ssanie

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gruby
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 27, 2010 1:10 pm
Lokalizacja: Pcim/k Myślenic

ssanie

#1 Post autor: Gruby »

Witam jestem nowy na forum i niedawno nabyłem Varadero. Mam pytanie (może glupie), Gdy próbuje odpalić motocykl włączam ssanie i kręcę rozrusznikiem nie chce odpalać. W przypadku kiedy najpierw kręce rozrusznikiem a potem systematycznie dodaje ssanie odpala bez najmniejszych problemów. Czy tak ma być?? :shock:
"Watching white lines passing by..."

Awatar użytkownika
Bieniu
Uczy się jeździć
Posty: 82
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 12:23 pm
Lokalizacja: Leżajsk

#2 Post autor: Bieniu »

No ja pale jak jest zimny na zaciągniętym do końca ssaniu i pali bez problemu. Może masz uszkodzoną membranę która przymyka dopływ powietrza a co za tym idzie zwiększa sie dawka samego paliwa, co ułatwia rozruch silnika.
Co zaszkodziło, to nauczyło :D

Awatar użytkownika
olo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 609
Rejestracja: śr lis 25, 2009 8:00 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2007
Lokalizacja: tarnów

#3 Post autor: olo »

ja bez ssania też nie mogę ruszyć :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Gruby
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 27, 2010 1:10 pm
Lokalizacja: Pcim/k Myślenic

#4 Post autor: Gruby »

jutro będe w mieście w mieście to sie zapytam ludków z hondy o tą membranę. Ja myślalem że to będzię kwestia jakiejś regulacji czy coś w tym stylu, ale przynejmniej mam jakiś punkt zaczepny "jak pytać" :) to tak ciężko tłumaczyć wiadome że lepiej jak człowiek sam zobaczy...
"Watching white lines passing by..."

Awatar użytkownika
Bieniu
Uczy się jeździć
Posty: 82
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 12:23 pm
Lokalizacja: Leżajsk

#5 Post autor: Bieniu »

No ja się pytałem kumpla co pracuje w serwisie hondy na wiosnę o ssanie bo też mi sie wydawało że źle chodzi i powiedział mi że regulacja to za bardzo nic nie da. mówił ze dużo zależy od tej membrany więc synchro za wiele nie pomoże lecz napewno nie zaszkodzi :D . a i koszt takiej membranki nie jest horrendalny, tylko kwestia robocizny :(
Co zaszkodziło, to nauczyło :D

Awatar użytkownika
Gruby
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 27, 2010 1:10 pm
Lokalizacja: Pcim/k Myślenic

#6 Post autor: Gruby »

Bieniu pisze:No ja się pytałem kumpla co pracuje w serwisie hondy na wiosnę o ssanie bo też mi sie wydawało że źle chodzi i powiedział mi że regulacja to za bardzo nic nie da. mówił ze dużo zależy od tej membrany więc synchro za wiele nie pomoże lecz napewno nie zaszkodzi :D . a i koszt takiej membranki nie jest horrendalny, tylko kwestia robocizny :(
No to ja powróce jeszcze do tematu. Zrobiłem regulacje gaźników i pomogło pali teraz na zaciągnietym, ale... zawsze jest ale heh To jednak raczej ta membrana o której mowisz wadzi chodzi sobie na ssaniu ale po chwli gaśnie choć ssanie jest caly czas zaciagniete :/ w momencie kiedy wylacze ssanie motór nie bedzie chodził na niski obrotach i tez gaśnie... Zadzwonie jescze tam do hondy gdzie robilem regulacje i zapytam o tą membrane.. takie jescze pytanie ile musi wasze Wiadro pochodzić na ssaniu żeby po odjęciu chodzilo sobie spokojnie na niskich obrotach ?
"Watching white lines passing by..."

Awatar użytkownika
Bieniu
Uczy się jeździć
Posty: 82
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 12:23 pm
Lokalizacja: Leżajsk

#7 Post autor: Bieniu »

Tak do minuty :lol:
Co zaszkodziło, to nauczyło :D

SHADOW
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 12:46 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska

#8 Post autor: SHADOW »

Witam nie wiem czy już masz problem ze ssaniem rozwiązany a mam pytanie czy miałeś czyszczone gaźniki dokładnie dysze które są w komorze pływakowej . Ja miałem inne objawy jak był zimny to palił mi tylko (na ssaniu) przedni gar i jak trochę pochodził dodawałem gazu i puszczałem ssanie i zaczynał chodzić tylny i było ok. Okazało się ze zatkała się dysza ta najmniejsza co jest w tej komorze pływakowej przetkałem ją szpileczką i przedmuchałem i pali teraz bez problemu i nawet synchronizacji nie robiłem bo silnik pracuje bardzo równo. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”