Prośba o ocenę

Ogłoszenia dotyczące sprzedaży oraz chęci kupna części do motocykli a także akcesoriów np. kufry,torby itp...
Wiadomość
Autor
tomekk
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 01, 2013 8:25 pm
Lokalizacja: Ustroń

Prośba o ocenę

#1 Post autor: tomekk »

Witam wszystkich ponownie,
tak jak napisałem w powitalni szukam sprzętu dla siebie na najbliższy sezon. Motocykl ma być oczywiście pewny, bezwypadkowy i max do 17tys zł. Moja prośba do Was o ocenę motocykli z poniższych linków, bo nie ukrywam, że Varadera dopiero się uczę i nie wszystkie minusy mogę zauważyć.
Dziękuję i pozdrawiam
http://otomoto.pl/honda-varadero-1000-M3537317.html
http://otomoto.pl/honda-varadero-xl-100 ... 38165.html
http://otomoto.pl/honda-xl-1000-varadero-M3455637.html
http://otomoto.pl/honda-xl-varadero-mal ... 09132.html

tylbius
Uczy się jeździć
Posty: 56
Rejestracja: śr mar 09, 2011 7:55 pm
Lokalizacja: Szczecin

#2 Post autor: tylbius »

Na pierwszy rzut oka wszystko ładnie piękne ale naprawdę nie chce mi się wierzyć że motocykle które mają już 8-9 lat maja po 25 tyś przebiegu tym bardziej że są sprowadzane z Włoch czy Niemiec we Włoszech sezon jest praktycznie cały rok a Niemiec w życiu nie odda za taką cene z taki przebiegem samochodu lub motocykla.
Na zdjęciach nie ma sie zabardzo do czego przyczepic z każdym z motocykli ale drugie viadro jest chyba juz od jakichś 4 miesiecy na oto.
Radziłbym poszukać czegoś innego a handlarzy omijać szerokim łukiem
Varadero XL 1000 04 >> GTR 1400 08 >> ???

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

#3 Post autor: eneron »

tylbius pisze:[...]nie chce mi się wierzyć że motocykle które mają już 8-9 lat maja po 25 tyś przebiegu tym bardziej że są sprowadzane z Włoch czy Niemiec we Włoszech sezon jest praktycznie cały rok a Niemiec w życiu nie odda za taką cene z taki przebiegem samochodu lub motocykla.
Link nr 2 - kto mi wyjaśni - w jaki sposób można zużyć dwie przednie tarcze hamulcowe w zaledwie 36 tys km ?? Bo ten z oferty nr 2 przednie tarcze ma już zmienione :twisted:

Nie sądzę, że ktoś wydal te 800 - 1000 zł tylko po to aby mieć nowe tarcze z przodu gdy oryginalne były jak nowe po tych 36 tys km - o ile przebieg jest prawdziwy. Albo moto było po dzwonie albo z przodu przed 36 powinna być jeszcze cyfra 1 :shock:

Kumpel w XX z przebiegiem 85 tys km przednich tarcz jeszcze nie wymieniał a jeździ naprawdę dużo i często ostro więc w jego przypadku tarcze ostro dostają po doooopie :twisted:

BTW
Osobiście bym szukał Viaderka z ABSem :)

ABS przy tej masie motocykla zwłaszcza na szybkich szutrach uratował mi tyłek. Jako ciekawostka po wyłączeniu ABS hamując na szuterku tylko tyłem w miarę mocno - nagle ni z gruszki ni z pietruszki DUAL blokuje przód i gleba nie wiedzieć czemu :twisted: Na szczęście mi jak i dla moto nic się nie stało tylko pozostał niesmak po DUALu z wyłączonym ABS
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
Red
Rekrut
Posty: 35
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 11:05 am
Marka motocykla: HONDA
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: KRAKÓW

#4 Post autor: Red »

jeżeli chodzi o trzeci link to kolega daro poleca sprzedawcę : http://www.hondavaradero.pl/phpBB2/view ... ht=polecam

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#5 Post autor: jaromc »

Dobrze się znam z właścicielem salonu z Pilchowic… notabene kupowałem już od niego motocykl… jak chcesz to mogę do niego zadzwonić i wyczaić co
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#6 Post autor: jaromc »

tylbius pisze:Radziłbym poszukać czegoś innego a handlarzy omijać szerokim łukiem
3/4 swoich motocykli kupiłem od handlarzy i wszystkie były zajebiste… nieważne od kogo tylko jaki sprzęt i za ile kupujesz... z twojej rady wynika że właściciel motocykla lipy ci nie sprzeda… ciekawa rada
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

tylbius
Uczy się jeździć
Posty: 56
Rejestracja: śr mar 09, 2011 7:55 pm
Lokalizacja: Szczecin

#7 Post autor: tylbius »

Ja tylko radze z własnego doświadczenia a jak zrobi już kolega to jego sprawa
Varadero XL 1000 04 >> GTR 1400 08 >> ???

Awatar użytkownika
jaromc
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 570
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Rybnik

#8 Post autor: jaromc »

eneron pisze: Link nr 2 - kto mi wyjaśni - w jaki sposób można zużyć dwie przednie tarcze hamulcowe w zaledwie 36 tys km ?? Bo ten z oferty nr 2 przednie tarcze ma już zmienione :twisted:
Nie sądzę, że ktoś wydal te 800 - 1000 zł tylko po to aby mieć nowe tarcze z przodu gdy oryginalne były jak nowe po tych 36 tys km - o ile przebieg jest prawdziwy. Albo moto było po dzwonie albo z przodu przed 36 powinna być jeszcze cyfra 1 :shock:

Albo wjechał z gorącymi tarczami do potoku… takie przypadki też znam :wink:
eneron pisze:Osobiście bym szukał Viaderka z ABSem :)
to jest mądra rada :wink: :D
Przewracając drugiego nie sprawisz że będziesz wyższy

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#9 Post autor: piter121 »

Wiem ze daleko , ale wydaje mi sie ze warto , niech inni pomoga w ocenie http://www.ebay.co.uk/itm/2008-Honda-XL ... 43afd89b90
Ostatnio zmieniony pn mar 04, 2013 8:40 am przez piter121, łącznie zmieniany 1 raz.

tomekk
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 01, 2013 8:25 pm
Lokalizacja: Ustroń

#10 Post autor: tomekk »

Panowie dzięki za odpowiedzi - właśnie o to mi chodziło. Ja tak jak napisałem Viadra się dopiero uczę i nie zauważyłbym, że tarcze były wymieniane. Z kolei nie uprzedzam się do motocykli sprowadzanych bo to mocno zawęziłoby krąg poszukiwań. Także słyszałem dużo dobrego o tej firmie z Kutna, ale mam tam ponad 350km i w ciemno nie chciałbym tam jechać... Co do tego motocykla to mam pyt.: czy to jest normalne, że napis HONDA znajdujący się na siodle pasażera jest tak starty po niby takim przebiegu? "jaromc" gdybyś mógł podpytać o sprzęt z Pilchowic to byłbym wdzięczny.

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

#11 Post autor: eneron »

Co do napisu HONDA na siedzeniu u mnie też jest słabo widoczny. Z tego co zaobserwowałem to kilka Varadero ma te napisy wykonane jakby z szarej farby a nie białej. U mnie napis ten jest szary i na ciemnym obiciu kanapy jest mało widoczny - jakby starty ale on jest taki po obu stornach , u kolegi w SD01 jest bialutki :shock:

Mam identyko motocykl jak na zdjeciu nr 3, również z 06r i identycznie napis na siedzeniu wygląda w moim przypadku - jest jakby szary

A czy przypadkiem nie jest tak, że modele od 2005r do 2006 mają te napisy ciemne? Patrzę teraz na allegro te właśnie roczniki i mają ciemne napisy :shock:
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

tomekk
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 01, 2013 8:25 pm
Lokalizacja: Ustroń

#12 Post autor: tomekk »

"eneron" chyba masz rację, dopadłem w necie zdjęcie nowego Varadero z tamtych lat i wychodzi na to, że masz rację: https://www.google.pl/search?hl=pl&safe ... 1024%3B768

Awatar użytkownika
tomkos100
Udaje motocyklistę
Posty: 154
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 6:14 pm
Marka motocykla: varadero 1000
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#13 Post autor: tomkos100 »

Kolego , zobacz sobie viadro od Piony , ogłoszenie wcześniej , byłem z kolesiem na Ukrainie , naprawdę jego viadro jest zajebiste , jak miałbym Ci polecić to się nawet nie zastanawiaj i jego przebiegnapewno nie jest kręcony , a dba o te moto jak o swój brzuszek :D , naprawdę polecam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Części i akcesoria”