Padł centralny amortyzator, jaki i gdzie kupić ?

Tematy dotyczące prac serwisowych oraz eksploatacji.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kjuik
Udaje motocyklistę
Posty: 162
Rejestracja: śr cze 18, 2008 2:02 pm
Lokalizacja: the absolute middle of nowhere

Padł centralny amortyzator, jaki i gdzie kupić ?

#1 Post autor: kjuik »

j.w. plamsko oleju zastałem pod motocyklem - pewnie za karę bo wieczorkiem wariowałem po polu ...
Naprawia się amortyzator ? Myślę że raczej nie ?
Jaki i gdzie kupić - proszę o pomoc.

pzdr
kjuik
* * *
Od urodzenia skazany na sukces,
a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie.

* * *

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#2 Post autor: Dukii »

ups... nowe są w granicach 2-3 tys.....:-( w hondzie mozesz oryginalny... albo np masz w holanie.... chyba olinsa..
KTM 690 R.... istny diabeł! Mój pierwszy raz..... 10.04.2013

Awatar użytkownika
kjuik
Udaje motocyklistę
Posty: 162
Rejestracja: śr cze 18, 2008 2:02 pm
Lokalizacja: the absolute middle of nowhere

#3 Post autor: kjuik »

Dukii pisze:ups... nowe są w granicach 2-3 tys.....:-( w hondzie mozesz oryginalny... albo np masz w holanie.... chyba olinsa..
Ohlins od 3850
szukam w normalnej cenie ... $#@@ mać sezon w pełni :cry:
Podasz jakieś linki bo nie umiem znaleźć ?

pzdr
kjuik
* * *
Od urodzenia skazany na sukces,
a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie.

* * *

Pit

#4 Post autor: Pit »

kjuik, nie wiem czy orginalny amortyzator Hondy jest rozbieralny-naprawialny.
Najtańszy wariant to oczywiście używka ale to trochę ryzyko.

Jeżeli chodzi o nówki to najtańszy-najlepszy zamiennik to Hagon.Kosztuje ok1000zł w UK.(dokładnie 250f)

Minus takiego rozwiązania jest w zasadzie jeden, tracisz regulację napięcia wstępnego pokrętłem, jest tradycyjne na klucz hakowy.
Plusy to cena za nówkę z 2letnią gwarancją oraz możliwość regeneracji. Można go rozebrać i dokupić absolutnie każdą część.
Kolega na takim jeździ i sobie chwali.
Ohlins jest drogi ale nie aż tak, w zeszłym roku pytałem to kosztował 500f, chyba że ten za 3850 to jakiś inny super model.

Jeżeli byłbyś zainteresowany Hagonem a w Polsce zabiją Cię ceną znacznie powyżej 1000zł to daj znać.

pozdro

rambo

#5 Post autor: rambo »

http://www.nagengast.pl/

robiłem juz do dwóch moto. ceny niższe niż u hondy.

Awatar użytkownika
kjuik
Udaje motocyklistę
Posty: 162
Rejestracja: śr cze 18, 2008 2:02 pm
Lokalizacja: the absolute middle of nowhere

#6 Post autor: kjuik »

Pit pisze:kjuik, nie wiem czy orginalny amortyzator Hondy jest rozbieralny-naprawialny.
Najtańszy wariant to oczywiście używka ale to trochę ryzyko.

Jeżeli chodzi o nówki to najtańszy-najlepszy zamiennik to Hagon.Kosztuje ok1000zł w UK.(dokładnie 250f)

Minus takiego rozwiązania jest w zasadzie jeden, tracisz regulację napięcia wstępnego pokrętłem, jest tradycyjne na klucz hakowy.
Plusy to cena za nówkę z 2letnią gwarancją oraz możliwość regeneracji. Można go rozebrać i dokupić absolutnie każdą część.
Kolega na takim jeździ i sobie chwali.
Ohlins jest drogi ale nie aż tak, w zeszłym roku pytałem to kosztował 500f, chyba że ten za 3850 to jakiś inny super model.

Jeżeli byłbyś zainteresowany Hagonem a w Polsce zabiją Cię ceną znacznie powyżej 1000zł to daj znać.

pozdro
Cena w PL z Hondy to 2060 PLN i na taki się zdecydowałem bo czas = $
Z UK cena marzenie ale zanim przesyłka się dowlecze ... niemniej serdecznie dziękuję :D
rambo pisze:http://www.nagengast.pl/

robiłem juz do dwóch moto. ceny niższe niż u hondy.
Troszkę daleko by pojechać obecnym "kangurem" bez tłumienia ...
Trasę Kutno -> Sochaczew zrobiłem wczoraj w 2 godziny a i tak myślałem że wszystko ze mnie się wytrzęsie.
Dzięki za linka :D

pzdr
kjuik
* * *
Od urodzenia skazany na sukces,
a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie.

* * *

rambo

#7 Post autor: rambo »

www.dhl.pl

jak cos mam zniżke :wink:

Pit

#8 Post autor: Pit »

Już wysyłałem trochę klamotów z UK i max 5 dni roboczych. Jeżeli moto służy Ci do pracy to ok ale jeżeli do rozrywki to 5-7 dni przestoju za tysiaka, hmm.
Skoro już kupiłeś to musztarda po obiedzie. Miałem się zarejestrować szybciej i napisać o Hagonie ale nie miałem nr ramy :lol:

pozdro

luzMarija
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: wt gru 08, 2009 9:47 pm
Lokalizacja: Guildford

#9 Post autor: luzMarija »

Podepne sie pod temat.
Tylny amor w moim varanie sd01 dziala ale jest juz zzarty w paru miejscach przez rdze, w koncu 10 lat mu stuknelo. Znalazlem na jebaju cus takiego, od modelu z 2008. Pewnie dla fachowcow pytanie bedzie glupie, ale czy bedzie pasowac? Sprzedawca nie podaje numeru katalogowego co moze by mi ulatwlo sprawdzenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”