Dużo oleju nie wiadomo skąd

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
adziu
Udaje motocyklistę
Posty: 141
Rejestracja: pt maja 11, 2012 2:02 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Dużo oleju nie wiadomo skąd

#1 Post autor: adziu »

Wczoraj robiłem na moto ok 500 km i zostawiłem w grażu, przychodze dziś po moto a tam parę kropel oleju gęstego na podłodze i upierdzielona stopka centralna i stopka boczna aż pod osłonę łańcucha i to dość spora warstwa tego oleju, ostatnio czyściłem moto i było czysto, myślałem że za bardzo podkręciłem scotta ale w pojemniczku ubyło tyle co powinno, nie znam się za bardzo i nie wim gdzie szukać przyczyny, i drugi problem jaki zawuważyłem przy odpalonym moto jak manewruję na pełnym skręcie w prawo wydobywa się dziwny dźwięk z przodu ale nie za każdym razem. Tydzień temu odebrałem moto z serwisu i twierdzili ze wszystko ok. Pomóżcie coś trzeba na wakacje jechać

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#2 Post autor: piter121 »

A co bylo robione na servisie

Awatar użytkownika
adziu
Udaje motocyklistę
Posty: 141
Rejestracja: pt maja 11, 2012 2:02 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

#3 Post autor: adziu »

piter121 pisze:A co bylo robione na servisie
Dokładnie to opona tył wymiana, olej +filtr, Lagi - wymiana oleju + wszczelniacze + ogólne sprawdzenie moto po którym miało być wszystko ok

Adaśko
Udaje motocyklistę
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 11:33 pm
Lokalizacja: RP

#4 Post autor: Adaśko »

na moje oko leje sie spod osłony silnika.
Zdejmij osłonę i ocen...
Wytrzyj filtr oleju szmatą ..może za słabo dokrecony? Przejedz się...odstaw i zobacz skąd kapie
inny trop ...pod osłona małej zębatki też mogło nazbierac sie sporo oleju ..jest gorąco może leci właśnie stąd.
Moze "fachowcy" posmarowali grubiej łancuch olejem ;-) zeby było widac ze za przeglad łancucha też doliczyli do paragonu

Co do skrętu ...trudno ocenic na odległośc
Opisz dzwięk w miarę możliwości...może to tylko linka gazu haczy i troszke podkreca obroty ?
Królowa jest tylko jedna - XRV-750

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#5 Post autor: piter121 »

Bierz motora i do servisu ,niech znajda przyczyne wzieli za to kase, przedtem nie cieklo , a teraz cieknie , ewentualnie sprawdz ten filtr oleju ,jak "Adasko" Ci polecil ,jak jest ok to servis -reklamacja

Awatar użytkownika
adziu
Udaje motocyklistę
Posty: 141
Rejestracja: pt maja 11, 2012 2:02 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

#6 Post autor: adziu »

a wiec spędziłem 3 godzin pod moto i to co jako laik stwierdzam
do sccota lałem orginalny niebieski olej scoota a on wytrzymuje do + 30 myslałem ż zarzuca olejem bo łańcuch sie świeci i nie jest dość nasmarowany
ale osłona łańcucha od koła (od dużej zębatki jest sucha więc tam nie żyga) od skrzyni biegów sucho, jednyny motyw jaki zostaje to żyga gdzieś od małej żębatki (zdjęcie stopki po wstępnym wyczyszczeniu) była o wiele bardziej ujeb..................
Obrazek
[/img]
więc gdzieś od małej zębatki co dalej ??

Awatar użytkownika
adziu
Udaje motocyklistę
Posty: 141
Rejestracja: pt maja 11, 2012 2:02 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

#7 Post autor: adziu »

jeśli potrzebujecie inne zdjęcie do oceny dajcie znać to zrobię

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#8 Post autor: piter121 »

Moze cieknac na lozyzku , ja tak mialem w TDM , tez cieklo za zebaka i powiem Ci ze roboty od groma zeby to wymienic ,ale zapodaj jakies lepsze zdjecia

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

#9 Post autor: james »

Ja mam podobną przypadłość i też myślałem, że z pod zębatki leci (nawet simering kupiłem). Później okazało się, że tak na prawdę to leci z popychacza od sprzęgła - popychacz jest troche wytarty no i uszczelniacz też już swoje lata ma, więc stracił na elastyczności. Sprawdź to miejsce.

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#10 Post autor: Kuba-car »

Jeszcze jedno miejsce sprawdź-amortyzator tylny.Jak podcieka to olej leci na to trójkątne połączenie z wahaczem.

Awatar użytkownika
roadrunner
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 11:25 pm
Lokalizacja: Lubartów, Warszawa

#11 Post autor: roadrunner »

Scott leje za dużo oleju którego większość rozchlapywana jest przez zębatkę zdawczą która kręci się szybciej. A z podosłony wszystko sobie elegancko spływa na zawias stopki.
Never ride faster, than your guardian angel can fly...

Awatar użytkownika
MaG
Udaje motocyklistę
Posty: 151
Rejestracja: czw gru 08, 2011 4:31 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: MaG »

roadrunner pisze:Scott leje za dużo oleju którego większość rozchlapywana jest przez zębatkę zdawczą która kręci się szybciej. A z podosłony wszystko sobie elegancko spływa na zawias stopki.
Uprzedziłeś mnie... Ja mam tak samo zachlapane, jak źle ustawię Scotta (np. jak nie dokręciłem pokrętła po zmianie temperatur z 20 na 35C...).
Umyj motocykl dokładnie, użyj (ale ostrożnie) choćby sprayu do zacisków czy do łańcucha (mycia nie smarowania)), żeby pozbyć się śladów oleju, zamknij scotta na 0 i przejedź się kawałek na "sucho", będziesz wiedział czy to to. To zanim zaczniesz rozbierać motocykl warto zrobić...
oderint dum probent

Awatar użytkownika
adziu
Udaje motocyklistę
Posty: 141
Rejestracja: pt maja 11, 2012 2:02 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

#13 Post autor: adziu »

Dzięki wszystkim za rady, nasiałem paniki a to jadnak ze scotta napierdzielało, rozebrałem, wyczyszciłem, przynajmniej przy okazji wymieniłem uszczelniacz od popychacza na sprzęgle bo mu się wilgotno zrobiło. Tak jak MaG napisał nie pomyslaem żeby skręcić jak te upały przyszły, jak tak będzie się dalej robiło u taką temperaturę, to spuszczę za scotta olej i smar do kufra zapodam :)
A tak przy okazji to w Alpy z niedziele wybywam na 8 dni zdam relacje w podróżach :)
Pozdrowienia dla wszystkich

Awatar użytkownika
MaG
Udaje motocyklistę
Posty: 151
Rejestracja: czw gru 08, 2011 4:31 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: MaG »

Ja dolałem połowę butelki tego czerwonego oleju Scottoila dedykowanego na wyższe temperatury i teraz już tak nie chlapie. Mam w rezerwuarze teraz mieszankę 60/40 niebieski/czerwony więc na okres letni powinno być OK, przed jesienią doleję znowu niebieskiego.
BTW 2 tygodnie temu wróciłem m.in. z Alp (Stelvio, Gavia), ale relacja jeszcze w powijakach...:)
oderint dum probent

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”