Prostowanie gmola

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
łapa
Uczy się jeździć
Posty: 76
Rejestracja: ndz lis 13, 2011 9:06 pm
Lokalizacja: Podlasie

Prostowanie gmola

#1 Post autor: łapa »

Po dzisiejszej jeździe po słowackich bieszczadach muszę wyciągnąć lewego gmola o 1,5 - 2 cm do przodu, czy ktoś ma patent jak to zrobić?

Przy okazji link do fot z wyjazdu
http://forevermoto.pl/index.php?slowack ... rzec%29,37


Obrazek

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#2 Post autor: jaromc »

Próbowałbym naciągać na motocyklu… moto przykuj do ściany, linociąg i jazda… prowizorycznie powinien wystarczyć dobry pas do mocowania towaru na tirach… jeśli pociągnęło po rurkach powinno się udać jeśli poddało się przy mocowaniach wtedy będzie trzeba się trochę tym pobawić
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#3 Post autor: piter121 »

Plastiki do zdjecia , zabezpieczasz motor od tylu ,tak zeby nawet nie drgnal , np. 2 pasy zaczepiasz w solidnym miejscu motoru ( najlepiej rama ) , jeden pas od przodu na gmola , pas naciagasz i podgrzewasz te 2 miejsca gdzie jest podgiety , co jakis czas naciagaj pas , no i sprawdzaj czy wraca na swoje miejsce , oczywiscie po tym zabiegu malowanie gmola, jest szansa ze go wyciagniesz , powodzenia

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#4 Post autor: jaromc »

piter121 pisze:Plastiki do zdjecia , zabezpieczasz motor od tylu ,tak zeby nawet nie drgnal , np. 2 pasy zaczepiasz w solidnym miejscu motoru ( najlepiej rama ) , jeden pas od przodu na gmola , pas naciagasz i podgrzewasz te 2 miejsca gdzie jest podgiety , co jakis czas naciagaj pas , no i sprawdzaj czy wraca na swoje miejsce , oczywiscie po tym zabiegu malowanie gmola, jest szansa ze go wyciagniesz , powodzenia
Wszystko ok. ale zrobił bym to pierw bez palnika… koszty mniejsze a i tak może się udać, ważne gdzie zapniesz pas i w którą stronę pociągniesz
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#5 Post autor: piter121 »

Jasne ze tak , moze sprobowac bez palnika , tylko zalezy jak mu sie to podgielo, niech probuje i tak i tak, moze byc tez tak ze musi ciagnac na 2 strony, do przodu i lekko w bok. Napewno zadnego mlotka, wszystko naciagiem i pojdzie

łapa
Uczy się jeździć
Posty: 76
Rejestracja: ndz lis 13, 2011 9:06 pm
Lokalizacja: Podlasie

#6 Post autor: łapa »

Ok, najpierw spróbuję pierwszą wersje , gmol po prosto się cofnął, na mocowaniach jest wszystko ok. Mam zamiar moto dostawić do ściany i naciągać linką stalową przymocowaną do gmola iściany za pomocą urządzenia kiwaj-machaj - nie wiem jak to się fachowo nazywa , zastanawia mnie tylko jak siądą teleskopy przednie czy nic się stanie im dociągając linkę.

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#7 Post autor: piter121 »

zawies go na lewarku pod silnikiem , to nie siadzie ,tylko miedzy lewarkiem ,a silnikiem podloz jakie drewno i do dziela

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#8 Post autor: jaromc »

łapa pisze: kiwaj-machaj - nie wiem jak to się fachowo nazywa.
na śląsku to się nazywa RUG-CUG :wink:
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

Awatar użytkownika
MaG
Udaje motocyklistę
Posty: 151
Rejestracja: czw gru 08, 2011 4:31 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: MaG »

Niezły zestaw sprzętów mieliście na wycieczce... Ja rozumiem Varadero, rozumiem Vstrom, nawet BMW rozumiem, ale ....CZOŁGAMI po górach?? :shock:
:)
oderint dum probent

łapa
Uczy się jeździć
Posty: 76
Rejestracja: ndz lis 13, 2011 9:06 pm
Lokalizacja: Podlasie

#10 Post autor: łapa »

MaG pisze:Niezły zestaw sprzętów mieliście na wycieczce... Ja rozumiem Varadero, rozumiem Vstrom, nawet BMW rozumiem, ale ....CZOŁGAMI po górach?? :shock:
:)
zapomnieliśmy że to marzec i może być mokro :D , a co do RUG-CUG to tu KIWAJ-MACHAJ :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”