Strzelanie z wydechów

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Wojo
Udaje motocyklistę
Posty: 150
Rejestracja: wt paź 05, 2010 8:42 am
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 ABS
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mysłowice

Strzelanie z wydechów

#1 Post autor: Wojo »

Wita. Czytam właśnie obszerny artykuł dot varadero i gosc pisze ze viadro pieknie strzela z wydechów ale tylko do modelu z wtryskiem te juz nie strzelaja, to dziwne bo moj z wtryskiem 2005 strzela i to imponujaco namietnie, seriami i raczej głosno wzbudzajac zainteresowanie przechodzacych tzw pieszych. Wiec co Panowie w tym temacie powiecie, strzela nie strzela, ma strzelac czy tez strzelac nie ma?
WB
Przyjemność jazdy Varadero jest równie wielka jak seks, tak więc ideałem było by uprawiać seks jadąc na varadero.

sebastian_j
Rekrut
Posty: 35
Rejestracja: śr gru 02, 2009 1:53 pm
Lokalizacja: Oslo, Kleszczele

#2 Post autor: sebastian_j »

Strzela, strzela tak samo jak i gaznikowe.
Dlaczego strzela, a no bo na 99% jest wypalona ktoras z uszczelek w ukladzie wydechowym. Jest ich tam chyba 3 w sumie. Znajdziesz informacje o tym na forum.

Pozdr.
Seba

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#3 Post autor: zalmen3 »

Proponuje wymienic uszczelki, bo uszkodzisz katalizator, jezeli masz to tez mozesz uszkodzic sade lambda, co spowoduje nieprawidlowe odczyty ECU i w efekcie zly dobor mieszanki, co napewno wplynie na spalanie, a moze tez na kuture pracy, osiagi i trwalosc jednostki napedowej. No i tez glupio stracic dowod jak jakis kolega policjant sie doczepi :wink:

paweł76
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 20, 2009 1:11 pm
Lokalizacja: Zaniemyśl k/Poznania

#4 Post autor: paweł76 »

Witam !!!

Sprzęt kolega Wojo kupił ode mnie, mi to strzelanie się bardzo podobało, przedtem miałem transalpa z przebiegiem 8 tys km, świerzynka i też strzelał. Czy też mógł mieć wypalone uszczelki, czy tak po prostu ma być?

Latałem z kolegami w trzy viaderka i wszystkie hukały jak z armaty. Zaznaczam, że moje na wydechach BOSSa, dwa pozostałe na LEO VINCE.
Pozdrawiam Paweł

Baza
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 30, 2008 5:08 pm
Lokalizacja: Żywiec

#5 Post autor: Baza »

Jak ma wydech przelotowy to musi strzelać chociażby nie wiem co się dzilo i co by cżlowiek wymienial i regulowal.V2 musi bulgotać. Mi tm przy odejmowaniu też pięknie wali i nie zamierzam tego ruszać bo mi się to podoba :D

Awatar użytkownika
Michał_P
Udaje motocyklistę
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 27, 2010 9:21 pm
Lokalizacja: Zgierz - k. Łodzi

#6 Post autor: Michał_P »

Baza pisze:Jak ma wydech przelotowy to musi strzelać chociażby nie wiem co się dzilo i co by cżlowiek wymienial i regulowal.V2 musi bulgotać. Mi tm przy odejmowaniu też pięknie wali i nie zamierzam tego ruszać bo mi się to podoba :D
Dokładnie... Jeżeli strzela na oryginalnych wydechach to należy się martwić, a jeżeli wymieniłeś na inne "TŁUMNIKI" typu Leoś'a lub BOS'a to wszystko jest ok :)
Niesztuka uciec, kiedy w dupie sztuciec!

Baza
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 30, 2008 5:08 pm
Lokalizacja: Żywiec

#7 Post autor: Baza »

Ale ja mamorginalne i też bulgota aż milo i tego nie zamierzam ruszać.

Awatar użytkownika
wuja82
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 265
Rejestracja: sob gru 20, 2008 12:06 am
Imię: Adam
Marka motocykla: BMW
Model: S 1000 XR
Rocznik: 2015
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

#8 Post autor: wuja82 »

ja mam przerabiane od Edka i zajeb..... strzelają :D . Przy puszczeniu gazu świetny pomruk silnika. Przy gwałtownym przyspieszeniu - ogien z tłumików :twisted:

Awatar użytkownika
roadrunner
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 11:25 pm
Lokalizacja: Lubartów, Warszawa

#9 Post autor: roadrunner »

Mój strzelał odkąd go mam, myślałem że tak ma być, dopóki zjawisko to nie zaczęło się potęgować i nie zaczął głośniej "chodzić" przy okazji. Okazało się że :!: nie ma :!: uszczelki między kolankiem tylnego cylindra, a kolektorem wydechowym pod silnikiem...
Po założeniu nowej uszczelki objaw definitywnie ustąpił, co by potwierdzało diagnozę kolegi sebastian_j, o takiej właśnie przyczynie!
Never ride faster, than your guardian angel can fly...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”