hałasująca skrzynia pomocy???????

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
Wiadomość
Autor
RAFI
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 03, 2010 1:45 pm
Lokalizacja: Kielce

hałasująca skrzynia pomocy???????

#1 Post autor: RAFI »

Witam wszystkich. Jestem od niedawna posiadaczem viaderka z 2000r.Moje problemy z wrumem zaczeły się po wymianie oleju,zgrzyty 1,2 biegu warjująca kontrolka biegu N.na zimnym z kontrolką jest ok biegi z trzaskiem a na ciepłym raz sie zaświeca raz gaśnie,wciskam sprzęgło to gaśnie a biegi podczs startu i jazdy zgrzytają.Wlałem olej Motul15W40 taki mi polecono w sklepie przy tym przebiegu 70 tyś.Są też niepokojące jakby otarcia łańcuszka czy coś takiego ana dodatek sprzęgło jakby huczał a jak wcisne to przestaje.Prosiłm bym szanownych kolegów i znawców tych wrumów o jakieś porady ewentualnie co się może dziać z nim.Dzieki odgórne.A przy okazji czy ktoś słyszał o dobrym śpecu albo serwisie w Kielcach :( :( :?:

Mandol
Rekrut
Posty: 28
Rejestracja: czw mar 04, 2010 8:17 pm
Lokalizacja: Cibórz

#2 Post autor: Mandol »

Ile kolego oleju wlałeś? I czy przy spuszaniu rozrusznikiem nie kręciłeś?

Awatar użytkownika
olo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 609
Rejestracja: śr lis 25, 2009 8:00 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2007
Lokalizacja: tarnów

#3 Post autor: olo »

miałem podobny problem ze swoim wiaderkie, tzn. szumiało sprzęgło, wymieniłem łożysko...było OK 1000 km i teraz to samo widocznie tak musi być...co do skrzyni to faktycznie sprawdź pozipom oleju 8)

Awatar użytkownika
olo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 609
Rejestracja: śr lis 25, 2009 8:00 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2007
Lokalizacja: tarnów

#4 Post autor: olo »

miałem podobny problem ze swoim wiaderkie, tzn. szumiało sprzęgło, wymieniłem łożysko...było OK 1000 km i teraz to samo widocznie tak musi być...co do skrzyni to faktycznie sprawdź pozipom oleju 8)

hrymbo
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 11:20 am
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: hałasująca skrzynia pomocy???????

#5 Post autor: hrymbo »

Co do głośnej zmiany biegu to ja stosuje przy zmianie podciąganie dzwigni do góry i dop.zmiane.
a sprzęgło" tak ma."

RAFI
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 03, 2010 1:45 pm
Lokalizacja: Kielce

#6 Post autor: RAFI »

oleju wlałem tyle ile potrzeba a przy spuszczaniu nie kręciłem rozrusznikiem

RAFI
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 03, 2010 1:45 pm
Lokalizacja: Kielce

#7 Post autor: RAFI »

trocze czytałem o tym oleju i nie wiem czy dobrym zalałem niewiem czy nie lepszy byłby Motul ESTER 10 w 40 albo Shell

lotnik
Udaje motocyklistę
Posty: 167
Rejestracja: sob paź 03, 2009 8:09 pm
Lokalizacja: Lublin

#8 Post autor: lotnik »

15W40 to troche gęsty

Wojtasso
Udaje motocyklistę
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 03, 2010 12:51 pm
Lokalizacja: Ostrowice/Rzeszów

#9 Post autor: Wojtasso »

Serwisówka na polskie warunki zaleca 10W40. Gęstsze leje sie do silnikow z duuuzym przebiegiem coby nie spalał oleju.

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#10 Post autor: zalmen3 »

Przy takich objawach to napisze Ci jedyna opcje jaka mi przychodzi do glowy:
Te 70 tys km to masz dlatego ze dalsze 100 albo 200 ktos skasowal z pamieci komputera.
W silniku miales wlany olej z towotem albo innym "motodoktorem" i wszystko cykalo, a teraz jak nalales normalnego oleju, ktory wyplukal caly syf ze wszystkich zakamarkow to zaczelo wszystko sie walic.

Moja rada:
a) jezeli dopiero niedawno kupiles moto - oddaj go handlarzowi i zarzadaj zwrotu kasy lub:
b) kup w niemcach uzywany silnik w dobrym stanie z realnym przebiegiem i wymien lub:
c) pogodz sie ze strata i sprzedaj moto z adnotacja USZKODZONY lub:
d) wstaw motocykl (nigdy nie myslalem ze to kiedys napisze) do autoryzowanego serwisu i popros o wycene naprawy - wtedy rozpatrz ponownie opcje a, b i c.

Mam nadzieje ze nie mam racji.

Pozdrawiam

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: hałasująca skrzynia pomocy???????

#11 Post autor: kolim »

RAFI pisze:Są też niepokojące jakby otarcia łańcuszka czy coś takiego ana dodatek sprzęgło jakby huczał a jak wcisne to przestaje.
Moim zdaniem to koszyk sprzęgła.

Kurde ja też tak zrobie że przejeżdze rok do końca i sprzedam swoje viadro z przebieg 40tys :) niech tylko przeskoczy to 100 i zacznie od nowa liczyć ;)
zalmen3 pisze:Przy takich objawach to napisze Ci............

......Mam nadzieje ze nie mam racji.

Pozdrawiam
Obawiam się, że zalmen3 ma racje.... też się spotkałem z podobnym przypadkiem tylko motor z niemiec przyjechał i przed zmiana oleju koleś zrobił 10tyś i było wszystko ok... na koniec sezonu zmienił olej i do tej pory walczy z motorem w naprawach :/ Olej który spóścił był, że tak powiem mało olejowaty ;)
Obrazek

RAFI
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 03, 2010 1:45 pm
Lokalizacja: Kielce

#12 Post autor: RAFI »

[quote="zalmen3"]Przy takich objawach to napisze Ci jedyna opcje jaka mi przychodzi do glowy:
Te 70 tys km to masz dlatego ze dalsze 100 albo 200 ktos skasowal z pamieci komputera.
W silniku miales wlany olej z towotem albo innym "motodoktorem" i wszystko cykalo, a teraz jak nalales normalnego oleju, ktory wyplukal caly syf ze wszystkich zakamarkow to zaczelo wszystko sie walic.

Moja rada:
a) jezeli dopiero niedawno kupiles moto - oddaj go handlarzowi i zarzadaj zwrotu kasy lub:
b) kup w niemcach uzywany silnik w dobrym stanie z realnym przebiegiem i wymien lub:
c) pogodz sie ze strata i sprzedaj moto z adnotacja USZKODZONY lub:
d) wstaw motocykl (nigdy nie myslalem ze to kiedys napisze) do autoryzowanego serwisu i popros o wycene naprawy - wtedy rozpatrz ponownie opcje a, b i c.

Mam nadzieje ze nie mam racji.

Pozdrawiam[/quote] TO sadzisz że może mieć przejechane ponad 100 albo 200 tyś.Narazie niespotkałem się z ogłoszeniem takiego rocznika z przebiegiem 200 tyś. Moje viaderko nie wyglada na tyle przelecianeCzytałem coś o tych biegach na forum i poczęści to pisali o winie oleju?????????.Narazie dzięki za odpowiedż. musze znales speca aby to ocenił ale w Kielcach mało takich.Pozdro
8) [/quote]

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13 Post autor: kolim »

RAFI pisze:Narazie niespotkałem się z ogłoszeniem takiego rocznika z przebiegiem 200 tyś
takie ogłoszenie to by było na skale światową :)

Najbardziej Mi się podobają ogłoszenia komisów/handlarzy który ma około 20 motorów z róźnych lat od 1990 do 2008 i każdy ma przejechane miedzy 20-30 tyś km :)
Obrazek

Awatar użytkownika
olo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 609
Rejestracja: śr lis 25, 2009 8:00 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2007
Lokalizacja: tarnów

#14 Post autor: olo »

taak...wszytskie dziesięcio latki mają po 30 tyś.przebiegu :P :P :P

RAFI
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 03, 2010 1:45 pm
Lokalizacja: Kielce

#15 Post autor: RAFI »

kolim pisze:
RAFI pisze:Narazie niespotkałem się z ogłoszeniem takiego rocznika z przebiegiem 200 tyś
takie ogłoszenie to by było na skale światową :)

Najbardziej Mi się podobają ogłoszenia komisów/handlarzy który ma około 20 motorów z róźnych lat od 1990 do 2008 i każdy ma przejechane miedzy 2
0-30 tyś km :)
wIDZE ŻE JESTEŚ Z WARSZAWY BO WŁASNIE TAM KUPIŁEM TEN MOTOR NA pOŁCZYŃSKIEJ W KOMISIE NAPEWNO COŚ SŁYSZAŁES O NIM.ALE MAM KONTAKT Z POPRZEDNIM WŁAŚCICIELEM ALE NIECHCĘ BYĆ BARDZO NATRĘTNY,BO MOŻE COŚ WIĘCEJ BYM SIĘ O WRUMIE DOWIEDZIAŁ. :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”