość czasu leży na plaży to OK. Trafiliśmy na falę gorącego powietrza i kilka dni po 32-36 stopni. Od rana do ok 14 jazda i zwiedzanie bez problemu, później jak się kamienie nagrzeją - mordęga.
- kampingi generalnie przystosowane dla kamperów - twardo i kamienisto. Na 10 kampingów tylko jeden miał miejsce z trawą dla namiotowiczów. Ceny od 13 do 20 EUR - jest zakaz obozowania na dziko. Standard OK.
- cena paliwa 1,1-1,2 EUR - nie tankować do pełna we Francji gdzie cena 1,4-1,5 EUR
- W Hiszpanii duża część autostrad jest bezpłatna - po ustawieniu TomToma na omijanie płatnych tylko raz nas wpuśćił na płatną
- w TomTomie nie można wierzyć POIom - kilku kampingów nie było w rzeczywistości
- trzeba uważać na rondach - często przed rondem zjeżdżają z lewego pasa na prawy po czym skręcają w lewo o 270 stopni. Zrobili mi tak parę razy - raz na grubość lakieru
- przy płatności kartą proszą często o dokument tożsamości dla weryfikacji
- Hiszpanie Ok, omijać Francję !!!!! Francuzi są..........reszta jest milczeniem
To tyle w skrócie. Powodzenia :D

jawa
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 7:02 pm
Lokalizacja: Birmingham - UK
Kontakt:

#19 Post autor: jawa »

hehe super... dzieki za krotkie sprawozdanie.

mozesz cos sie wypowiedziec co do ubioru jaki uzywales podczas jazdy ? w prawdzie mam zamiar zabrac komplet gore-texowy (podpinki zostawiam w domu) oraz drugi komplet z siatki. Mysle ze ten pierwszy posluzy mi tylko do przejazdu przez UK, a we francji to chyba przez 2tyg posluzy mi drugi komplet.

Mam nadzieje ze koniec sierpnia nie bedzie juz taki upalny :)

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#20 Post autor: Przemek »

Pięknie Szuler. Fajna wyprawa. Zadaj jakieś fotki, to przynajmniej siedząc w robocie pooglądam sobie chociaż :?
A sposób na upały to podróże na daleką północ :wink: My już niedługo jedziemy do Skandynawów.
nieaktualne

Wojtasso
Udaje motocyklistę
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 03, 2010 12:51 pm
Lokalizacja: Ostrowice/Rzeszów

#21 Post autor: Wojtasso »

Przemek pisze: My już niedługo jedziemy do Skandynawów.
Dało by się rade przyłączyć :wink: ?

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

#22 Post autor: szuler »

Jawa:
- jechaliśmy w czarnych Rukka - ich mankamentem jest że można wypiąć tylko ocieplacz, membrana zostaje a wywietrzników nie ma - są gorące. Jak jedziesz sam to masz więcej miejsca i możesz kombinować.
- byliśmy na obu wybrzeżach - atlantyckie zarówno w Hiszpanii jak i Portugalii bardziej nam się podoba i ludzie są fajniejsi. Na wschodnim musisz się bardzo pilnować przed złodziejami. Ostrzegał nas o tym Hiszpan w Tarragonie (ok 80 km poniżej Barcelony), spotkanych Polaków okradła Polka na plaży koło Barcelony. Na wschodzie tego tematu nie było.
- jakbyś miał w zasięgu Santiago de Compostela to warto zajrzeć - klimat wart zobaczenia i poczucia - bardzo nas zaskoczył. Czegoś innego się spodziewaliśmy.
- w Portugalii jest sieć campingów "Orbitur" www.orbitur.pt - jedziesz i wiesz że są. Na każdym knajpka i sklep.

Przemek: Dorota walczy z selekcją 15GB zdjęć a jak to robi to ja nie podchodzę. Jak skończy jakoś to zorganizujemy - może jakas rybka albo cóś innego :lol:

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#23 Post autor: Przemek »

Wojtasso pisze:
Przemek pisze: My już niedługo jedziemy do Skandynawów.
Dało by się rade przyłączyć :wink: ?
Jedziemy 29-06 na tydzień, chcemy zaliczyć Szwecję i Danię bez Norwegi, tempo emeryckie. Ekipa liczy dziesięć osób więc musiałbym wszystkich spytać czy nie mają nic przeciwko. Mamy już wszystko ogarnięte włącznie z rezerwacją promu i domków na kempingach, więc musiałbyś osobno to pozałatwiać.
nieaktualne

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#24 Post autor: Przemek »

szuler pisze: Przemek ... może jakas rybka albo cóś innego :lol:
Rybka chętnie :). Może połączymy to z wycieczką do Kwidzyna.
Szczegóły tutaj: http://www.hondavaradero.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=1865
nieaktualne

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

#25 Post autor: szuler »

Niestety jutro "wybywam" z kraju na parę dni:(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże zagraniczne - planowane”